Ulica miasta Polanica Zdrój

Uzdrowisko w Polanicy Zdrój, które wybrać, które optymalne i dla kogo?

Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, znana przede wszystkim ze swoich wód leczniczych, a także licznych uzdrowisk i sanatoriów, w których można skorzystać z szeregu zabiegów zdrowotnych. Jakie uzdrowiska tam się znajdują i dla kogo? Na co można się leczyć w sanatorium?

Dla kogo wyjazd do uzdrowiska?

Z leczenia uzdrowiskowego może skorzystać właściwie każdy, kto jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, jeżeli otrzyma on stosowne skierowanie od lekarza prowadzącego. Zazwyczaj wiąże się to także z długim czasem oczekiwania, szczególnie że w przypadku skierowań z NFZ lista chętnym jest dosyć długa. Wszystko też będzie zależało od tego, do jakiego sanatorium chcemy się udać, ponieważ mogą one mieć różne profile lecznicze i różne zasady przyjmowania na turnusy.

Jednym z takich często wybieranych miejscowości uzdrowiskowych jest Polanica Zdrój. Na jej terenie można znaleźć wiele sanatoriów, z których warto jest skorzystać. Jakie konkretnie warto mieć na uwadze? Jakie schorzenia można leczyć w uzdrowiskach?

Sanatorium dla chorób kręgosłupa i stawów

Ten profil leczniczy zdecydowanie jest jednym w popularniejszych. W obecnych czasach, osób mających problemy z układem szkieletowym jest niestety sporo, dlatego też regularna rehabilitacja i ćwiczenia są tak bardzo istotne dla zachowania zdrowia i sprawności fizycznej. Wśród uzdrowisk w Polanicy Zdrój, które oferują tego typu zabiegi, można wymienić Medical Sensus (medicalsensus.pl), Nowy Zdrój, Wielka Pieniawa, Stary Zdrój, Sanatorium Carmen, Sanatorium Malwa czy Sanatorium Korab. W ten sposób można liczyć na cały pakiet zabiegów od gimnastyki, przez masaże, po ćwiczenia na maszynach i zabiegi wodolecznicze.

Rehabilitacja w uzdrowisku

Uzdrowisko dla odchudzania

Czy da się schudnąć w sanatorium? Jak najbardziej jest to możliwe, oczywiście dany ośrodek leczniczy musi mieć do tego odpowiednie przygotowanie oraz specjalistów z zakresu dietetyki. Jeżeli chcemy się odchudzić zdrowo i mądrze, na pewno trzeba się zgłosić do specjalistów, dzięki którym zmienią się nasze nawyki żywieniowe, a nasza aktywność fizyczna wzrośnie. W Polanicy Zdroju, taką możliwość daje Medical Sensus, a także Wielka Pieniawa. Oba ośrodki zajmują się problemem otyłości,a także innymi problemami związanymi z przemianą materii czy układem pokarmowym.

Sanatorium dla zdrowego serca i krążenia

Choroby serca czy kłopoty z krążeniem, to problem wielu osób, nie tylko starszych, ale i młodszych. Jak w każdym przypadku, tak i tutaj leczenie sanatoryjne może bardzo pomóc, nie tylko w trakcie pobytu, ale i na przyszłość. Zabiegi lecznicze dla chorób kardiologicznych i układu krążenia to specjalność przede wszystkim Szpitalu Uzdrowiskowego „Zdrowie”, Wielkiej Pieniawy oraz Bukowego Parku Hotel Medical SPA. Dla zdrowego serca warto jest zastanowić się nad odpowiednim sposobem leczenia.

Pakiety specjalne w uzdrowiskach

Uzdrowisko dla chorób oddechowych i alergii

Problemy ze zdrowiem bywają różne, a te związane z drogami oddechowymi do rzadkich nie należą, tak samo zresztą jeżeli chodzi o alergie. Wśród uzdrowisk z Polanicy Zdroju można znaleźć także ośrodki, które właśnie w tym się specjalizują i oferują zabiegi lecznicze dla osób z takimi przypadłościami. Można do nich zaliczyć Bukowy Park Hotel SPA, Wielką Pieniawę. Można tam liczyć na profesjonalną opiekę, pomoc medyczną oraz liczne zabiegi usprawniające.

Sanatorium dla relaksu i odpoczynku

Niektórzy decydują się na pobyt w sanatorium z innych względów. Stres, zmęczenie, ogólne osłabienie, kontuzje czy inne stają się powodem, dla którego szuka się miejsca, w którym jest możliwość zregenerowania sił, jednocześnie wynieść z takiego pobytu korzyści zdrowotne. Chodzi więc nie tylko o odpoczynek, ale i szereg zabiegów relaksacyjnych powiązanych także z aktywnością fizyczną. Tego typu pakiety dostępne są w większości uzdrowisk, które oprócz typowych leczniczych kierunków, oferują również zabiegi SPA czy terapie indywidualne, dostosowując się do potrzeb pacjentów. Tym sposobem pobyt w uzdrowisku to nie tylko turnus leczniczy, ale i wakacyjny. Polanica Zdrój jest zresztą nie tylko miejscowością uzdrowiskową, ale i popularnym kierunkiem turystycznym.

1 komentarz

  1. Wiesia Odpowiedz

    Byłam kiedyś w uzdrowisku, co prawda nie w Polanicy, a w Lądku Zdrój, ale jakoś niezbyt mi się podobało. Nie moje klimaty…

zostaw komentarz