Dziewczyna bawiąca się na koncercie

Co ubrać na koncert?

Koncerty, wypady, spotkania, każda z zaistniałych sytuacji wymaga odpowiedniej i pasującej stylizacji. Dla wielu osób może to być też spory dylemat, ponieważ wypad na koncert zazwyczaj podchodzi pod wyjścia szczególne, a więc przygotować się trzeba do tego w sposób również szczególny. Jak się ubrać na koncert? O czym warto pamiętać?

Dostosuj się do miejsca i czasu

Koncerty mogą odbywać się w różnych miejscach, zarówno w salach koncertowych, dużych halach, albo co jest równie częste ? na świeżym powietrzu. W zależności od tego czynnika oraz rzecz jasna kwestii pogodowych, to w co się ubierzemy ma duże znaczenie. Gdy koncert jest latem i na dworze, wówczas z pewnością postawimy na lżejszy ubiór, w którym będziemy się czuć swobodnie. Koncerty jesienne i w późniejszych porach roku wymagają więcej pracy i rzecz jasna cieplejszego odzienia, lepiej dostosowanego do warunków atmosferycznych.

Dopasuj strój do rodzaju koncertu

Inaczej ubierzemy się na koncert rockowy, inaczej na hip-hopowy, a inaczej na jeszcze inny. Z pewnością dobrze jest dostosować nasz strój z tematyką koncertu. Gdy czeka nas zabawa w rytmach muzyki rock czy innych cięższych brzmień, wówczas z pewnością dobrze widziane będą skóry i ćwieki, mocne masywne buty, albo takie dodatki jak czarny kapelusz i okulary oraz poprzecierane dżinsy.

Dżins również będzie dobrym wyborem i będzie on także pasował do koncertu hip-hopowego. W tym wypadku to swoboda jest ważniejsza i tak naprawdę nie ma tu szczegółowych wytycznych odnośnie ubioru. Dżinsy, t-shirt i bluza z pewnością będę idealnym zestawem. Dodając do tego jeszcze wygodne adidasy i można szaleć całą noc.

Bardziej stonowany i elegantszy ubiór wybierzemy udając się na koncert do filharmonii, gdzie lepiej wyglądać będzie stonowane sukienki wieczorowe i żakiety. W tym wypadku dobrze sprawdzą się także eleganckie szpilki oraz delikatna biżuteria. U mężczyzn z pewnością najlepiej sprawdzą się garnitury z krawatem.

Tłum ludzi bawiący się na koncercie

Postaw na wygodę

Jeżeli na koncercie czeka nas gorąca zabawa w tłumie ludzi, które wymagać będą od nas poruszania się i tańcu, z pewnością trzeba pamiętać o tym, by założone przez nas ubranie było wygodne i nie krępowało naszych ruchów, szczególnie w przypadku gwałtownych wywijasów. Można trochę zaszaleć i postawić na bardziej seksowny ubiór, ale wygoda powinna być naszym najważniejszym wyznacznikiem, szczególnie gdy koncert trwa kilka godzin, a my w tym czasie chcemy bawić się w równą intensywnością. Idąc do filharmonii nie trzeba aż tak bardzo o to zabiegać, ponieważ w tym przypadku najczęściej cały koncert się siedzi, co nie wymaga od nas zbyt wielkiego wysiłku.

Koncertowe stylizacje na każdą okazje

Idąc na koncert trzeba umieć się zaprezentować, więc zanim wyjdziemy, najlepiej jest wcześniej skompletować odpowiednią stylizację, wszystko dokładnie przemyśleć i przekonać się, co będzie najlepsze na danym występie. Inspiracji oczywiście można szukać samemu, ale najważniejsze jest to, by połączyć swobodę ubioru razem z dopasowaniem do konkretnej okazji, na jaką się wybieramy, wówczas z pewnością taki wypad będziemy mogli uznać za udany.

komentarze 3

  1. Julianna Odpowiedz

    To wszystko zależy od rodzaju koncertu. wiadomo, że na koncert rockowy nie ubierzemy garsonki i szpilek, a do filharmonii nie pójdziemy w glanach i ćwiekach. Dobrze, że powstał ten artykuł to nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniej garderoby.

  2. rock'n'roll Odpowiedz

    Na pojedyncze koncerty moim zdaniem łatwej się ubrać, a szczególnie te w pomieszczeniach zamkniętych. Ja mam zawsze większy problem z dobraniem ubioru na plenerowe festiwale 😉 Z jednej strony musi być wygodnie, a z drugiej strony chce się wyglądać oryginalnie i ładnie. W dzień słońce i gorąco, a w nocy chłodno. A trzeba się jeszcze przygotować na ewentualny deszcz, same dylematy ;D

  3. Queens Odpowiedz

    Wygoda na koncertach to podstawa. Ja zawsze zakładam adidasy lub trampki, zależy od pogody. I raczej luźniejsze ubrania, takie które nie krępują ruchów.

zostaw komentarz