horror krzyk

Horrory o nastolatkach, lista najstraszniejszych filmów dla nastolatków

Horrory o nastolatkach to popularny rodzaj filmowych straszaków. Każdego roku na ekrany wchodzi co najmniej kilka produkcji, o których wiedzieć powinien każdy miłośnik kina z dreszczykiem. Poniżej przedstawiamy listę najstraszniejszych filmów dla nastolatków, które warto znać.

Krzyk

Horror Krzyk to klasyka gatunku. Maskę z tego filmu kojarzą niemal wszyscy i do dzisiaj jest to częsty element przebieranek Halloweenowych. Ten film z 1996 roku opowiada o grupie nastolatków, których upatrzył sobie psychopatyczny morderca. Dzwonił do nich i prowadził nierówną grę, od której zależało ich życie.

Oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie to seria horrorów, po obejrzeniu których nawet najprostsze czynności mogą zacząć przerażać. Historie ukazane w filmie pokazują, że nie da się oszukać swojego przeznaczenia, a los i tak wróci po swoje, nawet jeśli wydaje nam się, że udało się go przechytrzyć.

Blair Witch Project

Omawiając filmy o i dla nastolatków nie sposób nie wspomnieć o Blair Witch Project, który był prekursorem filmów w tym stylu. Horror ten reklamowany był jako prawdziwa historia i opowiadał o grupie studentów szkoły filmowej, których zadaniem było nakręcenie filmu dokumentalnego nawiązującego do legendy Wiedźmy z Blair. Niestety, pozornie łatwe zadanie przerodziło się w koszmar, a studentów nigdy nie odnaleziono.

Moje superkrwawe urodziny

Kolejny horror dla nastolatków, o którym chcemy Wam opowiedzieć to Moje superkrwawe urodziny. Opowiada on historię rozpuszczonej nastolatki, której udaje się przekonać rodziców do ponownego otwarcia klubu dla wrotkarzy, w którym przed laty doszło do serii brutalnych morderstw. Podczas imprezy urodzinowej dziewczyny psychopata powraca na miejsce zbrodni.

Carrie

Carrie to adaptacja powieści Stephena Kinga, pierwszej w jego karierze. Ta kultowa opowieść doczekała się dwóch ekranizacji i naszym zdaniem obie są warte uwagi. Tytułowa Carrie to nastolatka, która nie ma łatwego życia. Apodyktyczna i ortodoksyjnie religijna matka nie zwraca uwagi na jej potrzeby, a rówieśnicy poniżają dziewczynę. Pewnego dnia Carrie odkrywa, że posiada zdolności telekinetyczne i po kolejnym upokarzającym wydarzeniu w szkole, mści się na swoich oprawcach.

Koszmar minionego lata

Koszmar minionego lata to opowieść o nastolatkach, którzy wracając z imprezy, potrącają samochodem przechodnia. Spanikowani młodzi ludzie nie sprawdzając, czy poszkodowany żyje i obawiając się konsekwencji swoich czynów, wrzucają ciało ofiary do oceanu. Po roku od tych tragicznych wydarzeń, jedna z uczestniczek wypadku otrzymuje list o niepokojącej treści: wiem, co zrobiłaś minionego lata.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tych strasznych filmów na nastolatków? Lubicie horrory, oglądacie? A może zdecydowanie omijacie kino grozy i wybieracie przyjemniejsze tytuły? Podzielcie się Waszym zdaniem w komentarzach!

1 komentarz

  1. Aleksander Odpowiedz

    No faktycznie, Carrie to jeden z najstraszniejszych, ale też najlepszych horrorów o nastolatkach, jaki widziałem. Bardzo polecam!

zostaw komentarz