sypialnia orientalna

Jakie cechy posiada orientalna sypialnia?

Wśród wielu możliwości aranżacyjnych, warto rozważyć urządzenie wnętrza w stylu orientalnym, który najlepiej sprawdza się w przypadku sypialni. Tak urządzone pomieszczenie jest zmysłowe, panuje w nim ciepła, baśniowa atmosfera, można więc być spokojnym zarówno o temperaturę uczuć, jak i o kolorowe sny. Dodatkową zaletą tak urządzonej sypialni jest fakt, że jeśli nam się znudzi, w szybki sposób możemy odmienić ją nieco, decydując się na inne kolory dodatków.

Jakie kolory w orientalnej sypialni?

Orientalna sypialnia charakteryzuje się przepychem i bogactwem wzorów i kolorów. Kolorystyka odgrywa w takiej sypialni główną rolę. Należy zestawić ze sobą kontrastujące, nasycone barwy. Kolory występujące najczęściej w orientalnych aranżacjach to pomarańcz, fiolet, fuksja, złoto, zieleń, czerwień i turkus.

Jakie meble do orientalnej sypialni?

Nie bez znaczenia jest odpowiedni dobór mebli. Orientalna sypialnia musi posiadać albo oryginalne meble kolonialne, albo takie, które będą stylizowane na wzór ręcznych wyrobów wschodnich rzemieślników. Takie meble to prawdziwe arcydzieła, charakteryzujące się kunsztownością wzorów i dbałością o każdy szczegół. Zwykle są to meble bardzo ciemne, solidnie wykonane, masywne, ale z elementami dodającymi lekkości. Wśród wyposażenia orientalnej sypialni nie powinno zabraknąć dużego łoża, stoliczka nocnego oraz toaletki.

Sypialnia urzadzona w stylu orientalnym

Jakie motywy i dodatki do sypialni orientalnej?

Wyrazisty charakter sypialni urządzonej w stylu orientalnym tworzą odpowiednie motywy i dodatki. Ornamenty na ścianach, atłasowe kolorowe poduchy, oryginalne w formie świeczniki, ręcznie tkane, wielobarwne dywany oraz narzuty z błyszczących tkanin to elementy, które powinny znaleźć się w każdej orientalnej sypialni. Warto rozejrzeć się także za stylowymi lampionami, odpowiednimi lampkami nocnymi, lustrem w szerokiej, bogato zdobionej ramie (najlepiej w kolorze starego złota).

Dodatków powinno być dużo, mają błyszczeć i przywodzić na myśl fascynujący świat Wschodu, ale jednocześnie należy uważać, aby z ich ilością i wyrazistością nie przesadzić, bo bardzo łatwo jest uzyskać wrażenie kiczu i braku porządku.

Orientalna sypialnia stawia przed nami jeszcze jedną możliwość: do żadnego innego stylu tak dobrze nie będzie pasować baldachim, jak do sypialni inspirowanej sztuką Wschodu. Jeśli więc od zawsze marzyło Ci się iście królewskie łoże z baldachimem, tu możesz sobie na nie pozwolić bez wyrzutów sumienia i bez zastanawiania się, czy aby na pewno będzie pasować do wnętrza.

Jaką pościel dobrać do sypialni orientalnej?

Pamiętajmy, że przy aranżacji wnętrza w jakimkolwiek stylu, ważna jest konsekwencja i dbałość o szczegóły. Decydując się na sypialnię w stylu orientalnym, zwróćmy uwagę na dobór odpowiedniej pościeli, która kolorem, motywami i rodzajem materiału będzie pasować do całości pomieszczenia i tworzyć z nim spójną całość. Ta sama zasada dotyczy zawieszanych w sypialni zasłon, czy montowanych rolet.

Sypialnia urządzona w tym stylu jest odpowiednia dla osób, które nie boją się łączenia kontrastowych kolorów i wzorów. Jeśli jednak wolisz spokojniejsze wnętrza, nie jest powiedziane, że musisz rezygnować z orientu. Drugim nurtem wśród orientalnych sypialni jest stosowanie prostych form i naturalnych kolorów z kilkoma zaledwie wyrazistymi dodatkami w jednej barwie, która ożywia całe wnętrze.

komentarze 2

  1. Sułtanka Odpowiedz

    Orientalna sypialnia kojarzy mi się z charakterystycznymi wzorami. No i oczywiście z różnymi olejkami, zapachami – bez tego ani rusz w sypialni.

  2. chinka Odpowiedz

    Orientalna sypialnia? Jak się ją dobrze urządzi to pewnie wygląda naprawdę stylowo

zostaw komentarz