horror

Horrory o lesie, w którym nie chcesz się zgubić

Motyw przerażającego lasu, w którym łatwo się zgubić, to popularny scenariusz horrorów, który potrafi wystraszyć niejednego widza. Nic w tym dziwnego, w końcu któż z nas nie bał się wieczornych, leśnych spacerów? Twórcy kina grozy chętnie wykorzystują nasze lęki i kreują sytuacje w filmach, których nigdy nie chcielibyśmy doświadczyć. A jakie produkcje można wyróżnić? O tym, poniżej!

Lista płatnych zleceń

Horrory o lesie zaczniemy od Listy płatnych zleceń, który opowiada historię Jay’a, byłego żołnierza i płatnego mordercę, który z uwagi na swoją nieciekawą sytuację finansową postanawia na przyjęcie ostatniego zlecenia, w swoim byłym fachu. Z pozoru zadanie wydaje się dziecinnie proste i nic nie wskazuje na to, by Jay miał mu nie podoła, zwłaszcza że w grę wchodziły naprawdę spore pieniądze. Okazuje się jednak, że w całość zamieszana jest przerażająca sekta, a sytuacja dramatycznie się komplikuje.

Las samobójców

Las samobójców to kolejny horror o duchach z leśnym tłem. Sara, główna bohaterka filmu, wyrusza do Japonii, by znaleźć swoją siostrę, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Trafia ona do lasu Aokigahara, który jest niezwykle atrakcyjny w oczach samobójców. Tubylcy ostrzegają Amerykankę przed tą niebezpieczną wyprawą, jednak miłość do siostry wygrywa z rozsądkiem i Sara zbacza z trasy, chcąc odkryć prawdę o zaginionej dziewczynie. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że każdy, kto wchodzi do lasu samobójców ściąga na siebie gniew udręczonych i wściekłych dusz zmarłych, które nie życzą sobie gości.

Dom w głębi lasu

Kolejną propozycją dla miłośników horrorów z lasem w tle jest Dom w głębi lasu. Historia ta opowiada o grupie studentów, którzy na weekendowy wypad obrali sobie miejsce z dala od cywilizacji. Nie działają tam komórki, a GPS, w ogóle nie jest w stanie lokalizacji wykryć. Brzmi jak doskonała opcja na imprezę, która nikomu nie będzie przeszkadzać. Jednak jest pewne, ale, w tej całej historii. Napotkany przez przyjaciół farmer mówi coś, co powinno młodych ludzi zastanowić, otóż: mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę. A jak się później okaże, będzie to niemal niemożliwe zadanie.

W lesie dziś nie zaśnie nikt

W lesie dziś nie zaśnie nikt to polski horror, którego akcja na początku nie zapowiada większej tragedii. Grupka nastolatków, uzależnionych od nowoczesnej technologii, wybywa na obóz, na którym będą próbować żyć offline. Niestety, wycieczka nie idzie po myśli organizatorów, a młodzi ludzie będą zmuszeni stawiać czoła złu, którego nawet najbardziej przerażający zakątek internetu nie widział. Czy uda im się wyjść cało z opresji?

Droga śmierci

Ostatnią już propozycją horrorów z leśnym motywem jest film Droga śmierci. Nie jest to może znana produkcja, ale zdecydowanie godna polecenia. Opowiada ona losy rodziny Harringtonów, którzy jadąc na święta do rodziny, postanawiają skrócić sobie drogę i zjechać z autostrady. Niestety sytuacja z czasem robiła się coraz dziwniejsza. W radiu słychać było płacz dziecka, zegarki stanęły, wskazując jedną godzinę, skrót, którym jechali, nie istniał na mapie, a na domiar złego co chwila napotykali tę samą młodą, ubraną na biało kobietę. I to właśnie moment, w którym rozpoczyna się faktyczna droga śmierci.

1 komentarz

  1. Zen Odpowiedz

    W lesie dziś nie zaśnie nikt to bardzo fajny horror. Nie spodziewałem się, że Polska potrafi wyprodukować taki dobry slasher. 🙂

zostaw komentarz