Zimowa czapka – noś ją z dumą

Kiedy jesteśmy młodzi, zwykle ich unikamy na złość mamie. Z czasem jednak przekonujemy się, że nie tylko chronią nas przed zimnem, ale również w rewelacyjny sposób dopełniają naszą stylizację w zimniejszych miesiącach. Nieodpowiedni dobór nakrycia głowy może sprawić, że będziemy wyglądać śmiesznie. Na co zwracać uwagę przy wyborze czapki lub kaszkietu? Czytajcie poniżej!

1. Kształt głowy

Podobnie jak w przypadku wyboru okularów, najważniejszym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę, jest kształt naszej twarzy. Wyróżnić możemy przede wszystkim kilka typów: owalną ? ci szczęściarze mogą wybierać spośród wszystkich możliwości dostępnych na rynku, okrągłą, kwadratową i trójkątną. Każda z tych twarzy ma pewne predyspozycje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

warto zerknąć:  Jak mieć zgrabne uda i pośladki?

2. Twarz owalna

W tym wypadku możemy pozwolić sobie na dowolny wybór. Ten kształt pozwala na to, byśmy kierowali się tylko i wyłącznie swoim gustem. W tym sezonie polecane są jednak czapki i kaszkiety w kolorze czarnym. Warto więc zainteresować się produktami w tym kolorze. Raczej nie należy wybierać czapek wykonanych z polaru, ponieważ niekoniecznie elegancko prezentują się one w mieście. Lepiej zainwestować w dobrej jakości wełnę, dzięki której nie będziemy wyglądać jakbyśmy dopiero wracali ze zbiórki harcerskiej.

czarna czapka

3. Twarz okrągła

Posiadacz takiego kształtu musi się skupić na wydłużeniu twarzy, a także jej optycznym zwężeniu. Możemy w tym wypadku pokusić się o nieco dłuższe czapki. Co odważniejsi mogą również wybrać wersję z pomponem. Na pewno musimy unikać naciągania czapki na czoło. W przypadku kaszkietu warto nosić go delikatnie na bakier.

warto zerknąć:  Co ubrać na koncert?

kaszkiet

4. Twarz kwadratowa

Taki rodzaj twarzy charakteryzuje się sporą masywnością, z którą musimy sobie jakoś poradzić. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o nieco większych czapkach, które pozwolą nam ten efekt zniwelować. Wielu stylistów zaleca w tym wypadku pompon, choć wiadomo, że jest to rozwiązanie dla nieco bardziej odważnych mężczyzn.

Czapka szara w paski

5. Twarz trójkątna

W tym wypadku to nasze czoło jest problemem, ponieważ wydaje się znacznie większe niż reszta twarzy. Powinniśmy się starać je zakryć. Dobrze sprawdzają się w tej roli na pewno czapki, które przylegają ściśle do głowy. Ponadto, w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów twarzy, powinniśmy naciągać je jak najniżej. Świetnie w przypadku trójkątnego kształtu sprawdzają się tzw. czapki uszatki, które optycznie poszerzają dolną część twarzy, jednocześnie maskując wielkie czoło.

warto zerknąć:  Męskość w kobiecym ubieraniu się, czyli styl Boyfriend

czapka uszatka

Dzięki zastosowaniu się do powyższych rad czapka przestaje być złem koniecznym, a zaczyna być bardzo ciekawym elementem naszego stroju. Mężczyźni coraz częściej przekonują się do tej prawdy i kupują kilka różnych nakryć głowy na specjalne okazje. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że czapka lepiej prezentuje się z kurtką. W przypadku bardzo eleganckiego płaszcza znacznie stosowniejszy okaże się gustowny kaszkiet.

Zostaw komentarz