Duch z horroru

Lista horrorów o duchach, które nie pozwolą ci zasnąć

Horrory bywają bardziej i mniej straszne. W zależności od wrażliwości i tematyki mogą wywrzeć na nas większe lub mniejsze wrażenie. Niektóre z nich potrafią być jednak tak intensywne, że trudno nam będzie po nich zasnąć. Jeśli interesują się straszne filmy, poniższa lista horrorów o duchach, które nie pozwolą zasnąć, jest właśnie dla ciebie!

 1. The Ring, horror o duchu z kasety wideo
 2. Poltergeist, horror o duchu z telewizora
 3. Crimson Peak i nawiedzone miasteczko
 4. Wrota do piekieł

The Ring, horror o duchu z kasety wideo

Kultowy już film Gore’a Verbinskiego do dziś pozostaje jednym z najstraszniejszych filmów o duchach. Mówiąc dokładniej, historia skupia się tu na przeklętej kasecie wideo. Już w początkowych scenach filmu odbiorca przekonuje się, że obejrzenie przeklętej kasety nieuchronnie prowadzi do śmierci, ponieważ to właśnie spotyka znajomą głównej bohaterki. To, że jest to horror o duchach i demonach podkreśla jeszcze motyw złowieszczego telefonu. Oznajmia on osobie, która obejrzała taśmę, że pozostało jej jedynie siedem dni życia.

Poltergeist, horror o duchu z telewizora

Poltergeist, z który odpowiedzialny jest Gil Kenan tematycznie może być uznany za klasyczny horror o duchach i demonach. Wątek główny opiera się bowiem na działaniach tytułowego poltergeista, czyli hałaśliwego ducha. Fundamentem fabuły jest dom, do którego wprowadzają się główni bohaterowie. Jako zakup okazjonalny, po czasie zaczyna prezentować swoje wady, W tym przypadku w domu zaczynają rozbrzmiewać dziwne odgłosy, które towarzyszą szeregowi zjawisk paranormalnych. Kluczowym punktem okazuje się jednak telewizor, w którego wnętrzu znajduje się tytułowy duch. Oprócz naprzykrzania się rodzinie poltergeist kontaktuje się również z małą córką małżeństwa.

Crimson Peak i nawiedzone miasteczko

Crimson Peak to kolejny przykład horrorów o duchach. Skupia się on na klątwie, która ciąży nad tytułowym Wzgórzem Krwi. Główna bohaterka już w młodym wieku dostaje przestrogę od ducha swojej zmarłej matki, aby trzymała się z daleka od przeklętego miejsca. Po latach Wzgórze Krwi zdaje się potwierdzać swoją złą reputację, kiedy bohaterka zamieszkuje na nim razem z wybrankiem swojego życia. Po kolejnych śmierciach odbiorca może obserwować pojawianie się przeróżnych duchów, które mają ze sobą dość dużo wspólnego. Przez to ostrzeżenie z dzieciństwa zaczyna wydawać się coraz bardziej adekwatne.

Wrota do piekieł

Wrota do piekieł to horror o duchach i demonach, który może przypaść do gustu osobom, które lubią historie związane z klątwami. Podstawą głównej historii, jest dość niecodzienny zwyczaj pewnej Cyganki, której zdarza się zsyłać ludzkie dusze do piekła. Odbiorca Dostaje tego przedsmak w pierwszych scenach, gdzie dusza młodego chłopca zostaje przeklęta za kradzież biżuterii. Główną bohaterkę spotyka groźba czegoś identycznego. Zasłużyła sobie na to, ponieważ nie chciała przychylić się do prośby Cyganki o wydłużenie spłaty kredytu. W efekcie protagonistka ma jedynie trzy dni na uratowanie swojej duszy.

Jak więc widać horrory o duchach i demonach mogą dostarczyć odbiorcy dozy adrenaliny. Najstraszniejsze z nich mogą nawet nie pozwolić nam zasnąć. Entuzjaści kina z dreszczykiem powinni więc zainteresować się takimi horrorami jak The Ring, Poltergeist, Crimson Peak oraz Wrota do piekieł.

komentarze 4

 1. Wojtek Odpowiedz

  Oglądałem Poltergeist i nie umiałem w nocy spać 😀 dobry film, polecam wszystkim miłośnikom horrorów! Nie zawiedziecie sie

 2. Pajacyk45 Odpowiedz

  Oj tak! Jestem weteranem horrorów, ale po The Ring nie potrafiłem zmrużyć oka. Dobrze przynajmniej, że nie oglądałem tego na kasecie VHS 😀

 3. weirdo Odpowiedz

  Widziałam wszystkie wymienione horrory, ale nie były straszne moim zdaniem *ziew* NEXT….

 4. bojesie Odpowiedz

  I suepr, nie wiem po co zawsze sobie to robie… teraz nawet po przeczytaniu tego artykułu się boje, a nawet nie oglądałam tych horrorów 🙁 co ze mna nie tak

zostaw komentarz