Zbilansowany posiłek odpowiedni na porost włosów

3 sprawdzone sposoby na to jak przyspieszyć wzrost włosów

Każda kobieta marzy o długich, lśniących i zdrowych włosach. Jednak codzienne czesanie, wiatr, słońce i woda widocznie obniżają kondycję włosów i niszczą je. W związku z tym marzenia o długich włosach kończą się na fotelu fryzjerskim podczas obcinania 10 cm pieczołowicie zapuszczanych włosów. Jak więc sprawić, aby włosy rosły szybciej, były zdrowsze i mocne?

Jak pielęgnować włosy?

Aby włosy były zdrowe, pięknie lśniły, szybko rosły i nie wypadały musimy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. To jak będziemy dbać o włosy, zależy od tego, czy są proste, kręcone, cienkie, grube, ciemne czy jasne.

Pamiętać należy o tym, że szampon powinnyśmy dobierać pod kątem rodzaju skóry głowy, a dopiero odzywkę, maskę czy olejek do rodzaju włosa i jego potrzeb. Ważne jest też to, aby zapuszczając włosy nosić je w upiętych fryzurach, bo wtedy włosy odpoczywają i nie są tak bardzo narażone na czynniki atmosferyczne.

szampony do włosów

Co na przyspieszenie wzrostu?

Na rynku istnieje wiele środków poprawiających kondycję i wzrost włosów. Jednak same produkty pielęgnacyjne do włosów nie sprawią, że włosy będą długotrwale lśnić, rosnąć bez opamiętania i nie będą wypadać. Wpływ na nasze włosy ma przecież to co jemy, jaki tryb życia prowadzimy i jak traktujemy skórę naszej głowy.

1. Dieta

Walcząc o piękne włosy musimy liczyć się też z tym, że będziemy musieli zmienić nasze nawyki żywieniowe. Pierwszym krokiem powinno być odrzucenie fast foodów, kolorowych i gazowanych, słodkich napojów.

Niewątpliwe należałoby też ograniczyć słodycze. W zamian za to warto przerzucić się na dietę opartą na mięsie z indyka, rybach, ciemnym, pełnoziarnistym pieczywie, owocach i warzywach. Do picia zalecana jest niegazowana woda mineralna i herbaty ? zwłaszcza zielona.

Dobrze jest też pić napar z pokrzywy, który wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu i zwiększa ich porost nawet o 0,5 cm miesięcznie. Innym sposobem, który skutecznie przyspiesza porost włosów, jest picie drożdży rozpuszczonych w mleku lub ciepłej wodzie. Pobudzają one cebulki włosów do wzrostu, dzięki czemu już po miesiącu zaobserwować można tzw. baby hair na całej głowie.

Zbilansowany posiłek odpowiedni na porost włosów

Ważną rolę spełniają też suplementy diety zawierające biotynę. Stosowanie biotyny czyli witaminy B7 (zwanej też witamina H) daje dotychczas najlepsze i najszybsze rezultaty. Udowodniono, że spożywając 1 mg biotyny dziennie przez kilka miesięcy, można spodziewać się wzrostu włosów nawet o 2-2,5 cm miesięcznie. Dodatkowo biotyna eliminuje wypadanie włosów i sprawia, że na całej głowie pojawiają się baby hair.

2. Wcierki

Wcierkami nazywa się różnego rodzaju wodniste odżywki, które stosuje się bezpośrednio przed lub po myciu włosów na skórę głowy. Wcierki należy wmasować w skórę głowy w celu lepszego wchłonięcia się substancji i poprawy krążenia. Można je zakupić w każdej aptece, dobrej drogerii i salonie kosmetycznym lub fryzjerskim.

3. Masaże głowy

Dobrym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów są też masaże skóry głowy. Masaże relaksują skórę głowy i pobudzają jej krążenie, co przekłada się na szybszy wzrost włosów. Skórę głowy powinno się ugniatać i masować okrężnymi ruchami. Masaże można wykonywać codziennie rano i wieczorem podczas czesania włosów lub połączyć je ze stosowaniem wcierek. Taka kombinacja na pewno jeszcze bardziej pobudzi cebulki włosów.

masaż skóry głowy

Oczywiście na wzrost i kondycję włosów duży wpływ ma także tryb naszego życia. Osobom, które palą, piją alkohol i prowadzą siedzący tryb życia włosy będą rosły na pewno dużo wolniej niż osobom uprawiającym sport i zdrowo się odżywiającym.

Warto więc zmienić choć trochę i tę sferę życia, gdyż przyniesie nam ona profity nie tylko w postaci zdrowszych i szybciej rosnących włosów, ale także poprawi naszą kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie, oczyści organizm i poprawi wygląd naszej skóry.

zostaw komentarz