Przewodnik po farbach do włosów – jak dopasować rodzaj farby i kolor?

Przewodnik po farbach do włosów – jak dopasować rodzaj farby i kolor?

Drogeryjne farby kiedyś bardzo niszczyły włosy. Wysuszały je i sprawiały, że nie chciały się układać. Dziś dobra koloryzacja bez amoniaku nie wymaga wizyty u drogiego fryzjera. Odpowiednia farba kupiona w sklepie nie tylko zmieni twój wygląd, ale i odżywi włosy. Masz blond pasma, ale chcesz zobaczyć, jak będziesz się czuć w ognistych rudościach? Niestety dobór odpowiedniej farby czy odcienia to niezwykle trudne zadanie. Czym się kierować?

Zwróć uwagę na swój kolor włosów

Na początku przyjrzyj się, jakim kolorem obdarzyła cię natura. Mysi blond? Ciemny brąz? Najbezpieczniejszą metodą jest zmiana naturalnego koloru włosów o dwa lub maksymalnie trzy odcienie – bez względu na to, czy marzymy o jasnych, czy ciemnych puklach. Każda bardziej drastyczna koloryzacja może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Poza tym subtelna zmiana nie będzie groziła nienaturalnym i przerysowanym efektem. Jednak pamiętaj o starej zasadzie – łatwiej jest przyciemniać niż rozjaśniać. Jeśli zatem planujesz postawić na głęboką czerń czy nawet ciemny brąz, przemyśl, czy na pewno tego chcesz. Mocne farby takich firm jak Palette czy Schwarzkopf mogą wyjść nawet ciemniejsze niż na opakowaniu. Pamiętaj również, że rudości są wymagające w utrzymaniu, a do tego trudno jest się pozbyć czerwonego barwnika z włosów. Weź te czynniki pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Popularne szampony do 24 myć z Syoss czy Revlon mogą zostawić na włosach poświatę, której trudno będzie się pozbyć. Natomiast koloryzacja bez amoniaku pomoże ci naturalnie przejść od farbowania do twojego naturalnego odcienia.

Przewodnik po farbach do włosów – jak dopasować rodzaj farby i kolor?

Ważne są brwi i rzęsy

Jeżeli jesteś posiadaczką bardzo jasnych brwi lub rzęs, ciemne odcienie włosów będą wyglądać nienaturalnie. Będą sprawiały wrażenie, że coś nie pasuje, a otoczenie będzie wiedzieć, że czupryna jest wykonana nieprofesjonalnie. Jeżeli decydujesz się na ciemne włosy, zapisz się od razu do kosmetyczki na hennę brwi i rzęs. Przyciemnisz je i sprawisz, że będą pasowały do wymarzonego wyglądu. Niestety w przypadku posiadaczek bardzo ciemnych brwi i rzęs ta zasada nie sprawdzi się przy wyborze świetlistego blondu, gdyż taki kolor będzie sprawiał wrażenie karykaturalnego w porównaniu do całości.

Odcień cery – odcień farby

Odpowiednio wykonana koloryzacja bez amoniaku powinna dopełniać twoją urodę. Masz ciepłą, zimną czy neutralną karnację? Na ogół niełatwo od razu odpowiedzieć na to pytanie. Podobno najprościej jest spojrzeć na odcień żył na nadgarstkach. Niebieskie będą świadczyły o zimnym odcieniu, zielonkawe o ciepłym, a zielononiebieskie o neutralnym. Oprócz tego, jeżeli wiesz, że na twojej skórze często wychodzą naczynka lub jest ona lekko różowa, to pamiętaj, że mocne rudości, miodowe blondy czy czekoladowe brązy nie będą ci pasować. Mocno opalona skóra nie będzie się też dobrze prezentować z platynowymi włosami.

Włosy zdrowe i piękne? Odpowiedź – koloryzacja bez amoniaku!

Koloryzacja bez amoniaku to najlepsze rozwiązanie na pierwsze i kolejne farbowanie. Taki produkt zadba o kondycję włosa i nada mu piękny, wymarzony odcień. Najlepsze opinie zbiera L’Oréal Casting (https://www.lorealparis.pl/produkty/koloryzacja/koloryzacja-bez-amoniaku), który ma szeroką gamę odcieni. Znajdziesz tu szlachetne brązy, świetliste blondy czy ogniste rudości. Zapewnisz sobie równomierne pokrycie całej długości włosa. Także wypłukiwanie koloru następuje równomiernie i subtelnie – nie będziesz musiała się martwić o nieestetyczne odrosty. Uzyskasz dzięki temu bardzo naturalny efekt. Kolejną zaletą tej farby jest jej cena i łatwość aplikacji. Za niewielkie pieniądze uzyskasz efekt jak z salonu fryzjerskiego.

Materiał zewnętrzny

temat:

zostaw komentarz