Ładny nowoczesny dom

Jak szybko sprzedać dom?

Ofert sprzedaży nieruchomości, można znaleźć wiele na różnych serwisach. Obecnie jednak sytuacja na rynku nie jest zbyt ciekawa i o wiele łatwiej jest taką nieruchomość kupić, wcześniej przebierając w licznych ofertach, niż ją sprzedać. Sprzedających jest zdecydowanie więcej, niż chętnych do kupienia. Jak zatem skutecznie i szybko sprzedać dom?

Skorzystaj z serwisów ogłoszeniowych

W internecie jest całe mnóstwo serwisów ogłoszeniowych, gdzie można wystawić swoją ofertę sprzedaży. Jeżeli chcemy mieć pewność, co do tego, że nasz dom zostanie zauważony, najlepiej byłoby skorzystać z kilku takich serwisów. Ludzie poszukujący danej nieruchomości nie zawsze zaglądają na te same strony, a im więcej ofert rozmieścimy na różnych serwisach, tym większa szansa, że po niedługim czasie ktoś się do nas zgłosi z chęcią kupna.

Dobry opis oferty ? gwarancja sukcesu

Zanim coś kupimy chcemy wiedzieć co kupujemy. Nikt nie lubi brać kota w worku, dlatego też odpowiedni opis nieruchomości jest bardzo ważny. Należy opisać dom, ilość pomieszczeń, miejsce parkingowe czy garaż, to czy dom był remontowany, w jakim jest stanie technicznym oraz dobrze jest wymienić wszystkie opłaty jakie trzeba by wnosić z powodu użytkowania domu. Opis powinien być szczegółowy i pokazać dom z jak najlepszej strony.

Dom murowany

Wygląd ma znaczenie ? przedstaw idealną ofertę

Ogłoszenie to jedno, ale ważne jest również to w jaki sposób zostaje ono przedstawione. Żeby zainteresować ewentualnych nabywców trzeba postarać się o jak najbardziej atrakcyjne ukazanie naszej nieruchomości. Ważne są zdjęcia wykonane z jak najkorzystniejszych ujęć. Trzeba skupić się na samym domu, nie powinno być widać samochodów czy chodnika i ulicy. Dobrze jest robić zdjęcia pod kątem i z bliska. Jeżeli dom ma ogródek, dobrze jest go pokazać. Należy też pamiętać o porządku i równo skoszonym trawniku, a same zdjęcia powinny być najwyższej jakości. Dobra prezentacja, to podstawa.

Wykorzystaj portale społecznościowe

Umieszczając ogłoszenie na portalach z idealną ofertą nie zawsze może zdziałać cuda. Przede wszystkim nasza oferta powinna dotrzeć do ludzi, a czasem same portale ogłoszeniowe to za mało. Warto więc skorzystać ze stron społecznościowych i wykorzystać narzędzia marketingu internetowego udostępniając innym naszą ofertę, a ta powinna ruszyć dalej, w końcu trafiając na oczekującego klienta. To także dobry sposób na pocztę pantoflową. Przekazuje się informację znajomy, a ci przekazują ją dalej.

Biały dom

Zrób dzień pokazowy

To opcja dla osób, którym naprawdę zależy. Ogłoszenie to jedno ? można je umieścić w sposób idealny i czekać, ale można także postarać się, by ewentualny nabywca sam do nas przyjechał i obejrzał dom. Umieszczając ofertę w sieci, można poinformować o dniu otwartym, czyli Open House’ie podając termin oraz godzinę, a także co się z tym spotkaniem wiąże. Ważne jest również, by zorganizować to w ten sposób, aby dom jednocześnie oglądało więcej osób. Ten sposób marketingu i sprzedaży jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, właśnie stamtąd się wywodzi, ale powoli też zaczyna wchodzić do Polski.

1 komentarz

  1. Danka Odpowiedz

    Na pewno trzeba zadbać o wygląd domu. Obiektu nie prezentującego się zbyt pięknie nikt nie kupi. No i wypadałoby zadbać o dobrą reklamę. Ale to niestety kosztuje. Wychodzi na to, że zanim zarobimy na sprzedaży domu musimy wyłożyć całkiem sporo pieniędzy

zostaw komentarz