Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Odpowiednio dobrana dodaje uroku i sprawia, że wszelkie mankamenty urody zostają zakamuflowane, a zalety pięknie wyeksponowane. Jednak wybór właściwej fryzury to sztuka, która udaje się nielicznym. Masz problemy z wyborem uczesania? Nie wiesz co do Ciebie pasuje? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak określić kształt twarzy?

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli określenia jaki typ twarzy posiadasz. Wyróżniamy ich 5: owalny, trójkątny, kwadratowy, prostokątny i okrągły. Aby sprawdzić do której grupy się zaliczasz zmierz szerokość twarzy. W tym celu przyłóż linijkę do kości policzkowych. Następnym pomiarem jakiego musisz dokonać jest określenie szerokości czoła, które zmierzysz przykładając miarkę w najszerszym punkcie czoła, między krawędzią włosów, a linią brwi.

warto zerknąć:  Drukarnia online - jak wybrać dobrą drukarnię przez internet?

Teraz przyszła kolej na sprawdzenie szerokości szczęki. Dowiesz się tego przykładając linijkę między dwoma jej najszerszymi punktami. Ostatnią cechą jaką musisz sprawdzić jest wysokość twojej twarzy. W tym celu musisz przyłożyć miarkę wzdłuż, zaczynając od linii włosów, na linii podbródka kończąc. Na podstawie wyników pomiarów możesz określić kształt swojej twarzy.

Jaka fryzura będzie odpowiednia dla osób o owalnej twarzy?

Owalna twarz charakteryzuje się tym, że jej długość jest około 1,5 raza większa niż szerokość. Często osoby o owalnej twarzy mogą pochwalić się również wysokim czołem i lekko wydłużonym podbródkiem. To typ najbardziej uniwersalny, któremu pasują prawie wszystkie fryzury, zarówno te z krótkich, jak i długich włosów. Osoby o owalnej twarzy powinny wystrzegać się jedynie uczesania z przedziałkiem pośrodku głowy. Będą w nim wyglądały niekorzystnie.

kobieta o owalnej twarzy

Co pasuje osobom o okrągłej twarzy?

Twarz okrągła ma niemal taką samą długość i szerokość. Dlatego fryzura powinna optycznie ją wyszczuplić. Najlepszy efekt uzyskasz decydując się na popularne pazurki wokół twarzy. Idealne tu również będą delikatne fale, podwinięte końcówki i fryzury dodające włosom lekkości i objętości. Panie o okrągłej twarzy bez obaw mogą nosić również wysokie upięcia. Koki i końskie ogony to ich sprzymierzeńcy. Powinny za to unikać prostej grzywki, która dodatkowo poszerza twarz.

warto zerknąć:  Modne ubrania dla puszystych kobiet ? co wybrać?

Jak powinny się czesać osoby o twarzy prostokątnej?

Twarz prostokątna jest wyraźnie dłuższa niż szersza. Osoby o prostokątnej twarzy mają
z reguły wysokie czoło i wydłużoną brodę. Idealna fryzura dla nich powinna optycznie skrócić twarz. W tym celu najlepiej wybrać półdługie fryzury z grzywką. Doskonale sprawdzą się tu również wszelkie loki, fale oraz warstwowe cięcia dodające objętości po bokach twarzy
i nadające miękkości ostrym rysom. Nie dla nich za to długie, proste włosy oraz fryzury z odsłoniętym czołem i wysokie upięcia.

kobieta o kwadratowej twarzy

Jaka fryzura dla typu kwadratowego?

Twarz kwadratowa wyróżnia się szeroką żuchwą i wydatnymi kośćmi policzkowymi. Fryzura idealna dla tego typu twarzy powinna zamaskować zbyt widoczne kości policzkowe
i zniwelować dysproporcje między czołem, a żuchwą. To zadanie najlepiej spełnią fryzury długie lub półdługie z przedziałkiem na boku oraz modne cięcia warstwowe. Przy tego typu twarzy niekorzystnie będą wyglądać proste grzywki, gładkie upięcia i bujne loki. Uwydatnią one wszelkie jej mankamenty, więc lepiej z nich zrezygnować.

warto zerknąć:  5 najlepszych portali internetowych dla kobiet

Jak powinny się czesać osoby o twarzy trójkątnej?

Typ trójkątny charakteryzuje się wyraźną dysproporcją między górną, szeroką częścią twarzy,
a znacznie węższą dolną. Twarz trójkątna jest wydłużona, dlatego fryzura powinna ją optycznie skrócić. W tym celu najlepiej zdecydować się na krótką grzywkę, można również wybrać wariant dłuższy, ale wtedy grzywka koniecznie musi być zaczesana na bok. Osoby o twarzy trójkątnej powinny unikać całkowicie odkrytego czoła, wysokich upięć i bardzo krótkich fryzur. Eksponują one brodę, przez co dysproporcja między górną, a dolną częścią twarzy jest jeszcze bardziej widoczna.

Zostaw komentarz