transport z chin do polski autostrada

Jak zorganizować transport z Chin?

Transportować z Chin można w zasadzie wszystko, od dziecięcych zabawek po ciężki sprzęt lotniczy. Importuje się produkty tanie, i produkty dobre jakościowo. Wybór jest ogromny, a każdy przedsiębiorca rozważający import towarów z Chin oczywiście może to zrobić pod warunkiem, że znajdzie odpowiedniego producenta. Jak więc to zrobić, i jak wszystko zorganizować?

1. Transport z Chin – jakie mogą być problemy?

Po pierwsze i najważniejsze należy znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego. W zasadzie można szukać wiarygodnych producentów na wiele sposobów, na przykład na forach tematycznych, na targach organizowanych w Polsce, itd.

Jednak pomimo zapewnień internautów lub bezpośrednich przedstawicieli istnieją uzasadnione obawy wynikające z nieznajomości kultury i relacji międzyludzkich. Zbudowanie relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi może stać się niełatwe. W głowie polskiego przedsiębiorcy rodzą się więc pytania na temat jak rozmawiać z Chińczykami, i jak dobrze zorganizować transport z Chin do Polski, by towar szybko i, co ważniejsze, bezpiecznie dotarł na miejsce

2. Jak rozmawiać z potencjalnym kontrahetem?

eśli nie wiesz jak rozmawiać z potencjalnym kontrahentem, to wskazówką niech będą żelazne zasady panujące w Chinach podczas rozmów biznesowych. Negocjacje prawie nigdy nie są prowadzone w cztery oczy, bowiem uczestnikami rozmówtłumacze i delegaci przedsiębiorstwa.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na hierarchię, ponieważ brak okazania szacunku osobie mającej najwyższą pozycję może stanowić barierę już na pierwszym etapie rozmowy. Podczas prowadzenia rozmów należy mieć swojego tłumacza, aby móc bez przeszkód nawiązać pozytywne relacje z rozmówcami, nawet wtedy gdy negocjacje trwają dłuższy czas.

Chińscy biznesmeni zazwyczaj nie mówią wprost ?nie?, ale używają zwrotów takich jak ?być może?, ?później?, ?odłóżmy to? itd. W rzeczywistości Chińczycy potrafią zachować optymizm, mimo że mają wiele zastrzeżeń do potencjalnej współpracy, która niekoniecznie może się zakończyć porozumieniem. Jeśli mimo wszystko po negocjacjach nastąpi porozumienie i umowa zostanie podpisana, to trzeba zorganizować transport.

transport morski kontenerowcem

3. Jaki wybrać środek transportu?

Można wybierać w zasadzie spośród dwóch środków transportu, z uwagi na ich popularność. Transport morski jest stosunkowo tani, jeśli zależy nam więc na cenie, to można wybrać ten właśnie środek. Ceny wahają się w zależności od zamówionego kontenera, czyli od  12 -14 tys. zł. Przesyłki transportowane droga morską docierają do odbiorców nawet do 6 tygodni. Transport morski nie jest skomplikowany, bo zazwyczaj w całej organizacji pomagają firmy transportowe.

Jeśli natomiast z jakichś powodów zależy nam na szybkim przetransportowaniu, to można wybrać transport lotniczy, który jest szczególnie zalecany, gdy przewożone są produkty, które szybko się psują.  W tym przypadku również nieocenioną pomocą będą usługi firm transportowych które współpracują z agencją celną. Tym sposobem przesyłka powinna być dostarczona w przeciągu 14 dni.

1 komentarz

  1. Czikulinka Odpowiedz

    Opłaci się jeszcze robić biznes na chińskich produktach? One są teraz wszędzie.

zostaw komentarz