Regeneracja tylnej belki

Regeneracja tylnej belki – co musisz wiedzieć zanim wybierzesz serwis?

Każdy z nas chciałby płacić mniej za naprawę naszego samochodu. W przypadku niektórych jego elementów jest to rzeczywiście możliwe. Niektóre części jednak, takie jak zawieszenie, powinniśmy traktować szczególnie poważnie, ponieważ od nich zależy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wiele osób kocha komfort prowadzenia francuskich samochodów. Mają dobrą przyczepność na drodze, a bagażnik jest większy, dzięki zastosowaniu tylnej belki. Niestety ten typ zawieszenie ma również swoje wady. Przede wszystkim niektóre z elementów, jak łożyska igiełkowe, wykonane są z bardzo delikatnych materiałów, które zużywają się już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Jeśli nie wymienimy ich odpowiednio wcześnie dojść może do uszkodzenia sworznia. W tym wypadku kosztu będą zdecydowanie wyższe. Warto jednak znać fakty i pułapki przy regeneracji, naprawie tylnej belki, które opisano na www.peugeot-citroen.com/pl/fakty-i-pulapki, by wybrać dobry warsztat i nie dać się oszukać. Niektórzy bowiem starają się skorzystać z naszej niewiedzy, by naciągnąć nas na dodatkowe koszty, nie licząc się często z naszym bezpieczeństwem.


Regeneracja tylnej belki

O czym pamiętać

Musisz pamiętać o tym, że odpowiednie wykonanie usługi pozwoli na bezpieczną jazdę. W niektórych wypadkach konieczne będzie jedynie wymienienie łożysk igłowych. Jeśli dokonujesz regularnych przeglądów swojej tylnej belki, to możesz naprawdę sporo zaoszczędzić, ponieważ to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych od każdego koła. Większość z nas jednak nie jest w stanie zauważyć początkowego zużycia. W takim wypadku najprawdopodobniej doszło do większego uszkodzenia. Konieczna w tym wypadku będzie regeneracja tylnej belki. Polega ona na odtworzeniu uszkodzonego fragmentu i zamontowaniu nowych wahaczy. W niektórych wypadkach jednak belka uległa już skrzywieniu i nie powinniśmy jej naprawiać, ponieważ może to być niebezpieczne. Konieczna będzie jej wymiana.

Jaki serwis wybrać

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że wyjęcie tylnej belki jest bardzo proste i jest w stanie to zrobić niemal każdy mechanik, jednak jej budowa jest niezwykle skomplikowana. Z tego powodu powinniśmy wybierać warsztaty, które specjalizują się w naprawie francuskich samochodów, a najlepiej dokładnie w typie naszego zawieszania. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie doświadczenie w branży i pozytywne opinie klientów.

Dobry serwis da nam gwarancję na 3-4 lata, ponieważ jego pracownicy będą w stanie dokonać regeneracji w profesjonalny sposób. Warto się dopytać o odpowiednie certyfikaty, a także używane części. Często bowiem zdarza się, że otrzymujemy nieoryginalne, chińskie podróbki lub stare części z innego samochodu. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą do warsztatu osoby, która ma większe od nas pojęcie o motoryzacji.

Najlepiej jednak regularnie wymieniać łożyska igłowe w swoim samochodzie i sprawdzać stan tylnej belki, ponieważ w ten sposób dbamy zarówno o własne bezpieczeństwo, jak i o swój portfel.

zostaw komentarz