Co ubrać na koncert?

Koncerty, wypady, spotkania, każda z zaistniałych sytuacji wymaga odpowiedniej i pasującej stylizacji. Dla wielu osób może to być też spory dylemat, ponieważ wypad na koncert zazwyczaj podchodzi pod wyjścia szczególne, a więc przygotować się trzeba do tego w sposób również szczególny. Jak się ubrać na koncert? O czym warto pamiętać?

Dostosuj się do miejsca i czasu

Koncerty mogą odbywać się w różnych miejscach, zarówno w salach koncertowych, dużych halach, albo co jest równie częste ? na świeżym powietrzu. W zależności od tego czynnika oraz rzecz jasna kwestii pogodowych, to w co się ubierzemy ma duże znaczenie. Gdy koncert jest latem i na dworze, wówczas z pewnością postawimy na lżejszy ubiór, w którym będziemy się czuć swobodnie. Koncerty jesienne i w późniejszych porach roku wymagają więcej pracy i rzecz jasna cieplejszego odzienia, lepiej dostosowanego do warunków atmosferycznych.

warto zerknąć:  Męskość w kobiecym ubieraniu się, czyli styl Boyfriend

Dopasuj strój do rodzaju koncertu

Inaczej ubierzemy się na koncert rockowy, inaczej na hip-hopowy, a inaczej na jeszcze inny. Z pewnością dobrze jest dostosować nasz strój z tematyką koncertu. Gdy czeka nas zabawa w rytmach muzyki rock czy innych cięższych brzmień, wówczas z pewnością dobrze widziane będą skóry i ćwieki, mocne masywne buty, albo takie dodatki jak czarny kapelusz i okulary oraz poprzecierane dżinsy.

Dżins również będzie dobrym wyborem i będzie on także pasował do koncertu hip-hopowego. W tym wypadku to swoboda jest ważniejsza i tak naprawdę nie ma tu szczegółowych wytycznych odnośnie ubioru. Dżinsy, t-shirt i bluza z pewnością będę idealnym zestawem. Dodając do tego jeszcze wygodne adidasy i można szaleć całą noc.

warto zerknąć:  Sukienka do poloneza i do białego rana? Szukamy sukienki na studniówkę

Bardziej stonowany i elegantszy ubiór wybierzemy udając się na koncert do filharmonii, gdzie lepiej wyglądać będzie stonowane sukienki wieczorowe i żakiety. W tym wypadku dobrze sprawdzą się także eleganckie szpilki oraz delikatna biżuteria. U mężczyzn z pewnością najlepiej sprawdzą się garnitury z krawatem.

Tłum ludzi bawiący się na koncercie

Postaw na wygodę

Jeżeli na koncercie czeka nas gorąca zabawa w tłumie ludzi, które wymagać będą od nas poruszania się i tańcu, z pewnością trzeba pamiętać o tym, by założone przez nas ubranie było wygodne i nie krępowało naszych ruchów, szczególnie w przypadku gwałtownych wywijasów. Można trochę zaszaleć i postawić na bardziej seksowny ubiór, ale wygoda powinna być naszym najważniejszym wyznacznikiem, szczególnie gdy koncert trwa kilka godzin, a my w tym czasie chcemy bawić się w równą intensywnością. Idąc do filharmonii nie trzeba aż tak bardzo o to zabiegać, ponieważ w tym przypadku najczęściej cały koncert się siedzi, co nie wymaga od nas zbyt wielkiego wysiłku.

warto zerknąć:  Zimowa czapka - noś ją z dumą

Koncertowe stylizacje na każdą okazje

Idąc na koncert trzeba umieć się zaprezentować, więc zanim wyjdziemy, najlepiej jest wcześniej skompletować odpowiednią stylizację, wszystko dokładnie przemyśleć i przekonać się, co będzie najlepsze na danym występie. Inspiracji oczywiście można szukać samemu, ale najważniejsze jest to, by połączyć swobodę ubioru razem z dopasowaniem do konkretnej okazji, na jaką się wybieramy, wówczas z pewnością taki wypad będziemy mogli uznać za udany.

komentarze 3

  1. Julianna Odpowiedz

    To wszystko zależy od rodzaju koncertu. wiadomo, że na koncert rockowy nie ubierzemy garsonki i szpilek, a do filharmonii nie pójdziemy w glanach i ćwiekach. Dobrze, że powstał ten artykuł to nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniej garderoby.

  2. rock'n'roll Odpowiedz

    Na pojedyncze koncerty moim zdaniem łatwej się ubrać, a szczególnie te w pomieszczeniach zamkniętych. Ja mam zawsze większy problem z dobraniem ubioru na plenerowe festiwale 😉 Z jednej strony musi być wygodnie, a z drugiej strony chce się wyglądać oryginalnie i ładnie. W dzień słońce i gorąco, a w nocy chłodno. A trzeba się jeszcze przygotować na ewentualny deszcz, same dylematy ;D

  3. Queens Odpowiedz

    Wygoda na koncertach to podstawa. Ja zawsze zakładam adidasy lub trampki, zależy od pogody. I raczej luźniejsze ubrania, takie które nie krępują ruchów.

Zostaw komentarz