Sypialnia w nietypowych kolorach

Kolory dla pomysłowej sypialni ? jaki wybrać?

Sypialnia to nasze domowe królestwo. To właśnie tam wypoczywamy i regenerujemy siły, chcemy się w niej zatem czuć jak najlepiej. Na to, jak postrzegamy dane pomieszczenie i czy wpływa ono na nas pozytywnie, spory wpływ mają kolory. Dzięki nim możemy postawić na wyciszenie i relaks, a nawet rozbudzenie zmysłów. Na jakie zatem barwy zdecydować się, aby współgrały z naszym charakterem i ogólnym wystrojem wnętrza?

1. Fiolet

Fiolet to bardzo modny ostatnio kolor, pojawiający się w większości nowoczesnych stylizacji pomysłowej sypialni na Homebooku, zarówno w postaci dodatków, jak i motywu wiodącego. Jest to dosyć mocna, charakterystyczna i intensywna barwa, dobrze więc pomalować nią jedynie część ścian, na resztę nakładając stonowane odcienie beżu. Kolor ten działa na zmysły, inspirując i pobudzając procesy myślenia, dzięki czemu czujemy się bardziej kreatywni.

Sypialnia w nietypowych kolorach

2. Zieleń

Delikatna, jasna zieleń stworzy harmonijne, spokojne wnętrze, w którym łatwo będzie uciszyć skołatane dniem pełnym obowiązków nerwy i poddać się upragnionemu wytchnieniu. Uważajmy jednak na to, żeby nie wybrać zbyt mocnej barwy, a zielone ściany uspokoić jasnymi meblami i dodatkami. Do tego koloru pięknie pasuje m.in. brąz i beże.

3. Szarość

Kolor szary sprawdza się świetnie w minimalistycznych, prostych wnętrzach, stylizowanych na aranżacje rodem ze Skandynawii. Znakomicie współgra wtedy z bielą, tworząc surowy i nowoczesny klimat, który można nieco ocieplić odpowiednimi dodatkami. Szarość wiąże się nierozerwalnie z ciszą i spokojem, które pomaga osiągnąć nam tak wyszukany konserwatyzm wnętrza.

4. Czerń

Kolor czarny uchodzi za smutny i przygnębiający, jest też jednak bardzo elegancki, luksusowy i wyrafinowany, dlatego często możemy ujrzeć go w sypialniach ludzi sukcesu, majętnych biznesmenów i prezesów dużych firm. Jest to kolor męski, rzadko decydują się na niego kobiety. Warto uspokoić go nieco szarościami lub bielą, mocniejsze barwy nie będą z nim dobrze współgrały.

5. Róż

Róż to kolor bardzo romantyczny i kobiecy. Sypialnia zaaranżowana przy jego użyciu będzie z pewnością bardzo urokliwym miejscem. Zastanówmy się jednak, czy dobrze poczuje się w niej mężczyzna, któremu nie zawsze po drodze jest z tym nierzadko infantylnym i słodkim odcieniem.

6. Biel

Biel symbolizuje niewinność i czystość. Jest również kolorem, dzięki któremu niewielkie pomieszczenia stają się bardziej przestrzenne. Tak proste wnętrza ożywić można w zasadzie każdą barwą. Biały kolor współgra świetnie zarówno z błękitem, szarością, beżami, czernią, jak i mocniejszymi odcieniami czerwieni, pomarańczu czy zieleni.

7. Czerwień

Czerwień to kolor miłości i pożądania. Sypialnia, w której zostanie użyta ta barwa będzie bardzo nastrojowym miejscem dla par. Pobudzi też jednak do działania i sprawi, że będziemy pełni energii. Aby nie przesadzić ze zbyt mocnymi akcentami czerwieni, można przeciwstawić ją z beżem i brązem, które nieco ją uspokoją, lecz nie odbiorą fascynującej mocy.

1 komentarz

  1. Emilka Odpowiedz

    U mnie dominuje kolor fioletowy w sypialni. Jest on przełamany różnymi odcieniami beżu. Super się to wszystko prezentuje

zostaw komentarz