myjka obrotowa do pojemników

Dlaczego w zakładzie produkcyjnym warto mieć myjkę do pojemników?

Myjka do pojemników to urządzenie, które może przydać się w zakładzie produkcyjnym. Dlaczego warto w nią zainwestować? W jaki sposób może zmienić pracę zakładu na lepsze?

Gdzie przyda się myjka do pojemników?

Myjka do pojemników jest urządzeniem, które pozwala utrzymać pojemniki w czystości. Przyda się więc w każdym zakładzie produkcyjnym, który wykorzystuje pojemniki. Przede wszystkim mowa tu o zakładach przetwórstwa spożywczego, ponieważ w przypadku pojemników przeznaczonych do przechowywania produktów spożywczych zachowanie czystości i higieny jest szczególnie ważne. Z tego względu myjki najpowszechniej używane są w gastronomii.

Jak działa myjka do pojemników?

Sposób w jaki działa myjka do pojemników oraz jej zalety podane są przez producenta – obie te kwestie są ze sobą powiązane. Nie ulega wątpliwości, że korzyści jakie zapewnia to urządzenie wynikają wprost ze sposobu jego działania.

Obmywa ono pojemniki z każdej strony, dzięki czemu nie uchowa się żaden brud. Robi to za pomocą dysz o regulowanym kierunku działania, które są rozmieszczone na obwodzie tunelu i zasilane wydajną pompą. To umożliwia skierowanie na pojemniki strumieni wody pod dużym ciśnieniem, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia.

Oczywiście nie wystarcza do tego sama woda pod ciśnieniem – myjka wyposażona jest w dozownik środka myjącego, który jest automatycznie pobierany i mieszany z wodą. Użytkownik ma tez możliwość regulacji temperatury wody, dzięki czemu może ją dostosować do konkretnego zadania.

Urządzenie ma też dysze z zaworami zwrotnymi, zasilane wodą z sieci wodociągowej, których przeznaczeniem jest płukanie pojemników. Suszenie natomiast odbywa się dzięki silnemu nadmuchowi powietrza.

myjka obrotowa do pojemników

Wygodna obsługa myjki do pojemników

Obsługa takiego urządzenia nie jest trudna. Może być w całości wykonywana przez jedną osobę, ponieważ praca myjki jest w wysokim stopniu zautomatyzowana. Inaczej mówiąc, urządzenie wszystkim samo się zajmie, a do użytkownika należy ustawienie odpowiednich parametrów. Nie tylko mycie, płukanie i suszenie, ale również sam transport pojemników wewnątrz myjki może się odbywać automatycznie, za pomocą ramp i prowadnic. Użytkownik ma możliwość regulacji prędkości przesuwu pojemników, co pozwala kontrolować tempo pracy.

Jak myjka do pojemników zapewnia oszczędność?

Inną zaletą, związaną z używaniem myjki do pojemników, jest oszczędność czasu i pieniędzy. W jaki sposób urządzenie pozwala zaoszczędzić czas, jest raczej oczywiste – maszyna potrafi uporać się z dokładnym wyczyszczeniem pojemników szybciej niż człowiek.

Co do oszczędności pieniędzy natomiast, urządzenie działa w sposób naprawdę ekonomiczny. Osiąga to dzięki zamkniętemu układowi krążenia wody. Woda uzupełniana jest jedynie, gdy wystąpi taka konieczność. Dodatkowo główny zbiornik jest uzupełniany wodą z płukania. To sprawia, że również układ grzewczy nie musi pobierać wiele energii na utrzymanie zadanej temperatury wody.

zostaw komentarz