Leżący portfel

Jak zarobić dodatkowe pieniądze na spłatę kredytów, pożyczek?

Kredyty i pożyczki to zobowiązania, których cechą charakterystyczną jest konieczność ich spłaty razem z naliczonymi odsetkami. Żaden bank, ani firma pożyczkowa nie udziela bezzwrotnych finansowań, co za tym idzie, na naszych barkach jest odpowiedzialność za terminowe oddanie pieniędzy. Czasem z różnych powodów nasza sytuacja finansowa nie jest najlepsza i wówczas pojawia się problem, skąd wziąć gotówkę na spłatę zobowiązań?

Jak brać kredyty i pożyczki?

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe w postaci kredytów i pożyczek należy brać z głową. Chcesz pożyczyć pieniądze? Najpierw dokładnie sprawdź wszystkie dostępne oferty, ponieważ biorąc na ślepo, bardzo łatwo można wpaść w kłopoty, a tego należy unikać. Kredyty i pożyczki dobierz do swoich możliwości finansowych (twojapozyczka24h.pl), ponieważ w ten sposób uniknie się ewentualnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie spłacania. Trzeba pamiętać, że oprócz rat wymaganych przez umowę, w miesiącu mamy też całe mnóstwo innych wydatków – rachunki, jedzenie, paliwo do samochodu i wiele, wiele innych. Mówi się, ze wysokość miesięcznych zobowiązań w postaci kredytów i pożyczek, nie powinna przekraczać 40% dochodów. Jest to pewne zabezpieczenie, dzięki któremu będziesz w stanie zapewnić sobie komfort finansowy.

Dodatkowe pieniądze na spłatę – kiedy potrzebne?

Najczęściej, dodatkowe pieniądze na spłatę zobowiązań, potrzebne są w momencie, gdy twoje wydatki są wyższe niż dochody. Następuje to w momencie, gdy na przykład przeceni się swoje możliwości, a wysokość comiesięcznych rat jest większa, niż mogłoby się przypuszczać. Inny problem to wypadki losowe – strata pracy, choroba, śmierć oraz inne podobne. Niezależnie jednak od przyczyn, gdy na horyzoncie pojawia się widmo nieterminowych spłat, najlepiej poszukać sposobów, by zapobiec problemom i wpadnięciu długi. Sposobów na to jest kilka.

Leżący portfel

Dodatkowa gotówka, a analiza finansowa

Zanim znajdziemy się w punkcie krytycznym, warto w pierwszej kolejności przeanalizować swoją sytuację finansową. Pomóc w tym może stworzenie budżetu domowego, z wypisaniem wszystkich dochodów i wydatków. Oczywiście należy wziąć pod uwagę wydatki konieczne (spłaty zadłużeń, jedzenie, rachunki) i wydatki dodatkowe (prezenty, przyjemności, zakup ubrać itp.), z których ewentualnie można zrezygnować. Jeżeli masz więcej zobowiązań, może warto postarać się je szybciej spłacić, by comiesięczne obciążenie było mniejsze? Może warto zacząć oszczędzać na co dzień? Świadomość naszych finansów jest podstawą.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze na spłatę kredytów i pożyczek?

Jeżeli możliwości oszczędzania są ograniczone, należy pomyśleć o innych sposobach na znalezienie dodatkowej gotówki. Jedną z nich jest na przykład podwyżka, o którą można byłoby ubiegać się w pracy. Inna opcja to właśnie zmiana zatrudnienia, na lepiej płatne, a tym samym dające większą stabilizację finansową. Jeśli te rozwiązania odpadają z różnych przyczyn (czasem ciężko o podwyżkę czy szybką zmianą pracy), pozostaje jeszcze kilka innych opcji. Zaliczy się tu choćby pracę dodatkową (dorywczą), która pozwoli dorobić nawet niewielkie sumy. Czym da się tutaj zająć? Możliwości jest wiele – korepetycje, copywriting, tłumaczenia, wypełnianie ankiet, prowadzenie bloga, sprzedaż rękodzieła.

Da się też zarobić przez sprzedaż różnych przedmiotów. Sprzedać można tutaj zarówno biżuterię, książki, jak i nawet auta, jeżeli jesteśmy w stanie czasowo się bez niego obejść. Tak uzyskane pieniądze mogą być przeznaczone na spłatę zobowiązań. Szukając takiego dodatkowego zarobku, będziemy w stanie zapobiec powstania pętli zadłużeń, z której później najczęściej ciężko się wyrwać.

zostaw komentarz