Duży pająk na białej wykładzinie

Filmy, które obudzą w tobie arachnofobię, czyli horrory o pająkach

Arachnofobia, czyli przerażenie i nieuzasadniony strach przed pająkami, to jedno z najczęściej występujących zaburzeń lękowych u ludzi. Dlatego też, filmy o pająkach, zwłaszcza horrory, zawsze budzą spore zainteresowanie wśród kinomanów. W tym artykule przedstawimy kilka filmów, które na pewno obudzą w Tobie arachnofobię i sprawią, że nigdy już nie spojrzysz na pająki tak samo.

Arachnofobia (1990)

Arachnofobia to klasyczny horror o pająkach, który ukazuje historię rodziny wyprowadzającej się na wieś, gdzie natknięcie się na tropikalnego pająka wywołuje serię przerażających zdarzeń. Film wywołuje w widzu strach przed każdym pająkiem, który pojawia się na ekranie, a widowiskowe sceny walki z gigantycznymi stawonogami na pewno na długo zostaną w pamięci.

Pająk (2002)

Pająk to thriller psychologiczny, w którym to główny bohater, pisarz, cierpi na arachnofobię. Kiedy jego przyjaciółka zostaje zaatakowana przez pająka, bohater zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością i staje się obłąkany, myśląc, że pająki próbują go zabić. Film ten ukazuje nie tylko przerażające pająki, ale również wewnętrzne walki głównego bohatera z własnymi lękami i obawami.

Tarantula (1955)

Tarantula to horror klasy B, który opowiada historię szalonego naukowca, który pracuje nad stworzeniem odżywiającego się hormonami gigantycznego pająka. Kiedy pająk ucieka, terroryzuje okolicę i atakuje ludzi, a naukowiec musi znaleźć sposób, by go powstrzymać. Film ten obfituje w przerażające sceny, a tarantula wzbudza strach i obrzydzenie.

Arachnid – pajęczyna śmierci (2001)

Arachnid to hiszpański horror science-fiction, który opowiada o grupie ludzi, którzy zostają uwięzieni na bezludnej wyspie, gdzie żyją gigantyczne pająki. Ludzie muszą stawić czoła nie tylko pajęczakom, ale także najeźdźcom z kosmosu, którzy przylecieli na wyspę w poszukiwaniu niezwykłego materiału genetycznego. Walka z pająkami i kosmitami jednocześnie? Takie rzeczy tylko w Arachnid – pajęczyna śmierci.

Eight Legged Freaks (2002)

Eight Legged Freaks to komedia science-fiction, która ukazuje historię małego miasteczka, które zostaje zaatakowane przez gigantyczne pająki zmutowane przez chemikalia z pobliskiej kopalni. W tym filmie, pająki nie tylko są straszne, ale również wywołują śmiech swoimi nietypowymi zachowaniami i sposobem poruszania się. Film ten to idealny wybór dla osób, które chcą poczuć dreszczyk emocji, ale jednocześnie nie chcą mieć koszmarów po seansie.

Filmy o pająkach to gatunek, który na pewno nie jest dla każdego. Dla osób z arachnofobią seans takiego horroru może być prawdziwą torturą. Jednak dla miłośników klimatu grozy i widowiskowych scen, filmy o pająkach są idealnym wyborem. Wyżej wymienione filmy to tylko mały wycinek z tego, co kinomanom oferują producenci filmowi w tym gatunku. Jeśli więc jesteś gotowy na przerażające doświadczenia i chcesz poczuć dreszczyk emocji na własnej skórze, warto sięgnąć po horror o pająkach i sprawdzić, czy potrafisz przezwyciężyć swoją arachnofobię.

1 komentarz

  1. Nemi Odpowiedz

    Jezusieńku, filmy o pająkach, brrr… Dla mnie horrorem są już zwykłe filmy przyrodnicze o pająkach, a co dopiero jakby to serio był horror…..

zostaw komentarz