Zimowa czapka – noś ją z dumą

Kiedy jesteśmy młodzi, zwykle ich unikamy na złość mamie. Z czasem jednak przekonujemy się, że nie tylko chronią nas przed zimnem, ale również w rewelacyjny sposób dopełniają naszą stylizację w zimniejszych miesiącach. Nieodpowiedni dobór nakrycia głowy może sprawić, że będziemy wyglądać śmiesznie. Na co zwracać uwagę przy wyborze czapki lub kaszkietu? Czytajcie poniżej!

1. Kształt głowy

Podobnie jak w przypadku wyboru okularów, najważniejszym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę, jest kształt naszej twarzy. Wyróżnić możemy przede wszystkim kilka typów: owalną ? ci szczęściarze mogą wybierać spośród wszystkich możliwości dostępnych na rynku, okrągłą, kwadratową i trójkątną. Każda z tych twarzy ma pewne predyspozycje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

2. Twarz owalna

W tym wypadku możemy pozwolić sobie na dowolny wybór. Ten kształt pozwala na to, byśmy kierowali się tylko i wyłącznie swoim gustem. W tym sezonie polecane są jednak czapki i kaszkiety, które podejrzysz na Domodi, w kolorze czarnym. Warto więc zainteresować się produktami w tym kolorze. Raczej nie należy wybierać czapek wykonanych z polaru, ponieważ niekoniecznie elegancko prezentują się one w mieście. Lepiej zainwestować w dobrej jakości wełnę, dzięki której nie będziemy wyglądać jakbyśmy dopiero wracali ze zbiórki harcerskiej.

czarna czapka

3. Twarz okrągła

Posiadacz takiego kształtu musi się skupić na wydłużeniu twarzy, a także jej optycznym zwężeniu. Możemy w tym wypadku pokusić się o nieco dłuższe czapki. Co odważniejsi mogą również wybrać wersję z pomponem. Na pewno musimy unikać naciągania czapki na czoło. W przypadku kaszkietu warto nosić go delikatnie na bakier.

kaszkiet

4. Twarz kwadratowa

Taki rodzaj twarzy charakteryzuje się sporą masywnością, z którą musimy sobie jakoś poradzić. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o nieco większych czapkach, które pozwolą nam ten efekt zniwelować. Wielu stylistów zaleca w tym wypadku pompon, choć wiadomo, że jest to rozwiązanie dla nieco bardziej odważnych mężczyzn.

Czapka szara w paski

5. Twarz trójkątna

W tym wypadku to nasze czoło jest problemem, ponieważ wydaje się znacznie większe niż reszta twarzy. Powinniśmy się starać je zakryć. Dobrze sprawdzają się w tej roli na pewno czapki, które przylegają ściśle do głowy. Ponadto, w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów twarzy, powinniśmy naciągać je jak najniżej. Świetnie w przypadku trójkątnego kształtu sprawdzają się tzw. czapki uszatki, które optycznie poszerzają dolną część twarzy, jednocześnie maskując wielkie czoło.

czapka uszatka

Dzięki zastosowaniu się do powyższych rad czapka przestaje być złem koniecznym, a zaczyna być bardzo ciekawym elementem naszego stroju. Mężczyźni coraz częściej przekonują się do tej prawdy i kupują kilka różnych nakryć głowy na specjalne okazje. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że czapka lepiej prezentuje się z kurtką. W przypadku bardzo eleganckiego płaszcza znacznie stosowniejszy okaże się gustowny kaszkiet.

zostaw komentarz