szybka pożyczka

Pożyczka czy kredyt? Co wybrać kiedy szybko potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Kiedy Twoje konto bankowe świeci pustkami, w portfelu też niewiele Ci zostało, możesz skorzystać z szerokiej oferty instytucji finansowych. Najczęściej sięgasz po kredyt lub pożyczkę i choć wielu z nas używa tych dwóch terminów zamiennie, musisz wiedzieć, że to nie są tożsame pojęcia. Odnoszą się od różnych produktów i rodzą odmienne skutki prawne. Pożyczka czy kredyt? Co wybrać kiedy szybko potrzebujesz dodatkowej gotówki?

 

Czym się różni pożyczka od kredytu?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, myślisz o pożyczce lub kredycie, powinieneś znać zasadnicze różnice pomiędzy tym, na jakich zasadach są udzielane. Kredyt gotówkowy i pożyczka to niejednakowe formy finansowania, które różnią się, przede wszystkim podstawą prawną, na której konkretna instytucja udziela pieniędzy. Kredyt zarezerwowany jest wyłącznie dla sektora bankowego, banki pożyczają na podstawie prawa bankowego. Natomiast pożyczki to szeroki katalog usług zarówno instytucji bankowych, jak i prywatnych firm pożyczkowych lub osób fizycznych, udzielane są w oparciu o kodeks cywilny.

Zasadnicze różnice pomiędzy kredytem a pożyczką sprowadzają się do kwot finansowania, czasu trwania procedury przyznawania, czy trybu spłaty. W przypadku kredytu możesz zazwyczaj liczyć na wyższe sumy środków niż zaciągając dług w ramach pożyczki gotówkowej. Sięgając po kredyt, musisz uzbroić się w cierpliwość, czas sprawdzania klienta i udzielania pieniędzy to czasem kilka tygodni. Decydując się na szybką pożyczkę online, pieniądze możesz otrzymać na konto natychmiast, w dniu złożenia wniosku.

Kiedy wybrać szybką pożyczkę?

W sytuacji, w której potrzebujesz gotówki „na już” najlepszym rozwiązaniem jest szybka pożyczka bez weryfikacji. To alternatywa dla kredytów bankowych, których procedura wymaga dokładnej analizy zdolności i historii kredytowej potencjalnego klienta. Szybkie pożyczki są udzielne przez firmy pożyczkowe, o których przeczytasz na https://silesiakredyt.pl, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat warunków przyznawania pożyczek i zasad ich spłaty.

kredyt czy pożyczka

Pożyczki ratalne, szybkie pożyczki online, pożyczki bez BIK to opcja dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na długotrwały proces przyznawania środków. To propozycja, jeżeli czas Cię nagli, chcesz pożyczyć pieniądze bez zbędnych formalności, często masz już na swoim koncie inne zobowiązania finansowe.

Pożyczka czy kredyt – co się bardziej opłaca?

Rozważając poszczególne oferty szybkich pożyczek i kredytów gotówkowych, musisz uwzględnić wiele czynników, które wpływają na opłacalność poszczególnych rozwiązań. Weź po uwagę swoją sytuację zawodową i finansową, to jakiej kwoty potrzebujesz, jakich formalności i wymogów jesteś w stanie dopełnić. Porównuj poszczególne oferty kredytów i pożyczek, analizuj warunki udostępniania środków. Bez indywidualnej oceny konkretnego przypadku nie można stwierdzić, która z opcji jest dla Ciebie bardziej korzystna.

zostaw komentarz