zjawa

Horrory o duchach, widmach i sektach, które obejrzysz online

Lubisz kino grozy i szukasz filmów, po których ciężko będzie Ci zasnąć? Sprawdź polecane przez nas horrory o duchach, widmach i sektach, które obejrzysz online i przekonaj się sam, że są naprawdę przerażające!

Nawiedzony dwór w Bly

Nawiedzony dwór w Bly to jeden z horrorów o duchach, który można obejrzeć online, a oparty został o prozę Henry’ego Jamesa. Akcja filmu dzieje się w Anglii, w latach 80. ubiegłego wieku. Henry Wingrave opiekujący się bratankiem oraz bratanicą, którzy stracili rodziców w wypadku, po tragicznej śmierci ich guwernantki, zatrudnia dla dzieci młodą nianię. Wszyscy mieszkają w dworze Bly, wraz z ogrodniczką, gosposią oraz kucharzem. Dwór ten skrywa jednak pewne przerażające tajemnice…

Nawiedzony dom na wzgórzu

Produkcja — Nawiedzony dom na wzgórzu to adaptacja powieści Shirley Jackson, wydanej pod tym samym tytułem. Horror ten opowiada o piątce rodzeństwa, która wychowywała się w jednym z najsłynniejszych nawiedzonych domów w USA. Aktualnie, wszyscy są już dorośli, jednak tragedia, która ich spotkała, samobójcza śmierć najmłodszej siostry, zmusza rodzinę do stawienia czoła duchom z przeszłości. Czy wszystkie z nich są jedynie wytworami ich wyobraźni? Jeśli lubisz horrory o duchach, koniecznie musisz go zobaczyć!

W lesie dziś nie zaśnie nikt

Ta polska produkcja to film, a właściwie slasher z Julią Wieniawą w roli głównej, który jest do zobaczenia online, opowiada o, uzależnionej od smartfonów i technologii, grupie nastolatków, którzy trafiają na obóz, gdzie uczą się, jak wygląda życie offline. Zakończenie ich wędrówki jest jednak zdecydowanie inne niż to, które wymyślili dla nich organizatorzy wypadu. Nastolatkowie filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt, będą zmuszeni walczyć o życie z czymś, czego nigdy wcześniej nie spotkali, nawet w najczarniejszych odmętach internetu. Naszym zdaniem to jeden z ciekawszych polskich horrorów o duchach, który zdecydowanie warto znać.

Archive 81

Serial online Archiwum 81 to propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią poczuć dreszczyk i nie boją się horrorów o duchach. Opowiada on o archiwiście, którego zajęcie polega na odnawianiu starych kaset wideo. Zbiegiem okoliczności zostaje on wciągnięty w pewne tajemnicze wydarzenia, które łączą się z zaginioną reżyserką i straszną, demoniczną sektą.

Uciszyć zło

Uciszyć zło jest kolejną propozycją z gatunku horrorów o duchach, którą można obejrzeć online. Produkcja ta opowiada o losach rodzeństwa, które zajmuje się rozwiązywaniem fałszywych paranormalnych problemów. Sytuacja zaczyna komplikować się w momencie, kiedy bohaterowie zostają wezwani do domu, w którym dziejące się rzeczy są bardzo mocno prawdziwe…

Obecność

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również kultowej produkcji, jaką jest Obecność. Reżyser dzieła, James Wan uznawany jest za jednego z najlepszych na świecie specjalistów od horrorów o duchach, a sama Obecność wskazywana jest na najstraszniejszy horror o zjawiskach paranormalnych wszech czasów. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o rodzinie, która po przeprowadzce do nowego domu zaczyna zauważać niepokojące rzeczy, których nie można logicznie wyjaśnić. Rodzina zwróciła się więc po pomoc do badaczy paranormalnych zjawisk, którzy odkrywają przerażającą prawdę.

A co Wy myślicie o horrorach o duchach, widmach i sektach? Lubicie i oglądacie, czy raczej omijacie te filmy szerokim łukiem? Koniecznie dajcie znać!

1 komentarz

  1. Bernard Odpowiedz

    Dla mnie najlepszy horror o duchach to jednak Ghostbusters, polecam 🙂

zostaw komentarz