Złote nici na zmarszczki

Złote nici sposobem na usuwanie zmarszczek

Każda kobieta chce być piękna i młoda jak najdłużej się da. Regularne wizyty u kosmetyczki, stosowanie kremów z górnej półki, dbanie o dietę, domowe zabiegi pielęgnacyjne ? każda z nas zna to z własnego doświadczenia. O skórę twarzy trzeba dbać zawsze, ponieważ już po 25. roku życia zaczyna się starzeć. Co zrobić, jeśli zwykłe kremy przeciwzmarszczkowe już nie pomagają? Na który zabieg się zdecydować, aby uniknąć skalpela?

Złote nici na zmarszczki

Chociaż może się wydawać, że złoto i zmarszczki to czysta abstrakcja, takie połączenie jest dosyć oczywiste. Złoto już od pokoleń polecane było przez nasze babcie chociażby do wyleczenia popularnego jęczmienia na oku. Jest ono znane z właściwości bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych, a wykorzystywane jest w leczeniu chorób nerek czy stawów. Nic więc dziwnego, że ktoś wpadł na pomysł, żeby użyć złota w medycynie estetycznej.

Co to za zabieg?

Złoto jest dla organizmu neutralne, więc nie ma obaw związanych z tym zabiegiem. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co jest dużą zaletą, bo nie obciąża ono znacznie organizmu. Metoda złotych nici polega na układaniu nitek naprzemiennie tak, by utworzyć siatkę. Najczęściej jest ona stosowana na skroniach, policzkach, brodzie, podbródku, dekolcie czy ramionach. Wprowadzanie nici z 24-karatowego złota sprawia, że wzrasta produkcja włókien kolagenowych i fibroblastów. Efekty złotych nici opisane na Budzicz.pl z pewnością ułatwią podjęcie decyzji o zastosowaniu tej metody u siebie.


Złote nici na zmarszczki

Dla kogo?

Na zabieg odmładzania złotymi nićmi mogą się zdecydować już osoby po 25. roku życia. Najlepsze efekty będą widoczne u osób właśnie z zakresu 25-40 lat, ponieważ w tym wieku skóra już się starzeje, ale nie jest to jeszcze tak widoczne, jak u osób po 50-tce. Zabieg jest więc dedykowany osobom, które chcą zadbać o swój wygląd profilaktycznie, ale też dla tych, którzy po prostu chcą poprawić stan cery, zmniejszyć zmarszczki czy ujędrnić skórę.

Kiedy pojawią się efekty?

Pierwsze efekty widoczne są po około miesiącu. Oczywiście im skóra jest młodsza, tym będą one szybciej zauważalne. Pełny efekt końcowy będzie natomiast widoczny po 6 miesiącach, kiedy już namnożą się włókna kolagenowe.

Jakie są przeciwwskazania?

Każdy, nawet najmniejszy zabieg, niesie ze sobą jakieś ryzyko, nawet jeśli jest ono stosunkowo niewielkie. Na usuwanie zmarszczek metodą złotych nici na pewno nie mogą zdecydować się osoby, które mają problemy z krzepnięciem krwi i układem krążenia. Muszą z niego zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas, kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. Zabieg nie jest polecany także osobom z nieleczoną cukrzycą, ale też i osobom, których skóra ma skłonności do bliznowacenia. Każdą ingerencję, nawet taką małoinwazyjną, należy przedyskutować z lekarzem i podjąć rozsądną decyzję co do poprawiania wyglądu naszej skóry.

zostaw komentarz