sport-wspinaczka-w-terenie

Wspinaczka, rower, bieganie. Sporty najlepsze na lato

Wyjeżdżając na urlop, nie chcesz rezygnować z aktywności fizycznej? A może po raz pierwszy chcesz spróbować tzw. aktywnego odpoczynku? Masz szczęście – lato jest porą roku, która sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Może się okazać, że pokochasz wakacyjną aktywność fizyczną tak bardzo, że wejdzie ona na stałe w program Twoich letnich wyjazdów.

1. W górę

Wspinaczka wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla ludzi chcących spędzić wakacje nie tylko aktywnie, ale także z pewną dozą adrenaliny. Wspinając się, szybko i efektywnie rzeźbimy mięśnie całego ciała, polepszamy kondycję, ale także opalamy się.

Uprawianie tego sportu na wakacjach nie musi oznaczać czasu spędzonego w wysokich górach z dala od ciepłego morza. Na naszej wakacyjnej mapie są państwa, które łączą obie przyjemności. Jednym z ciekawszych miejsc na wakacyjne wspinanie nad morzem w Europie jest Chorwacja. W parku Narodowym Paklenica znajdziemy kilka wymagających, lecz przyjemnych tras wspinaczkowych, które są bardzo popularne wśród turystów. Wspinanie się i podziwianie jednego z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji jest przyjemnością samą w sobie.

Innym rajem dla wspinaczy jest grecka wyspa Kalymnos, która oferuje ponad 1000 ścieżek wspinaczkowych o różnym stopniu trudności, które zachęcą nawet początkujących wspinaczy.

Jednak ziemią obiecaną dla entuzjastów tego sportu są Niemcy, a dokładnie region zwany Frankenjurą. Na obszarze tym występuje niezliczona ilość skał o wspaniałym obiciu i fantazyjnych kształtach, które stanowią raj na ziemi dla wspinaczy. Niebywale wielkim atutem tego miejsca jest możliwość wspinania się przez niemal cały rok (za wyjątkiem zimy) oraz zróżnicowanie trudności tras, w związku z czym zarówno początkujący jak i wspinaczkowi wyjadacze znajdą tu coś dla siebie.

sport alpinista

2. Rowerem przez świat

Rower może być ciekawym sposobem na spędzenie rodzinnych wakacji. Dzięki niemu nie musimy pozostawać w jednym miejscu przez cały urlop, a tym samym zapewnimy różnorodność i moc nieprzerwanych atrakcji dzieciom. Jeden dzień spędzimy nad jeziorem, drugi w górach, a trzeci nad morzem.

Wspaniałe trasy dla rowerzystów proponuje Bornholm. Na tej niewielkiej duńskiej wyspie znajduje się aż 235 km dróg asfaltowych i szutrowych przygotowanych specjalnie dla rowerzystów. Dodatkowym atutem wyspy jest perfekcyjna infrastruktura turystyczna.

Zwolennicy cieplejszych rejonów Europy mogą wybrać się na rowerowe tournée po hiszpańskiej Majorce. Wyspa oferuje trasy przygotowane dla zwolenników kolarstwa klasycznego, ale także fantastyczne drogi, które zadowolą każdego górala. Piękne krajobrazy Balearów dodatkowo umilą rowerowy wypoczynek.

wakacje na rowerze

3. Bieganie i nordic walking

Oba wyjścia są idealne dla osób, które nie do końca chcą podporządkowywać swój urlop sportowi. Bieganiu i nordic walkingowi możemy poświęcić tylko pół godziny dziennie, a i tak będą dla nas bardzo satysfakcjonujące. Warto więc podczas urlopu wstać o pół godziny wcześniej lub po kolacji wyjść z domu i poświęcić chwilę na trucht brzegiem morza czy spacer górskimi albo leśnymi ścieżkami. Zaczerpnąć aktywności i świeżego powietrza w ten sposób możemy w pojedynkę ale i całą rodziną.

poranny jogging

Oczywiście nie są to jedyne sporty, które cieszą letnią porą. Możemy śmiało wypróbować takie aktywności jak trekking górski, rafting, żeglowanie czy joga na świeżym powietrzu. Każda z nich przyniesie nam wiele radości i korzyści, a na pewno w ciekawy i nietypowy sposób urozmaici nasze wakacje.

zostaw komentarz