Logo Nike

Buty Nike Huarache, dla kogo i na jakie okazje?

Nike Huarache to jeden z najpopularniejszych modeli obuwia tego znanego na całego świecie producenta. Ich nietypowy, nowoczesny krój oraz wygoda jaką zapewniają szybko sprawiły, że pomimo wielu początkowych kontrowersji dotyczących Nike Huarache, buty szybko zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością i choć minęło już prawie trzydzieści lat od ich zaprojektowania, do dziś należą do grupy najlepiej sprzedającego się obuwia. Skąd tak duży sukces? I co sprawia, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie je kupują?

Historia Nike Huarache

Buty Nike Huarache zostały zaprojektowane w 1991 roku przez Tinkera Hatfielda, pomysłodawcę takich modeli jak Air Max czy Nike Jordan. A inspiracją do ich powstania stały się buty wodne z neoprenu! Tinkera Hatfielda zachwyciło to, jak neoprenowe buty idealnie dopasowują się do kształtu stopy i postanowił stworzyć biegówki o podobnym charakterze.

Omawiane obuwie sportowe wyróżniało się neoprenowymi wstawkami, lekkością oraz elastycznością przy kołnierzu, co sprawiało, że Nike Huarache miały idealnie dopasowywać się do kształtu stopy.

Co ciekawe, nazwa modelu wzięła się od nazwy sandałów rdzennych mieszkańców Ameryki, czyli huarache.

Początkowo buty do biegania nie cieszyły się jednak zbyt dużym zainteresowaniem, podczas pierwszej sprzedaży zostało zakupionych jedynie kilkadziesiąt par, Nike Huarache były też krytykowane przez środowisko biegaczy, zarzucano im m.in. zbyt małą oddychalność. Jednak po dość krótkim czasie ich popularność wzrosła, a Tinker Hatfield zaczął tworzyć nowe edycje tego obuwia.

Do dziś cieszą się ogromną popularnością, a różne modele Nike Huarache można przejrzeć i porównać na domodi.pl/nike-huarache, dzięki temu, że w tym serwisie modowym znajdują się oferty różnych sklepów internetowych, nietrudno jest znaleźć najkorzystniejszą ofertę cenową.

Damskie i męskie buty Nike Huarache

Nike Huarache – buty sportowe czy miejskie?

Choć początkowo Nike Huarache zostały stworzone jako buty do biegania, szybko zyskały miano obuwia miejskiego, lifestylowego, w których chodzili po prostu wszyscy, a to dzięki temu, że oprócz lekkiego, wygodnego fasonu, były stylowe, w szczególności neoprenowe wstawki w intensywnych kolorach przykuwały wzrok nadając jednocześnie całej stylizacji oryginalności.

Trzeba jednak wiedzieć, że w kolejnych latach od zaprojektowania pierwszej edycji butów, stworzono jeszcze kilka modeli przeznaczonych do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych. Udoskonalono buty do biegania, dzięki czemu powstały m.in. Nike Air Flight Huarache, które posiadały neoprenową skarpetkę dopasowującą się kształtu stopy, wysoki kołnierz sięgający za kostkę oraz poduszkę gazową zapewniającą amortyzację.

Inne, znane modele to Nike Air Trainer Huarache, czyli buty do koszykówki oraz Nike Air Tech Challenge Huarache, które zostały dedykowane tenisistom.

Dziś jednak to przede wszystkim niewychodzące z mody buty miejskie. A jak je nosić i z czym łączyć?

Jak nosić i z czym łączyć buty sportowe Nike?

Nike Huarache są chętnie noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. I choć teoretycznie skierowane są do każdego, w praktyce wybierają je przede wszystkim młode lub w średnim wieku osoby, które cenią sobie styl i wygodę.

I choć jeszcze kilkanaście lat temu największym zainteresowaniem cieszyły się modele z kolorowymi, jaskrawymi wstawki, dziś najmodniejsze są wersje monochromatyczne, nie tylko białe lub czarne, ale także bordowe, szare, ciemnozielone, a nawet złote czy miedziane.

Mężczyźni najchętniej noszą je do dresów oraz do joggerów dzięki ściągniętej na wysokości kostki nogawce, buty są w pełni wyeksponowane, a całość wygląda swobodnie i modne. Natomiast kobiety podkreślają te obuwie poprzez założenie dopasowanych, obcisłych jeansów lub jegginsów.

A na jakie okazje pasują? Zdecydowanie na nieformalne spotkania, na co dzień. Przez sportowy wygląd nie nadają się do pracy, w której obowiązuje elegancki dress code, czy na ważne uroczystości.

zostaw komentarz