kontrola paliwa i lokalizacja GPS

Kontrola paliwa i lokalizacji GPS maszyn budowlanych

Każdy, kto posiada firmę, chciałby, żeby jego pracownicy pracowali wydajnie, a koszty paliwa były jak najmniejsze. Można oczywiście stać cały czas nad zatrudnionymi, jednak dla nikogo nie będzie to komfortowe. Na szczęście istnieją nowoczesne metody, dzięki którym możemy nad wszystkim czuwać, nawet będąc wiele kilometrów od placu budowy. Warto się im przyjrzeć, ponieważ możliwości oszczędności są naprawdę spore.

1. Nowoczesne rozwiązania

Okazja czyni złodzieja, a przynajmniej lenia. Oczywiście istnieje wielu uczciwych pracowników, jednak nie jesteśmy zawsze w stanie stwierdzić tego od początku. Wielu pracodawców obawia się tego, że zatrudnione przez nich osoby będą okradać ich z paliwa. Z tego powodu próbują montować specjalne kratki w bakach, co jest w rzeczywistości mało skuteczne, ponieważ prędzej czy później pracownicy znajdują sposób, dzięki któremu można ominąć to zabezpieczenie.

Warto więc skorzystać z bardziej nowoczesnych rozwiązań, które poinformują nas nie tylko o zużyciu paliwa, ale będą nam dostarczać również inne informacje o pracy maszyn i pracowników. Szczególnie interesujące okazują się systemy SRTime.pl umożliwiające kontrolę maszyn budowlanych (www.frappe.pl/kontrola-paliwa-i-lokalizacji-gps-maszyn-budowlanych/). Dzięki nim możemy mieć pewność, że uda nam się sporo zaoszczędzić.

2. Kontrola paliwa

Jednym z popularniejszych systemów kontroli paliwa jest montowanie specjalnej sondy, która sprawdza poziom paliwa i zapisuje jego nagłe utraty. Dzięki niej znacznie łatwiej możemy się zorientować, w którym miejscu doszło do kradzieży. Innym pomysłem są przepływomierze, których zaletą jest najwyższa dokładność pomiaru. Warto zwrócić również uwagę na szyny CAN, które zbierają wiele informacji na temat stanu paliwa i pracy silnika.

3. Kontrola pracy

Maszyny możemy jednak wyposażyć w znacznie większą ilość czujników, z których dane będą nam przesyłane za pomocą GPRS. Możemy w ten sposób kontrolować pracę maszyn i pracowników z odległości. Ważne w tym wypadku jest między innymi to, że sprzęt zostaje wyposażony w nadajniki GPS, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić, w jakich godzinach wykonywana była praca, czy nie dochodziło do przestojów lub wykonywania innych działań.

GPS jest ponadto świetnym zabezpieczeniem kradzieżowym, ponieważ nasz sprzęt może być dzięki niemu znacznie szybciej odnaleziony. Należy również zauważyć, że współcześnie można jeszcze dopasować oprogramowanie do potrzeb naszej firmy, dzięki czemu diagnozować dokładnie te elementy pracy, na których nam zależy.

Nowoczesna technologia pozwala na kontrolowanie pracy maszyn budowlanych w precyzyjny sposób, dzięki czemu można osiągnąć znaczne oszczędności w firmie. Warto się tym zainteresować, by Twoja firma funkcjonowała efektywniej.

zostaw komentarz