dźwig samochodowy

Kursy HDS – co to jest i dla kogo?

Transport to jedna z najlepiej rozwijających się branż. Z tego powodu pracy zawsze jest tu pod dostatkiem, jednak przede wszystkim dla osób z dodatkowymi uprawnieniami. Często zwykłe prawo jazdy może być niewystarczające. W takich wypadkach warto pomyśleć o podniesieniu swoich kwalifikacji, by lepiej poradzić sobie na rynku pracy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może się okazać ukończenie kursu HDS. Czym jest i w czym może okazać się pomocny? Tego dowiecie się już za chwilę.


1. Czym jest HDS?

Rozwinięcie tego skrótu nie jest oczywiście skomplikowane. HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy. To bardzo praktyczny pojazd, ponieważ służy zarówno do transportu, jak i rozładunku towaru. Jest szczególnie przydatny w branży budowlanej ze względu na duży ciężar oferowanych towarów.

Kursy HDS organizują firmy specjalistyczne jak np. GD Partners (gdbhp.pl) i takie właśnie warto wybierać, ponieważ maszyny typu HDS mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla osób w ich pobliżu, jak i dla samych siebie. Znane są przypadki, gdy źle przeszkolony operator doprowadził do przewrócenia całej ciężarówki. Uszkodzenie żurawia to ogromny koszt dla przedsiębiorstwa. Warto więc tego uniknąć.

dźwig samochodowy

2. Komu przyda się kurs HDS?

Kursy HDS mogą przydać się wszystkim, którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych. Dzięki takim uprawnieniom kompetenecje, a tym samym pensja, ulegają zwiększeniu. Uprawnienia do obsługi dźwigów typu HDS są pożądane szczególnie w branży budowlanej, jednak wszystkie firmy, które posiadają produkty wielkogabarytowe mogą okazać się zainteresowane pracownikiem z takimi kwalifikacjami.

3. Na czym polega kurs?

Jak większość kursów, również kurs HDS składa się z części teoretycznej i praktycznej. Konieczne jest oczywiście przejście przez szkolenie, które prezentuje podstawowe informacje o dźwigach samochodowych. Ważne jest poznanie wszystkich części, sposobu działania i zasad konserwacji. Później mają miejsce zajęcia praktyczne, dzięki którym kursant ma okazje wypróbować zdobytą wcześniej wiedzę. Całość kończy się egzaminem i nadaniem uprawnień.

4. Czy warto?

Jeśli jesteśmy zainteresowani karierą w branży transportowej lub budowlanej, to z całą pewnością warto rozważyć ukończenie kursu HDS, ponieważ może to być milowy krok w naszej karierze. Dzięki takim uprawnieniom możemy bowiem być pracownikiem, który nie tylko jest w stanie przetransportować towar z jednego miejsca w drugiej, lecz także możemy zająć się jego załadunkiem i rozładunkiem. Pracodawcy zawsze są zadowoleni z pracowników, którzy oferują szeroki wachlarz umiejętności, zwłaszcza w tak praktycznych branżach. Warto więc poszukać odpowiedniej firmy, dzięki której zdobędzie stosowne uprawnienia, które pomogą nam w rozwoju kariery.

komentarze 4

 1. mała_P Odpowiedz

  Mój tato pracuje jako kierowca i ostatnio kończył takie kursy w firmie GD Partners.

 2. malkontent1 Odpowiedz

  Czasem się zastanawiam czy nie rzucić pracy w biurze i zrobić taki kurs. W mojej pracy tylko komputer i komputer. Nie wiem czy nie wolałbym trochę sobie odmienić, a i płaca pewnie byłaby lepsza.

 3. Hadesiak Odpowiedz

  Dobre dla bezrobotnego i dla pracującego dla podniesienia kwalifikacji. Jak jest okazja to zapisujcie się bez wahania.

 4. Julia K Odpowiedz

  Ja przyznam, że to dobra fucha, mój mąż robił niewiele jak ponad rok temu kurs , czasami mam okazję być u niego na robocie i przyznaję, że ciągnie mnie do tego. Nie wiem czy się zdecyduję ale jednak coś w tym musi być 😀 zpobaczymy. robota dobra, naprawdę

zostaw komentarz