Półki ścienne

Jak aranżować dekoracje ścienne z półkami?

Wiszące półki mogą spełniać nie tylko funkcję praktyczną, lecz przede wszystkim – dekoracyjną. Trzeba tylko wiedzieć, jak je wybrać oraz zaaranżować. My dziś podpowiemy kilka rozwiązań.

Półki ścienne – dekoracja salonu, sypialni

Półki ścienne zwykle traktowane są jako dodatkowe miejsce do przechowywania, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań, ponieważ optycznie nie zagraca pomieszczenia. A czemu nie miałyby przy okazji spełniać też funkcji dekoracyjnej? Taki efekt można uzyskać poprzez stylową aranżację lub… odpowiednio dobierając samą półkę.

Obecnie w ofercie wielu producentów można znaleźć półki o ciekawych kształtach, kolorach, wykonane z dwóch lub więcej materiałów, co sprawia, że wyglądają oryginalnie, przyciągają wzrok. Popularnością cieszą się półki industrialne, będące połączeniem drewna i metalu. Z kolei skandynawskie półki przeplatane są elementami w kolorze drewna lub bieli, co z jednej strony sprawia nowoczesne, a z drugiej przytulne wrażenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest zwykła, klasyczna półka, która wyróżnia się tylko jednym elementem – obramowaniem w innym kolorze, tworzącym kontrastowy efekt. Czasami wystarczy też, że półki te zostaną powieszone w asymetryczny sposób, aby nadać całości oryginalnego charakteru.

Jak szukać nietypowych mebli, dodatków na ścianę? Półki ścienne wybierzesz w sklepie Meblobranie.pl, którego oferta jest szeroka, dopasowana do potrzeb różnych klientów. A jak sprawić, by zwykła półka stała się… niezwykła?

 

Półka ścienna na książki

Praktycznym i jednocześnie dekoracyjnym rozwiązaniem jest wypełnienie półki książkami. Tylko nie powinno polegać to na przypadkowym rozmieszczeniu książek, bo nawet pozorny bałagan we wnętrzarskich magazynach to efekt długotrwałego ustawiania.

Jakim kluczem się kierować? Możesz umieścić na półce książki posiadające okładki w podobnej kolorystyce. Jeśli nie masz takich zbyt wielu, pogrupuj je według kolorów i następnie kierując się kołem barw, ustaw je tak, aby do siebie pasowały. A czy wszystkie powinny być w podobnym formacie? Naszym zdaniem znacznie ciekawiej wygląda, jak książki są różnej wielkości.

Półka wisząca z roślinami

Rośliny ożywiają wnętrza, dodają mu przytulności, a przy okazji… mogą oczyszczać powietrze! Często jednak trzymanie ich na parapecie jest niepraktyczne, utrudnia otwieranie okien. Wtedy do gry wchodzą półki ścienne, które idealnie sprawdzają się w tej roli. Ustawiając kwiaty w doniczkach, można w ten sposób stworzyć niemałą, domową „dżunglę”.

Trzeba tylko uważać, ponieważ półki powinny być zlokalizowane możliwie jak najbliżej okien. Rozwiązanie to powinno przypaść do gustu zwłaszcza osobom posiadającym dzieci lub koty. Wiele roślin jest szkodliwych dla zwierząt, dlatego trzeba je trzymać z daleka od czworonożnych domowników.

W sklepach znajdziesz też specjalne półki na rośliny, które umożliwią ich jeszcze lepsze wyeksponowanie.

Półki na ścianę z plakatami, zdjęciami

Ostatni z pomysłów kierujemy osobom, które nie mogą wiercić, robić otworów w ścianie. Jak wtedy powiesić ulubione plakaty lub zdjęcia? Wystarczy postawić je na półce ściennej. Pomiędzy ramki można także włożyć niewielkie dekoracje lub pasujące pamiątki. Takie osobiste akcenty tworzą domową atmosferę.

1 komentarz

  1. Lejla Odpowiedz

    Otwarte półki nie są łatwe w aranżowaniu. Z jednej strony można na nich postawić co się chce, a z drugiej – musi to być przemyślana, dekoracyjna aranżacja. Półka to nie miejsce na upychanie rzeczy.

zostaw komentarz