kobiety piersi

Powiększanie piersi – jak wybrać dobrego chirurga plastycznego?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie operacji plastycznej, sprawdzamy wszystkie za i przeciw. Zabieg powiększania piersi to nie jest coś, czego efekty będą mogły zostać odwrócone. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby decyzja była przemyślana. Drugą sprawą jest wybór lekarza. Jak wybrać dobrego chirurga plastycznego? O tym w dalszej części artykułu.

Jak szukać chirurga plastycznego?

Dzisiaj, gdy pojawia się tak wiele klinik i specjalistów, wybór nie jest prosty. Warto wypytać znajome, o których wiemy, że mają za sobą podobną operację. Pamiętajmy, że najważniejsze jest, by wyszukać lekarza, który przede wszystkim specjalizuje się w danym zabiegu, a także jest znany i polecany w Internecie.

Czytając opinie zadowolonych pacjentów, łatwiej podjąć decyzję. Warto wiedzieć, że dr Olender to dobry przykład znanego chirurga plastycznego (i szpitala chirurgii plastycznej o tej samej nazwie; więcej o powiększaniu piersi: drolender.pl/zabiegi/powiekszanie-piersi). Na operację w jej szpitalu zdecydowało się wiele kobiet, co jest równoznaczne z tym, że każda z nich jej zaufała.

Wykształcenie i doświadczenie lekarza

Oczywistym jest, że na operację powiększenia piersi powinnyśmy iść do lekarza, który ukończył właściwe studia i zdobył tytuł, który mu pozwala na przeprowadzanie tego typu zabiegów. Ważne jest, by miał specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, a także plastycznej i rekonstrukcyjnej. Wtedy z pewnością należeć będzie do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a to dla nas dowód na to, że idziemy do specjalisty, a nie znachora.

Oprócz wykształcenia ważne jest też to, czy lekarz zajmuje się na co dzień powiększaniem piersi. Praktyka u lekarza ma bowiem duże znaczenie. Dobrze, gdy chirurg wciąż się rozwija ? bierze udział w szkoleniach, sympozjach i konferencjach tematycznych. Dzięki temu rośnie jego wiedza i doświadczenie.

Wyposażenie kliniki i personel

Pamiętajmy, że sam lekarz to nie wszystko. Musimy sprawdzić, w jakich warunkach pracuje, a co za tym idzie ? gdzie będzie wykonany zabieg powiększania piersi. Liczy się nie tylko wyposażenie, ale też czystość. Dobrze, gdy klinika ma swoją stronę internetową, na której prezentuje zdjęcia wnętrza. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy panuje tam porządek, a także w jakim stanie jest wyposażenie i sprzęt medyczny.

Istotne jest też to, kto wchodzi w skład personelu. Musimy wiedzieć, kto oprócz lekarza będzie przy nas podczas operacji i po niej. Świetnie, gdy w przypadku pozostania w klinice na noc, mamy zapewnioną całodobową opiekę pooperacyjną. Nie tylko pielęgniarską, ale i lekarską. To daje poczucie bezpieczeństwa.

lekarze podczas operacji

Zdjęcia przed i po pacjentów

Bardzo ważne przy wyborze chirurga plastycznego są zdjęcia jego pacjentów przed i po zabiegu, gdyż są one wynikami jego pracy. W ten sposób możemy zobaczyć, jakie efekty osiągnęli nasi poprzednicy. Często zdjęcia umieszczane są w Internecie na stronie kliniki, ale można także poprosić o nie na miejscu.

Jak widać, można znaleźć chirurga plastycznego, sprawdzając zaledwie kilka rzeczy . Jeśli zrobi się to bardzo wnikliwie a po konsultacji z nim, nabierze się do niego zaufania, można być spokojnym i zdecydować się na zabieg.

1 komentarz

  1. szukam_chirurga_plastycznego Odpowiedz

    aby znaleźć dobrego chirurga plastycznego wystarczy obejrzeć piersi koleżanki i zapytać u kogo była 😉 a potem u tego chirurga plastycznego zapytać czy dorobi trzecią pierś, jak tak, to to bedzie pytanie którego nie przeszedł :))) ha ha 🙂

zostaw komentarz