Kobieta na fotelu u fryzjera

6 zasad pierwszej pomocy dla zniszczonych włosów

Twoje włosy są suche, szybko się łamią i dawno straciły swój naturalny blask? Na ich widok masz ochotę wykrzyknąć: ?ratunku!!!?? Spokojnie! Poznaj 6 zasad pierwszej pomocy, które poprawią wygląd Twoich włosów.

Bądź delikatna!

Przyznaj się, ile razy zdarzyło Ci się rozczesywać mokre włosy? Mokre włosy są mniej elastyczne i łatwiej się niszczą. Nigdy nie próbuj także na siłę rozprawiać się z niesfornym kołtunem. Najpierw postaraj się delikatnie rozsupłać go palcami, a następnie delikatnie rozczesać za pomocą grzebienia.

Stosuj naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Przekonaj się, jaka siła tkwi w naturze. Wyciąg z awokado, ekstrakt z cytryny, figi i hibiskusa, naturalna inulina oraz betaina potrafią zdziałać cuda! Naturalne szampony do włosów nie tylko łagodnie myją i wzmacniają cebulki, ale także poprawiają ukrwienie skóry głowy i stymulują mieszki włosowe. Takie szampony znajdziesz na stronie www.naturativ.pl/sklep/k-5-wlosy/p-1-szampony-do-wlosow/.

Zadbaj o skórę głowy podczas mycia

Zafunduj sobie masaż głowy. Zapytasz pewnie, ile to będzie kosztować. Nic! Możesz go wykonać sama podczas każdej kąpieli. Delikatne, koliste ruchy pobudzą mikrokrążenie skóry głowy, zapobiegając m.in. nadmiernemu wypadaniu włosów. Po umyciu zawsze spłukuj głowę chłodną wodą, domykając łuski włosa.

Ogranicz zabiegi upiększające, farbowanie i stosowanie produktów do stylizacji

Daj odetchnąć swoim włosom, chwilowo rezygnując z suszenia, prostowania i kręcenia. Łatwo powiedzieć, gdy szybko przetłuszczające się włosy, zmuszają Cię do codziennego, porannego mycia? Jeśli nie możesz całkowicie zrezygnować z ich suszenia, unikaj mocno nagrzanego powietrza i zawsze trzymaj suszarkę w odpowiedniej odległości około 30 centymetrów od głowy.

Choć produkty do stylizacji włosów sprawiają, że nasza fryzura wygląda imponująco, efekt WOW trwa bardzo krótko. Porzuć lakiery na rzecz naturalnych mgiełek do stylizacji, które zawierają wodę lawendową, betainę roślinną oraz ekstrakt z alg.

Kobieta na fotelu u fryzjera

Chroń włosy przed czynnikami zewnętrznymi

Słońce, wiatr, mróz, wilgoć ? ledwo przekroczymy próg domu, a nasze włosy muszą podjąć walkę na śmierć i życie ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz zapobiec nadmiernemu niszczeniu i wypadaniu włosów, chroń je, nosząc nakrycia głowy i stosuj kosmetyki z filtrem UV. Nie tylko zimą!

Podetnij zniszczone końcówki

Może chęć podratowania włosów będzie impulsem do metamorfozy? Jeśli codziennie ?męczysz? włosy lokówką lub prostownicą, spróbuj znaleźć fryzurę, nie będzie wymagała niszczących zabiegów upiększających. Zafunduj sobie wizytę u stylistki fryzur ? możesz się nieźle zaskoczyć!

zostaw komentarz