Na co zwrócić uwagę przy wyborze chirurga plastycznego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze chirurga plastycznego?

Z roku na rok w Polsce zwiększa się liczba specjalistów od chirurgii plastycznej. Zabiegi z tego zakresu są oferowane w zasadzie w każdym większym czy mniejszym mieście. Czym się jednak kierować wybierając lekarza, który będzie miał wpływ na nasz wygląd? Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby potem nie żałować decyzji, która może odbić się na naszym dalszym życiu? Jak wybrać dobrego chirurga plastycznego?

Sprawdź doświadczenie

Doświadczenie chirurga plastycznego musi być potwierdzone opiniami pacjentów, jak i zdjęciami, które zostały zrobione przed i po operacji. Wraz z doświadczeniem obowiązkowo trzeba sprawdzić wykształcenie lekarza. Dobry specjalista to taki, który ciągle się rozwija i nie spoczął na laurach. Szkolenia, sympozja, konferencje ? na taką działalność naukową warto zwrócić uwagę.

Wyposażenie gabinetu i kliniki

Warto dokładnie sprawdzić jaki standard panuje w takiej klinice. Oczywiście nie trzeba sprawdzać zaraz wszystkich kątów, to wywołałoby spore zdziwienie ze strony personelu. Dobrze jednak rzucić okiem, czy chociażby w gabinecie panuje porządek. Resztę można wnikliwie sprawdzić wchodząc na stronę internetową. Każda szanująca się klinika udostępnia takie zdjęcia potencjalnym klientom, co daje przeświadczenie o profesjonalizmie i poważnym traktowaniu pacjentów.

Nie kieruj się ceną

To najgorsza rzecz, jaką można się kierować przy wyborze specjalisty. To oczywiste, że operacje plastyczne muszą kosztować, nikt nie zrobi ich za darmo, a na zdrowiu, jak i na własnym wyglądzie nie ma co oszczędzać. Kilka lat temu głośna była sprawa malarki Hanny Bakuły, która nie zwróciła uwagi na dosyć istotne kwestie wybierając chirurga. Do dziś zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które powstały na skutek źle przeprowadzonej operacji. Warto też przejrzeć zdjęcia przed i po operacjach, żeby zobaczyć, jakie faktycznie są efekty takich zabiegów.

Efekty korekty nosa

Lokalizacja i dostępność

Tym też warto się kierować. Nie ma co się łudzić, że klinika w Pcimiu Dolnym będzie spełniała najwyższe standardy. Do myślenia może też dać fakt szybkiej dostępności usług. Żaden dobry specjalista nie umówi się na operację z dnia na dzień, bo ma wielu chętnych. Jeśli twierdzi, że już za tydzień może nam powiększyć piersi to lepiej pomyśleć, czemu akurat ten doktor nie ma wielu pacjentów.

Rozmawiaj z wieloma

Nie ma co się nastawiać na jednego konkretnego lekarza. Warto porozmawiać z kilkoma i poznać ich nastawienie do pacjenta. Szczegółowa rozmowa z chirurgiem może pomóc w wyborze specjalisty, który będzie miał zająć się naszym ciałem. Warto też dowiedzieć się czy np. kwalifikujemy się do wykonania danej operacji lub czy jest ona faktycznie konieczna. Może się bowiem okazać, że wcale nie potrzebujemy lub nie możemy z przyczyn medycznych korzystać z chirurgii plastycznej.

komentarze 3

  1. Perfekcyjna Pani Odpowiedz

    Jakbym miała wystarczającą ilość pieniędzy, to bym się zdecydowała na operację plastyczną uszu. Teraz możemy poprawiać niedoskonałości w taki sposób, w jaki się wcześniej kobietom nie śniło.

  2. Wiola Odpowiedz

    Najlepiej poczytać opinie innych pacjentów. Chyba niczyje zdanie nie będzie w tym wypadku tak pomocne jak ich. I dokładnie sprawdzić klinikę przed zabiegiem, czy spełnia wszystkie standardy

  3. Jachranka Odpowiedz

    Uważam, że doświadczenie to tutaj kluczowa sprawa. Nie poszłabym pod nóż do kogoś, kto przeprowadza drugą operację w życiu. Warto lekarza wcześniej wygooglować. Ja bym poszła do doktora Szczyta.

zostaw komentarz