nozyczki fryzjerskie

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie? Czym powinien kierować się fryzjer w wyborze nożyczek?

Każdy salon fryzjerski powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt, który ułatwia fryzjerowi pracę i sprawia, że na głowach jego klientów powstają prawdziwe dzieła sztuki. Jednym z najważniejszych narzędzi stylisty fryzur są niewątpliwie nożyczki. To właśnie one tworzą kształt fryzury, to ich cięcie ma największy wpływ na finalny wygląd włosów i zadowolenie lub irytację osoby siedzącej przed fryzjerem na fotelu. Warto zadbać zatem o ich jakość i nie kupować ich w pierwszym lepszym sklepie. To sprzęt, na którym zdecydowanie nie należy oszczędzać. Jak wybrać jednak nożyczki idealne, które będę przedłużeniem naszej dłoni? Oto kilka podpowiedzi.


Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Na początek pod uwagę powinniśmy wziąć fakt, że do poszczególnych cięć używa się zazwyczaj różnych nożyczek fryzjerskich. W profesjonalnych sklepach dla fryzjerów jest spory wybór różnych nożyczek (www.pro-sprzet.pl/category/nozyczki-fryzjerskie), my omówimy ich trzy podstawowe rodzaje:

  • NOŻYCZKI STANDARDOWE to podstawowa wersja przeznaczona do klasycznych rodzajów strzyżenia takich jak cieniowanie, wyrównywanie, konturowanie, skalowanie, palcowanie, stopniowanie czy też ząbkowanie. Tego typu sprzęt po prostu musi znaleźć się w każdym salonie, bo bez niego pracować nie da rady nawet najlepszy fryzjer świata.

 

  • DEGAŻÓWKI to nożyczki, których używa się korygowania niedoskonałości, cieniowania, strzyżenia punktowego lub zmniejszania objętości włosów. Są niezaprzeczalnym numerem dwa w każdym dobrym salonie fryzjerskich i ciężko wyobrazić sobie bez nich wykańczanie fryzury. Dzielą się one na: jednostronnie i obustronnie ząbkowane. Znaleźć można i takie, które posiadają nierównomiernie rozmieszczone ząbki, często z większymi odstępami.

 

  • NOŻYCZKI O WYGIĘTYCH OSTRZACH, czyli gratka dla profesjonalistów, jest to bowiem sprzęt stosowany przy zaawansowanych technikach fryzjerskich. Pomaga zwiększyć objętość włosów i nadaje się doskonale do strzyżenia tak zwanym ślizgiem.


Rozmiar ma znaczenie

Dopasowanie do dłoni

Niemniej ważny jest także rozmiar nożyczek fryzjerskich, które powinniśmy przede wszystkim dopasować do naszej dłoni. Jeżeli będzie nam z nimi niewygodnie, może mieć to negatywny wpływ na cięcie, przez co nie uzyskamy efektu, na jakim nam zależy.

Długość

Długość nożyczek mierzona jest w calach. Inne wybierać powinny kobiety, inne mężczyźni, na co jednak główny wpływ ma rozmiar naszych dłoni. Nożyczki dla stylistek fryzur mają zazwyczaj między 5? a 6?, dla stylistów z kolei 5,5? do 6,5?. Wszystko zależy od tego, z którymi czujemy się najlepiej i które najwygodniej leżą nam w ręce.

Dodatkowe informacje

Na co jest jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając nożyczki, dzięki którym tworzyć będziemy wspaniałe fryzury?

  1. Wykonanie ze stali nierdzewnej
  2. Lekkość
  3. Ergonomiczny kształt
  4. Doskonała ostrość
  5. Łatwość regulacji
  6. Wygoda użytkowania

Poza tym pamiętajmy o tym, że w tym przypadku ważną rolę odgrywa także cena. Dobre nożyczki fryzjerskie kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Tańsze mogą się nie sprawdzić, bo z całą pewnością będą gorszej jakości.

zostaw komentarz