liczenie

Ranking kredytów gotówkowych dla firm

Prowadzenie firmy nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się to nie tylko z ogromem pracy, jaki trzeba w to włożyć, ale również z wielkimi kosztami, które na początku wcale się nie zwracają. Na początku trzeba bowiem zainwestować pewne środki i dbać o to, by generować zyski.

Dopiero po jakimś czasie przedsiębiorcy zaczynają zauważać efekty swojej ciężkiej pracy. Znalezienie pieniędzy na własną działalność może przysparzać wiele problemów, stąd też najkorzystniejszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy dla firm. Jak znaleźć ten najlepszy? Sposobem jest ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Czym jest kredyt dla firm i co ma do tego ranking kredytów gotówkowych?

 

Kredyt dla firmy w każdej postaci jest po prostu swego rodzaju umową w formie pisemnej, którą zawiera się miedzy przedsiębiorcą a instytucją bankową. Na jej postawie bank zobowiązuje się do przekazania gotówki, którą następnie klient spłaca w ratach przez określony w umowie czas wraz z odsetkami. Co istotne, kredyt gotówkowy dla firmy może być udzielony na dowolny cel, ale przy spełnieniu warunku, że środki zostaną wykorzystane na prowadzenie działalności gospodarczej.

Kredyt tego typu mogą wziąć osoby fizyczne, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, spółki z o.o., jawne, cywilne, komandytowe, akcyjne, komandytowo akcyjne, spółdzielnie czy też przedstawiciele wszelkich wolnych zawodów i rolnicy. Zdarza się, że niektóre instytucje proponują oferty dedykowane konkretnym przedsiębiorcom z danej gałęzi gospodarczej.

Na rynku finansowym mamy do czynienia z mnóstwem podmiotów, które oferują kredyty gotówkowe dla firm. Konkurencja jest tu ogromna, a każda z instytucji proponuje inne warunki, przez co zadłużenia różnią się między innymi ostateczną kwotą spłaty. W związku z tym trudno jest znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl.

Warunki uzyskania kredytu dla firm.

Wymagania odnośnie uzyskania kredytu są ustalane indywidualnie przez każdy bank. Z reguły jednak dotyczą one podobnych kwestii, pod względem których instytucja ocenia wniosek kredytowy. Co więc wpływa na możliwość uzyskania takiego kredytu?

  • czas prowadzenia działalności gospodarczej, który wynosi minimum 12 miesięcy
  • dobra opinia w BIK, BIG i KRD
  • brak różnego rodzaju ogłoszeń dotyczących rozpoczętych licytacji związanych z naszą firmą
  • regularne wpływy na konto w ostatnich sześciu bądź dwunastu miesiącach
  • zabezpieczenia rzeczowe i poręczyciele
  • uregulowane płatności z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
  • posiadanie rachunku bankowego w banku, u którego wnioskujemy o kredyt

Ponadto należy spełnić wiele formalności, by móc otrzymać kredyt gotówkowy dla firm. Przede wszystkim potrzebne będą wymagane dokumenty, w tym zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz o NIP i REGON, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Należy przygotować również dokumenty potwierdzające rozliczanie firmy na podstawie PIT36 lub PIT36L, wydruk z księgi przychodów i rozchodów, wyciąg z konta, wszelkie faktury, oświadczenie o wysokości dochodów opodatkowanych, a także rachunek zysków i strat. Kiedy już dostarczymy wszystkie te dokumenty, musimy poczekać na rozpatrzenie wniosku. Następnie podpisuje się umowę kredytową, harmonogram spłat, dyspozycje wypłaty środków, warunku ubezpieczenia i regulamin. Korzystając z narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych, bez problemu możesz przejść do wymaganych dokumentów i obowiązujących w danym banku formalności.

Dlaczego warto brać kredyt gotówkowy dla firm? Co pokaże nam w tej kwestii ranking kredytów gotówkowych?

 

Kredyt gotówkowy dla firm jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem z kilku względów. Po pierwsze, maksymalna kwota kredytu jest tu znacznie wyższa niż przy normalnym zobowiązaniu. Ponadto możliwe jest też otrzymanie dofinansowania na zrealizowanie planowej przez firmę inwestycji czy też pomoc doradców kredytowych. Istnieje również wiele bonusów dla przedsiębiorców, na przykład w postaci pomocy w staraniu się o uzyskanie dotacji unijnych. Poszczególne instytucje finansowe oferuje wiele rodzajów kredytów, które są dopasowane do potrzeb przedsiębiorców. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest zależne od tego, w jakim banku będzie wnioskować o kredyt. Warto więc sprawdzić, która instytucja oferuje najlepsze rozwiązania, co można zrobić przy pomocy wygodnego narzędzia internetowego, jakim jest ranking kredytów gotówkowych.

Jakie parametry bierze pod uwagę ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych dla firm przejrzyście pokazuje dostępne na rynku oferty kredytów skierowane do przedsiębiorców. Pierwszą kwestią, jaką bierze on pod lupę jest oprocentowanie, czyli cena, którą płaci się bankowi za pożyczenie nam gotówki. Wysokość oprocentowania jest powiązana między innymi w WIBOR, czyli ze stopą bazową, najczęściej 3M. Ponadto jeśli chodzi o kredyt gotówkowy dla firm, ranking pozwoli nam ocenić daną ofertę także pod względem wysokości prowizji, będącej jednorazową opłatą za otrzymanie kredytu. Zdarzają się instytucje, które oferują zerową prowizję, aczkolwiek wówczas koszty mogą być ukryte gdzieś indziej.

Istotny jest tu również maksymalny okres kredytowania, na który zaciąga się zobowiązanie. To od niego zależeć będzie też wysokość miesięcznej raty oraz ostateczna kwota spłaty. Im dłuższy czas kredytowania, tym więcej będzie niższych rat, a to oznacza większe odsetki do zapłacenia. Sami więc musimy zdecydować, czy lepiej dla naszej firmy będzie, kiedy będziemy spłacać mniejsze miesięczne kwoty, ale w ostatecznej większej kwocie, czy też uregulujemy zobowiązanie szybciej i z mniejszymi końcowymi kosztami, ale przy wyższych ratach.

Ranking kredytów gotówkowych bierze pod uwagę też maksymalną kwotę kredytu oraz ilość formalności, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Poza tym znajdziemy tu również takie informacje jak dodatkowe bonusy dla firm, na przykład w postaci niskiej prowizji, atrakcyjnego oprocentowania, darmowych porad doradców finansowych czy wsparcia przy uzyskiwaniu dotacji unijnych.

1 komentarz

  1. Jenny Odpowiedz

    Rankingi są w dechę, zawsze można znaleźć coś fajnego, w sensie promocję. Od kiedy podwyższają stopy procentowe, banki się zabijają o klientów;D

zostaw komentarz