Trzy buty kozaki projektanta Stuarta Weitzmana

Kozaki Weitzman, dlaczego tak uwielbiają je Polki?

Stuart Weitzman to amerykański projektant obuwia, znany na całym świecie. Jego projekty doceniane są przez największe gwiazdy show-biznesu, a także są prezentowane przez najsławniejsze modelki, m.in. Kate Moss. Jego celem jest tworzenie butów, które sprawiają, że się uśmiechamy i które zapamiętujemy. Pierwszą i główną inspiracją jest kobieta. Trudno więc się dziwić, że odkąd Polki mają możliwość kupowania butów tego projektanta, są zakochane w jego małych dziełach sztuki.

Kim jest Stuart Weitzman?

Urodzony w 1942 roku, przyszły projektant jednych z najsławniejszych par butów, już od dziecięcych lat miał szansę obcować z branżą i przemysłem obuwniczym. Jego ojciec bowiem, sam był producentem butów i otworzył w 1950 roku ich fabrykę w Massachusetts. Nasz młody Stuart więc, mógł biegać między półkami zapełnionymi wieloma parami butów i bucików, co miało ogromny wpływ na jego przyszłą karierę.

W wieku 16 lat, Stuart stworzył swój pierwszy projekt i już wtedy można było stwierdzić, że ma talent. Później udał się na studia, a po śmierci ojca, wraz z bratem, przejęli fabrykę. Mimo że po pewnym czasie została ona sprzedana hiszpańskiej firmie, Weitzman zachował prawa do tworzenia projektów.

Jego prace zyskały popularność na całym świecie, a on sam otrzymał miano ekscentryka przekraczającego granice, którego projekty są oryginalne i zaskakujące, a zarazem kobiece i piękne. Sam mówi o tym, że buty to jego pasja i stara się je tworzyć tak, by każdy z nich miał pewien wyjątkowy element, godny zapamiętania.

Obecnie marka Stuarta Weitzmana jest doskonale znana i sprzedawana w ponad 65 krajach z całego świata. Główna siedziba oraz flagowy butik znajdują się w Nowym Jorku – jednej z największych stolic mody.

Trzy buty kozaki projektanta Stuarta Weitzmana

Dlaczego buty Stuarta Weitzmana są wyjątkowe?

Co czyni buty tego projektanta tak perfekcyjnymi? Przede wszystkim filozofia Weitzmana, która głosi, że but ma być czymś więcej niż tylko okryciem stopy. Ma on rozbudzać wyobraźnię i czynić kobietę wyjątkową, a przede wszystkim piękną. Między innymi kozaki Weitzman to ekskluzywne obuwie dla wymagających kobiet (przykład: bymotyl.com/7_stuart-weitzman), dla których projektant tworzy i chce spełniać ich najskrytsze oczekiwania.

Każdego roku, jego dom mody wydaje około 600 modeli obuwia damskiego, które często otwierają nowe trendy w modzie, poprzez niekonwencjonalne łączenie materiałów oraz użycie oryginalnych i zaskakujących wzorów. Przede wszystkim jednak, wyjątkowość tkwi w jak najbardziej starannym dopasowaniu do stopy. Wygoda i komfort noszenia tych butów sprawia, że kobiety z całego świata chcą je zakładać i chodzić w nich, czy to po wybiegach, czy na co dzień. W jaki sposób Weitzman osiąga taką perfekcję? Poprzez precyzję i rzetelną pracę. Proces produkcji trwa około 7 tygodni, przy jednej parze pracuje aż 30 rzemieślników.

Kozaki Weitzman – co je wyróżnia spośród innych?

Stuart Weitzman jest mistrzem w tworzeniu kozaków idealnych. Jest on szczególnie znany z szykownych modeli z zamszu, o długości za kolano – tak zwanych muszkieterek. Mimo swoich nieszablonowych pomysłów, Stuart nie zapomina o kobietach takich jak my, które chcą nosić wygodne buty do pracy, sklepu czy na imprezę. W tym przypadku, jego projekty zaskakują prostotą, która jednocześnie ukazuje piękno kobiecych nóg i uwydatnia ich atuty. Kolorystyka kozaków tego domu mody również wierna jest klasyce i elegancji, dlatego najczęściej możemy spotkać modele w kolorze czarnym oraz w różnych odcieniach beżu i szarości.

Odpowiednie wyprofilowanie, proporcje i dobór materiałów sprawiają, że kozaki Weitzmana wyróżniają się estetyką i dają stopom odpowiedni komfort. Idealnie dopasowują się do nogi i wyszczuplają ją. Skóra, z której są wykonane, jest najwyższej jakości i możemy być pewne, że projektant zadbał o to, byśmy czuły się w niej jak najlepiej.

Stuart Weitzman wie czego potrzebują kobiety i jak im to dać. Z tej przyczyny trudno oprzeć się butom z jego kolekcji i niejedna Polka już poddała się ich urokowi. I bardzo dobrze, gdyż jak wszystkie wiemy, każda z nas zasługuje na chociaż odrobinę luksusu.

1 komentarz

  1. Ewa Odpowiedz

    Ja od dawna marze o takich kozakach, ale na te opisane raczej mnie nie stać. Pozostaje mi tylko podziwiać je na nogach innych Polek.

zostaw komentarz