Czerwony samochód

Naprawa wgnieceń – kiedy warto wykonać? Jak usunąć wgniecenia bez lakierowania karoserii?

Na każdym samochodzie prędzej czy później powstaną jakieś drobne wgniecenia. Najważniejsze, żeby od razu zdecydować się na ich usunięcie. Jeśli nie doszło do uszkodzenia lakieru, wgniecenia można usunąć szybko i tanio korzystając z metody PDR. Kiedy warto zdecydować się na takie usuwanie wgnieceń i na czym polega usuwanie wgniotek bez lakierowania?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – kiedy się sprawdzi?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania znajdzie zastosowanie w kilku sytuacjach. Najczęściej z techniki PDR korzysta się w celu usunięcia wgnieceń powstałych podczas gradobicia, stłuczek parkingowych, szkód transportowych czy aktów wandalizmu. Bywa, że wgniecenia pojawiają się również od zsuwającego się z dachu śniegu lub spadających kasztanów. Na szczęście takie wgniotki można szybko i tanio usunąć. Naprawa wgnieceń bez lakierowania pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze (wgniecenia.pl), a w dodatku nasze auto nie straci na wartości. Naprawa karoserii bez użycia szpachli nie wpływa na estetykę auta, ślady po niej są właściwie niezauważalne.

warto zerknąć:  Jak naprawić auto po gradobiciu?

Czerwony samochód

Jak usunąć wgniecenia bez lakierowania?

Przede wszystkim warto wybrać odpowiedni warsztat, w którym taka naprawa zostanie wykonana. Wymaga ona bowiem posiadania specjalistycznych narzędzi, za pomocą których usuwanie wgnieceń będzie możliwe. Technikę PDR stosuje się podczas mniej zaawansowanych wgnieceń, czyli wtedy, gdy nie doszło do uszkodzenia lakieru. Wówczas można wgniotki wypychać lub wyciągać. Pierwsza opcja zwana jest również masowaniem blachy. W ten sposób usuwa się wgniecenia w takich miejscach jak maska, drzwi czy klapa bagażnika. Niezbędne są to tego odpowiednie narzędzia, by móc przywrócić karoserię do pierwotnego stanu.

warto zerknąć:  Jak naprawić auto po gradobiciu?

Wyciąganie wgnieceń nazywane jest również techniką „na klej”. Stosuje się ją wtedy, kiedy uszkodzenia powstały w miejscach, do których trudno się dostać od wewnątrz. Do tej metody niezbędny jest specjalistyczny klej, pistolet do jego aplikacji, „grzybki” i wyciągarka. Chociaż dla wielu osób może to wyglądać na skomplikowaną naprawę, w rzeczywistości tak nie jest. Wgniecenia można w ten sposób usunąć bardzo szybko, o ile zajmuje się tym specjalista.

Dlaczego warto usuwać wgniecenia bez lakierowania?

Przede wszystkim usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest tańsze niż w przypadku tradycyjnej naprawy. Przyjmuje się, że technika ta może być nawet o połowę tańsza od typowego blacharsko-lakierniczego usuwania wgnieceń. To także spora oszczędność czasu. Typowa wgniotka może zostać usunięta nawet w 30 minut. Nie ma więc mowy o zostawianiu auta w warsztacie na jakiś czas, usługi te często wykonywane mogą być niemal „od ręki”. Na korzyść jest też brak spadku wartości samochodu. Takie naprawy nie są inwazyjne, nie naruszają struktury lakieru, właściwie trudno zauważyć, żeby były one wykonywane. Przy sprzedaży auta nie trzeba więc martwić się o to, że przez tego typu naprawy, pojazd straci na wartości i będziemy musieli go sprzedać po niekorzystnej dla nas cenie.

warto zerknąć:  Jak naprawić auto po gradobiciu?

zostaw komentarz