cienki-krawat

Wiązanie cienkiego krawata, czyli sposoby na śledzika

Po erze szerokich masywnych krawatów, których trend zapoczątkował słynny projektant Ralph Lauren, wróciła moda na te cienkie zwane popularnie śledzikami, jamnikami lub szczypiorami. Dziś nie kojarzą się już one z minioną epoką, mundurkami uczniów czy strojami niemodnych belfrów lub informatyków, a z nowoczesnym stylem, w jakim noszą się najznamienitsi trendseterzy.

1. Do czego nosić cienki krawat?

Tego typu krawaty znakomicie zgrają się zarówno z eleganckim garniturem, jak i rockową skórzaną kurtką, a to, w jaki sposób je nosić, zależy już tylko od inwencji twórczej danego mężczyzny. Wiązanie cienkiego krawata przebiegać może na różne sposoby, a oto te najpopularniejsze z nich.

2. Węzeł półwindsorski

Węzeł półwindsorski cieszy się największą popularnością pośród panów lubujących się w różnych rodzajach krawatów, również w modnych ostatnimi czasy śledzikach. Jest on bardzo symetryczny i uniwersalny, dzięki czemu pasuje właściwie do każdego kołnierzyka. Węzeł ten nadaje się dla mężczyzn o wąskiej twarzy, mocnym podbródku i dość długiej szyi, ponieważ potrafi ją optycznie skracać.

3. Węzeł księcia Alberta

Węzeł księcia Alberta nazywa się także węzłem podwójnym lub węzłem Victorii. Jest on bardzo symetryczny, świetnie współgra z cienkimi i długimi krawatami oraz kołnierzykami o rozstawionych koniuszkach lub tymi zapinanymi na patkę. Jeżeli chodzi o walory estetyczne oraz dopasowanie do sylwetki oraz urody mężczyzny, warto zwrócić w tym przypadku uwagę na to, że węzeł ten sprawdza się znakomicie u niskich panów, dodając im optycznie kilka centymetrów.

wiązanie krawata

4. Węzeł Manhattan

Węzeł Manhattan przywodzi na myśl zabieganych biznesmenów z Nowego Jorku i skojarzenie to wcale nie jest błędne, ponieważ właśnie stąd wziął on swoją nazwę. Pasuje on do mężczyzn o nieco okrągłej twarzy, ponieważ potrafi ją optycznie wyszczuplić. Jest on lekko asymetryczny i dobrze współgra z szerszymi kołnierzykami. Bardzo dobrze nadaje się dla cienkich i elastycznych materiałów, z których uszyty może być nasz krawat.

5. Węzeł Cavendish

Jest to dość wąski, lekko asymetryczny węzeł, na który postawić powinni niscy mężczyźni o okrągłej twarzy i krótkiej szyi. Dobrze wiąże się go na wąskim i długim krawacie, dobrać można go natomiast z powodzeniem do koszul o odrobinę rozsuniętych koniuszkach kołnierzyka. Świetnie sprawdzi się on zarówno w codziennej biurowej stylizacji, jak i przy bardziej odświętnych okazjach.

6. Węzeł Nicky

Węzeł ten jest na tyle delikatny i subtelny, że nawet mocno wzorzyste krawaty prezentują się z nim niezwykle elegancko. Ma on symetryczny kształt piramidy, nadaje się do cienkich lub średnio grubych materiałów, jest bardzo uniwersalny, możemy zatem wykorzystać go przy różnych okazjach. Nadaje się dla przeciętnie lub bardzo wysokich mężczyzn. Niestety jego wadą jest fakt, że może nam się sam rozwiązać. Nie poleca się zatem ubierać go na jakiekolwiek tańczone imprezy takie jak wesela, ponieważ może się nie sprawdzić w ruchu i sprawić nam kłopot.

zostaw komentarz