Biała twarz w ciemności z czerwonymi plamami pod oczami

Horrory o zjawiskach paranormalnych, który z nich jest najstraszniejszy?

Horrory o zjawiskach paranormalnych należą chyba do jednych z najbardziej przerażających. Szczególnie może mrozić krew w żyłach fakt, że część z nich odzwierciedla wydarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości. Który z horrorów o zjawiskach paranormalnych jest najstraszniejszy? Poznaj jedne z najmroczniejszych kinowych historii.

Egzorcyzmy Emily Rose — najstraszniejszy horror paranormalny

Na miano najstraszniejszego horroru o zjawiskach paranormalnych zdecydowanie zasługuje film Egzorcyzmy Emily Rose. Grozę filmu podkręca fakt, że historia wydarzyła się naprawdę w latach 70. ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna doświadcza potwornych halucynacji, postanawia więc zwrócić się o pomoc do księdza z pobliskiej parafii — ojca Richarda Moore’a. Niestety podczas przeprowadzania egzorcyzmów, dziewczyna umiera, a ksiądz zostaje oskarżony o nieumyślne morderstwo. Przed sądem broni go prawniczka Erin Brunek, która jest sceptycznie nastawiona do sprawy. Jednak rozwijająca się akcja ukazuje, że tajemnicza śmierć Emily rzeczywiście ma przerażające drugie dno.

The Ring — mrożący krew w żyłach horror

Jednym z najbardziej przerażających horrorów o duchach, po których nie zaśniesz, jest także The Ring, ten mrożący krew w żyłach horror opiera się na motywie przeklętej taśmy wideo. Na osobę, która ją obejrzała, zostaje nałożona klątwa, a złowieszczy telefon zapowiada jej niechybną śmierć w ciągu tygodnia. Główna bohaterka filmu Rachel Keller ściga się z czasem, aby odkryć mroczną tajemnicę związaną z taśmą i zapobiec kolejnym morderstwom.

Sierociniec — przerażający horror o zjawiskach paranormalnych

Do grona horrorów o zjawiskach paranormalnych należy również zaliczyć film Sierociniec. Czyż nieprawdopodobne historie o zjawach z ust dzieci nie są co najmniej niepokojące? Przekonała się o tym na własnej skórze Laura — bohaterka po latach postanowiła otworzyć w porzuconym sierocińcu ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci. Razem z mężem i siedmioletnim adoptowanym synem Simonem przeprowadzają się do opuszczonej posiadłości, gdzie Laura spędziła swoje dzieciństwo. Niedługo po przeprowadzce chłopiec zaczyna dziwnie się zachowywać i snuć niewiarygodne opowieści o towarzyszach zabaw widzialnych tylko przez niego. Początkowo Laura odbiera te historie jako wymysły bogatej wyobraźni syna, jednak niedługo potem Simon znika, a kobietę zaczynają dręczyć widma wspomnień z własnego dzieciństwa.

Obecność — film duchach, zjawiskach nadprzyrodzonych

Film Obecność opowiada o małżeństwie badaczy zjawisk paranormalnych — Lorraine i Edzie Warrenach. O pomoc zwraca się do nich rodzina Perronów, skarżąc się, że w ich domu czai się zło. Ten film o zjawiskach paranormalnych naprawdę trzyma w napięciu, zwłaszcza że demon nawiedzający posiadłość wcale nie należy do słabych, a pokonanie go i wypędzenie w zaświaty okaże się nie lada wyzwaniem. Zdecydowanie to jeden z najstraszniejszych horrorów o zjawiskach nadprzyrodzonych, jaki powstał do tej pory. Film jest oparty na prawdziwej historii i doczekał się kilku nawiązujących do niego produkcji. Wśród nich znajdują się m.in. Obecność 2, Zakonnica czy też Annabelle. Narodziny zła.

Trudno określić, który z horrorów o zjawiskach nadnaturalnych jest najstraszniejszych. Wszystko zależy od ludzkiej wrażliwości i tego, co przeraża daną osobę, dlatego warto je zobaczyć, by móc dokonać własnej oceny.

komentarze 3

  1. Przybysława Odpowiedz

    Ja po The Ring nigdy nie mogę zasnąć… zawsze mam problemy ze snem później!

  2. Lincoln Odpowiedz

    A ja dalej nie rozumiem, jaki jest fenomen tych horrorów o zjawiskach paranormalnych… Po co się tak straszyć samemu?

  3. mami_OP Odpowiedz

    Obecność to zdecydowanie najstraszniejszy horror o zjawiskach paranormalnych jaki powstał w historii. Żałuję, że go oglądałam 🙁

zostaw komentarz