Jak dbać o paznokcie

Jak dbać o paznokcie kruche i łamliwe ?

>strong>Dokładnie zdiagnozuj stan swoich paznokci zanim zaczniesz stosować zabiegi pielęgnacyjne. Mogą być oznaką złego stanu zdrowia jeśli są łamliwe, rozdwajające się lub z przebarwieniami. Konieczne jest wówczas uzupełnienie witamin i mikroelementów niezbędnych w procesie przywracania prawidłowego wyglądu paznokciom.

Drugi etap to zabiegi pielęgnacyjne mające na celu złagodzenie już istniejących problemów. Kilka sprawdzonych receptur znacznie wzmocni płytkę paznokciową i sprawi, że będzie wyglądać zdrowo. Jak dbać o paznokcie wykorzystując naturalne metody?

Przepis pierwszy: maska z oliwy

Składniki :

  • ? szklanki oliwy z oliwek,
  • 2 łyżeczki soku z cytryny.

Efekt: Zabieg z użyciem tej mieszanki pomoże utwardzić paznokcie. Zawarte w oliwie witaminy A, E, D i K odżywiają paznokcie. Sok z cytryny dodatkowo je rozjaśni.

Przepis drugi: maska z ogórka

Składniki:

  • starty ogórek,
  • sok z jednej cytryny,
  • starte jabłko.

Efekt: Maseczka ma działanie rozjaśniające. Nada Twoim paznokciom piękny połysk.

Odżywka zabezpieczająca do paznokci

Po wykonaniu zabiegów pielęgnujących należy zastosować odżywkę zabezpieczającą płytkę paznokcia. W drogeriach możemy wybierać spośród:

  • odżywek wzmacniających, które w swoim składzie zawierają składniki, takie jak ceramidy lub proteiny zwiększające twardość. Przeznaczone są one dla paznokci łamliwych i kruchych. Stosowanie odżywki zmniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Sprzedawane w postaci lakieru stanowią świetną bazę pod manicure.
  • odżywek regenerujących ? ich skład głównie opiera się na składnikach odżywczych, witaminizujących i stymulujących prawidłowy wzrost. Można je kupić w postaci lakieru lub oliwki.

Kluczem do uzyskania pięknych dłoni i paznokci jest regularność, dlatego codziennie stosuj kremy pielęgnacyjne bogate w składniki odżywcze i nakładaj maseczki na dłonie, ale unikaj jednak tych zawierających parabeny i środki ropopochodne. Spośród wielu dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji paznokci wybieraj te, które posiadają ekologiczny certyfikat.

Zachowaj wszelkie środki ostrożności podczas stosowania środków chemicznych i detergentów. Zawarte w nich substancje niszczą paznokcie i skórę dłoni. Przenikają głęboko do organizmu i mogą powodować negatywne zmiany w całym organizmie, zaczynając od alergii a kończąc na ostrych zapaleniach dróg oddechowych.

Aby wzmocnić działanie środków pielęgnacyjnych jedz owoce, warzywa i pij zioła zawierające krzem (skrzyp polny posiada naturalnie przyswajalny krzem). Substancja ta przyczynia się do odbudowy i regeneracji tkanek w całym organizmie, regularnie przyjmowany pomaga w uzyskaniu zadowalającego efektu w niedługim czasie. Jak alarmują naukowcy niedobór krzemu w dobie obecnej występuje permanentny brak krzemu w pożywieniu. Dlatego to tak ważne aby uzupełniać niedobór w organizmie.

1 komentarz

  1. Sung Odpowiedz

    U mnie na paznokcie pomaga jedynie odżywka z Eveline, taka 8w1. Żadne naturalne sposoby nie pomagają.

zostaw komentarz