Aranżacja sypialni

Jak urządzić sypialnię – kilka wskazówek

Sypialnia to nasz azyl, miejsce, w którym wypoczywamy, relaksujemy się, nabieramy sił. Dlatego warto zadbać, aby było to miejsce przyjazne, takie, w którym czujemy się naprawdę dobrze.

1. Jakie kolory do sypialni?

Sypialnia nie musi być dużym pomieszczeniem, takie zostawmy lepiej dla salonu. Małe powierzchnie doskonale nadają się na urządzenie sypialni, wystarczy tylko odpowiednio wybrać kolory i dodatki, aby optycznie powiększyć to pomieszczenie.

Jeśli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, najlepiej wybrać do niego jasne barwy, beż, biel, ecru ? te będą najbardziej odpowiednie.

Ale jeżeli mamy to szczęście i możemy przeznaczyć na sypialnię sporo miejsca, kolory to już dowolność, choć sugerowałabym aby pozostać w kręgu barw spokojnych, w końcu to miejsce ma przynieść ukojenie. Intensywne kolory możemy wprowadzić w postaci dodatków, ostatnio bardzo modne jest połączenie bieli i fioletu.

Aranżacja sypialni

2. Jakie wybrać łóżko?

Bardzo ważnym elementem aranżacji sypialni są oczywiście meble, a najważniejsze rzecz jasna łóżko. Tu raczej nie powinniśmy oszczędzać, zarówno rama łóżka, jak i materac powinny być dobrej jakości. Wybierając te meble pamiętajmy, że 1/3 naszego życia przeznaczamy na sen, a jego jakość decyduje o naszym samopoczuciu.

Rama łózka powinna być solidna, najlepiej z drewna, a materac wygodny, taki, który dopasuje się do naszego ciała. Zwróćmy także uwagę, czy nasz materac jest wyprodukowany z materiałów nie powodujących alergii, a jego pokrowiec nadaje się do prania.

gustownie urządzona sypialnia

3. Jakie meble do sypialni?

W sypialni nie może tez zabraknąć innych mebli. Stoliki nocne ułatwią nam przechowywanie rzeczy podręcznych, książeki, budzików – to jest dla nich doskonałe miejsce.

Jeśli w mieszkaniu nie mamy wydzielonej garderoby, to zwykle właśnie w sypialni przechowujemy ubrania, często spotykanym rozwiązaniem są szafy do zabudowy. Innym meblem coraz częściej spotykanym w sypialni jest toaletka, która paniom bardzo ułatwia robienie makijażu.

4. Jak zadbać o właściwe oświetlenie?

Urządzając sypialnię nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, tutaj możemy sobie pozwolić na delikatne światło. Oświetlenie powinno tworzyć miły nastrój ? nie może być ostre, zbyt jasne. Powinno być kilka punktów oświetleniowych, niekoniecznie na suficie. Wystarczą lampki na stolikach nocnych i lampy zamocowane na ścianach.

komentarze 2

  1. Groszek Odpowiedz

    Teraz jest tyle gotowych aranżacji w internecie, że samemu można sobie urządzić sypialnię. Ja inspirowałam się programem Szelągowskiej na TVN.

zostaw komentarz