straszny clown z kijem bejsbolowym

Komediowe horrory o kanibalach, na których się uśmiejesz

Horrory potrafią być przerażające. Nie jest to jednak reguła, ponieważ z od grozy bardzo blisko jest do groteski, która łatwo przekształcić w filmową komedię. Uwypuklona tematyka homo sapiens polujących na ludzi bardzo dobrze sprawdza się np. w komediowych horrorach o kanibalach. Poniżej przedstawiamy więc listę strasznych filmów, na których się uśmiejesz.

  1. Kobiety – Piranie
  2. Striptizerki zombie
  3. Klub kanibali
  4. Krwawa wieczerza

Kobiety – Piranie

Kanibalizm często może kojarzyć się z odseparowanymi od reszty społeczeństwa dzikimi osadami. Właśnie w tym kierunku zmierzał reżyser J.F. Lawton, tworząc komediowy horror o kanibalach, pod tytułem Kobiety – Piranie. Jest to produkcja z 1989 roku, choć dalej może sprawdzić się jako śmieszny film na Halloween. Kanibalizm jest tu bowiem ukazany w dość intrygujący sposób. Otóż antropolog Dr Margo Hunt zostaje wysłana przez amerykański rząd do dżungli Awokado, aby nawiązać kontakt z dzikim plemieniem kanibalistycznych Amazonek. Kobiety te żyją w odosobnieniu od reszty świata i znane są z tego, że zjadają mężczyzn.

Striptizerki zombie

Kluby ze striptizem mają w popkulturze opinię miejsc, w których dość łatwo o różnego rodzaju infekcję. W przypadku Striptizerek zombie przekazywany wirus jest nieco bardziej egzotyczny, niż można by podejrzewać. Główny wątek horroru opiera się na tym, iż armia amerykańska prowadziła badania nad stworzeniem niezwykle odpornego żołnierza. Eksperyment wymknął się jednak spod kontroli, a niespotykany wirus dostał się do pewnego klubu ze striptizem. Zarażone tancerki nie przerwały swojej pracy, a zamiast tego zjadały kolejnych klientów każdej nocy.

Klub kanibali

Ludzie dzielący wspólne pasje często spotykają się w ramach dedykowanego klubu zainteresowań. Nie ma w tym nic dziwnego, dopóki tym zainteresowaniem nie jest kanibalizm. To właśnie zabijanie i zjadanie swoich ofiar najbardziej interesuje bohaterów latynoamerykańskiej czarnej komedii. Horror o kanibalach w reżyserii Guto Parente’a w dość nietypowy sposób obrazuje dalej obecną w brazylijskim społeczeństwie. Tytułowy Klub kanibali zrzesza bowiem w większości przedstawicieli klasy wyższej, którzy dla rozrywki, mordują i zjadają, mniej zamożną część pobliskiego społeczeństwa.

Krwawa wieczerza

Śmieszne horrory o kanibalach przeważnie łączą w sobie motywy przeważnie bardzo od siebie oddalone. Właśnie to prezentuje sobą jeden ze starszych horrorów w tym zestawieniu. Krwawa wieczerza w reżyserii Jackie Kong’a to zakrapiana humorem opowieść o dwóch braciach, którzy są wyznawcami prastarego kultu. Wskrzeszają oni swojego wujka, który następnie tłumaczy im plan sprowadzenia na świat ich bogini. Aby tego dokonać, bracia mordują klientki swojej restauracji, a z ich ciał przygotowują tytułową wieczerzę.

Jak więc widać, w zależności od okazji, najlepszymi horrorami o kanibalach, mogą okazać się komedie przepełnione czarnym humorem. Podobny luźny seans może być więc ciekawą propozycją jako śmieszny film na Halloween. Powyższe pozycje powinny zaspokoić krwawe potrzeby widzów, a tym samym nie powinny być dość ciężkim do przyjęcia doznaniem.

zostaw komentarz