Bar Caffe Buon Giorno

Pizzeria w Kętach? Tylko Bar Caffe Buon Giorno!

Chętny na prawdziwą, włoską pizzę? W takim razie jak najszybciej udaj się do Bar Caffe Buon Giorno czyli miejsca, w którym klimat Włoch obecny jest dosłownie na każdy kroku!

Włoska pizza – więcej, niż fast food

Pizza to – zdaniem sporej części osób – królowa włoskiej kuchni. To właśnie ona, na równi z pastami, kojarzona jest głównie z potrawami wywodzącymi się wprost ze słonecznej Italii. I choć Włosi objadają się opisywanym przysmakiem od setek lat, to do Polski pizza zawitała stosunkowo niedawno. W rzeczywistości bowiem stała się ona popularna dopiero w latach 90 XX wieku. Warto jednak zauważyć, iż serwowane wówczas placki nie miały zbyt wiele wspólnego z prawdziwą, włoską pizzą.

Na szczęście wspomniane czasy mamy już dawno za sobą. Obecnie bowiem możemy już rozkoszować się smakiem włoskiej pizzy bez konieczności odbycia podróży do pięknych Włoch. Wszystko, co musimy zrobić to wybrać się do… małopolskich Kęt. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ to w Kętach znajduje się Bar Caffe Buon Giorno czyli miejsce, które w niczym nie różni się od rasowej, włoskiej kafeterii!

Bar Caffe Buon Giorno – smak życia po włosku

Wiosną 2021 w Kętach, a dokładniej rzecz ujmując na ul. Adama Mickiewicza 80, otwarte zostało miejsce co najmniej niezwykłe. Mowa o Bar Caffe Buon Giorno czyli kawiarni, którą bez najmniejszej dozy przesady można określić mianem lokalu powstałego z miłości do bajecznej Italii. W istocie, Bar Caffe Buon Giorno, będąca owocem pasji Pawła i Marzeny Laszczak, do złudzenia przypomina iście włoską kawiarenkę. Wygodne fotele, klimatyczna muzyka, aromatyczna kawa, a do tego fototapeta z widokiem na uliczki włoskich miast – oto wybrane z wielu powodów, dla których warto osobiście odwiedzić Bar Caffe Buon Giorno.

Włoska pizza? Tylko w Bar Caffe Buon Giorno!

Choć początkowo specjalnością Bar Caffe Buon Giorno były głównie aromatyczne kawy parzone w oryginalnych włoskich ekspresach, to jednak szybko okazało się, że równie dużą popularnością cieszą się pozostałe, obecne w menu pozycje, takie jak słodkie oraz wytrawne wypieki, kanapki czy sałatki – wszystkie zaczerpnięte wprost z kuchni włoskiej! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich gości, jesienią 2021 r. oferta Bar Caffe Buon Giorno została poszerzona o prawdziwą pizzę w stylu włoskim, natomiast sam lokal szybko został okrzyknięty mianem się najpopularniejszej pizzerii w okolicy. Pizzę serwowaną w Bar Caffe Buon Giorno możemy zjeść zarówno na miejscu, przy stoliku z widokiem na włoski krajobraz, jak i we własnym domu. Aby skorzystać z drugiej opcji wystarczy zamówić wybrany wariant smakowy (lub kilka!) za pomocą formularza umieszczonego na stronie Bar Caffe Buon Giorno (https://barcaffe.pl/pizzeria/).

Aktualnie w ofercie Bar Caffe Buon Giorno znajdziemy zarówno opisaną powyżej pizzę dostępną w aż 19 opcjach smakowych, jak i inne potrawy i przekąski przyrządzane w oparciu o włoskie receptury, z użyciem najwyższej jakości składników. Wśród tego typu specjałów znajdziemy zarówno dania obiadowe, takie jak m.in. lasagne, gnocchi (serowe lub z tuńczykiem), penne al pomodoro, jak i potrawy na mniejszy głód np. różnego rodzaju panini (włoskie kanapki) czy też sałatki.

Warto dodać, iż Bar Caffe Buon Giorno jest pierwszą w Polsce klubokawiarnią objętą patronatem klubu 555, stworzonego przez Fryderyka Karzełka. Sam klub skupia natomiast osoby zainteresowane rozwojem osobistym.

komentarze 2

  1. Kamil Odpowiedz

    czasami mam problem z tym, że ma być po włosku, a jakoś tak za nic się nie ma to jedzenie do Włoch. Na szczęście powstaje coraz więcej knajpek, w których można smacznie zjeść.

  2. Katarzyna Odpowiedz

    NO WNĘTRZE PIZZERII ROBI NA MNIE WRAŻENIE, SUPER, MUSZĘ ZABRAĆ WNUKI….

zostaw komentarz