Parzenie herbaty

Parzysz kawę lub herbatę? Warto poznać akcesoria do parzenia kawy i herbaty!

Teoretycznie do zaparzenia kawy czy herbaty wystarczy kubek lub dzbanek. Jeśli jednak chcesz cieszyć się bardziej wyrazistym i ciekawszym smakiem swoich ulubionych napojów, warto poznać inne akcesoria służące do ich przyrządzania. W naszym artykule podpowiemy Ci, w czym najlepiej parzyć kawę i herbatę.

Są na świecie kraje, w których przyrządzanie takich napojów, jak kawa czy herbata jest czynnością niemalże świętą, wykonywaną wedle ustalonego ściśle rytuału. W Polsce nie ma tak silnej tradycji picia herbaty, jak np. w Chinach, mimo to warto poszerzyć nieco swoją wiedzę w tym zakresie, aby pite przez nas napary były smaczne oraz zdrowe. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą producenci akcesoriów do parzenia kawy i herbaty, ciągle poszerzając swoją ofertę, o czym możemy przekonać się wchodzą chociażby na stronę www.beanbrothers.pl/akcesoria.html.

Podstawowe akcesoria do parzenia herbaty

 1. Termomentr
 2. W procesie parzenia herbaty bardzo istotna jest temperatura wody. Należy ją dobrać odpowiednio do rodzaju herbaty, gdyż w innej temperaturze będziemy parzyć zieloną, a w innej czarną. Aby ułatwić sobie to zadanie, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny termometr.

 3. Dzbanek z zaparzaczem
 4. Innym praktycznym przyrządem jest dzbanek z zaparzaczem. Jeśli chcemy przygotować za jednym razem większą ilość naparu, jest on najlepszym rozwiązaniem. Dzięki zaparzaczowi możemy usunąć liście herbaty po upłynięciu odpowiedniego czasu potrzebnego do ich zaparzenia.

 5. Zaparzacze do kubków
 6. Jeśli chcesz cieszyć się pyszną herbatą np. w pacy, gdzie do dyspozycji masz jedynie firmowe kubki, wtedy warto zaopatrzyć się w mały, podręczny zaparzacz. Do wyboru są klasyczne, metalowe kulki, lub też bardziej wymyślne zaparzacze silikonowe, dzięki którym możemy w prosty sposób przygotować ulubiony napój.

Parzenie herbaty owocowej

Praktyczne akcesoria do parzenia kawy

Oprócz szerokiej gamy wielofunkcyjnych ekspresów do kawy, mamy do wyboru także tańsze, proste w obsłudze i bardzo praktyczne akcesoria do parzenia tego napoju.

 1. Młynek do kawy
 2. Jeśli cenisz sobie aromat świeżo zmielonej kawy, to młynek jest obowiązkowym urządzeniem, które powinno znaleźć się w Twojej kuchni. Do wybory są młynki manualne oraz automatyczne, dzięki którym możesz zmielić dokładnie taką ilość ziaren kawy, jaka w danej chwili jest ci niezbędna.

 3. Dzbanek do spieniania mleka
 4. Bardzo praktyczny gadżet dla fanów kawy z dużą ilością mleka i długo utrzymującą się pianką. Pomaga w prosty sposób przyrządzić idealnie spienione mleko do domowej roboty caffe latte czy cappuccino.

 5. Makinetka
 6. To nic innego, jak ciśnieniowy czajniczek do zaparzania kawy. To urządzenie jest bardzo popularne we Włoszech, które słyną z produkcji wybornej kawy. Wystarczy wlać do niej wodę, nasypać kawę i postawić na kuchence, a wewnątrz wytworzy się odpowiednie ciśnienie, dzięki któremu zaparzy się pyszna, aromatyczna kawa.

1 komentarz

 1. herrrrrbata Odpowiedz

  Z tych wszystkich akcesoriów jedynie z czego korzystam na co dzień to zaparzacze do kubków, lubię pić liściastą herbatę i bez zaparzaczy ani rusz!

zostaw komentarz