Wspinaczka po oponach

Boot Camp – co to jest? dla kogo?

Boot Camp to obóz, na którym na pewno nie będziesz się nudził, ale który wyciśnie z Ciebie mnóstwo potu. Te formę rozrywki wybierają zwłaszcza osoby, które chcą się sprawdzić i mają potrzebę przeżycia niesamowitej przygody. Ten kondycyjny obóz na pewno jest wart rozważenia, jeśli Twoja praca opiera się głównie na siedzeniu przed komputerem. Kilka dni w górach może zmienić Twój styl życia i sprawić, że uwierzysz we własną siłę i możliwości.

1. Czy Boot Camp cieszy się popularnością?

Ostatnio coraz częściej czytałem o tym, że ludzie w ramach swojego wypoczynku wybierają bardzo męczące ćwiczenia. Wydawało mi się to szaleństwem. W końcu po ciężkim tygodniu pracy miałem do tej pory jedynie ochotę na to, by położyć się na łóżku, wypić piwo i oglądnąć mecz. To było zwykle marzenie, które pojawiało się w mojej głowie.

Postanowiłem jednak sprawdzić, o co chodzi z tym Boot Campem. W końcu tak wielu moich znajomych zachwalało tę formę wypoczynku. Wykupiłem sobie boot camp w Istebnej z firmy Base Camp i wyruszyłem w nieznane. Chciałem przekonać się na własnej skórze, czy jest to coś wartego uwagi. To, co przeżyłem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

2. Pierwsze wrażenia

Boot Camp to obóz kondycyjny dla cywili. Ciężkie ćwiczenia na świeżym powietrzu mają służyć pozbyciu się negatywnych emocji i wyzwoleniu dużej ilości energii do działania. W moim przypadku rzeczywiście tak było, choć początek nie był dla mnie wcale łatwy. Trzeba przyznać, że choć moja kondycja nie jest najgorsza, to większość ćwiczeń, które mi zaproponowano, było dla mnie wyjątkowo ciężkich.

Czułem się jak w wojsku, ale jednak nie było tu musztry i całego nadęcia, które zawsze mnie śmieszyło na amerykańskich filmach. Myślę, że wszyscy ci, których ominęło wojsko, mogą skorzystać z tego rodzaju rozrywki, ponieważ taki wysiłek fizyczny wyzwala w nas sporo endorfin.

Wspinaczka po oponach

3. Nie tylko dla mężczyzn

Zdziwiło mnie również to, że na tym obozie pojawiły się kobiety. Zawsze uważałem, że bardziej odpowiedni jest dla nich fitness lub pilates, jednak tu dawały sobie świetnie radę i nieraz zawstydzały facetów swoją sprawnością fizyczną, siłą i giętkością. Nie ukrywam też, że były dodatkową motywacją do działania, ponieważ żaden z mężczyzn nie chciał się przed nim zbłaźnić.

4. Podsumowanie

Jestem przekonany, że jest to sposób na wypoczynek dla niemal każdego. Wiele firm oferuje dopasowanie poziomu trudności do potrzeb użytkowników, dzięki czemu na pewno nie odczujemy ani niedosytu ani przesytu ćwiczeniami fizycznymi. Na pewno pracownicy biurowi powinni skorzystać z Boot Campu, ponieważ zachęci ich on do większego dbania o własne ciało i da im odpowiedni zastrzyk energii do codziennej pracy.

zostaw komentarz