Kilka sprawdzonych trików na to jak powiększyć oczy

Marzy Ci się makijaż, dzięki któremu mogłabyś zahipnotyzować spojrzeniem? Nie musisz chodzić w tym celu do kosmetyczki, możesz sama za pomocą własnych kosmetyków uzyskać piękny i efektowny makijaż, którego zazdrościć Ci będzie nie jedna kobieta. Wbrew pozorom, niema w tym nic trudnego. Poniżej znajdziesz opis jak krok po kroku, uzyskać efekt wizualnie powiększonych oczu.


1. Podkręcenie rzęs

Aby oczy wydawały się optycznie większe, pierwszym krokiem jest ich maksymalne podkręcenie. Stanowi to pierwszy krok do wizualnego powiększenia oczu. W tym celu możesz użyć zalotki. Może być termiczna, ale nie koniecznie. Dobrze sprawdza się również metalowa, którą zakupisz w każdej drogerii. Za pomocą suszarki do włosów podgrzewaj ją przez nie więcej niż 10 sekund. Nie należy robić tego dłużej, gdyż zalotka nagrzewa się w dość szybkim tempie, a zbyt długie poddawanie jej działaniu gorącego powietrza, może powodować późniejsze oparzenia. Ponadto efekt podkręconych rzęs, po zastosowaniu podgrzanej zalotki utrzymuje się znacznie dłużej, niż kiedy użyjesz zimnej.

2. Brwi

Jest to kolejna bardzo istotna sprawa. Oprócz rzęs, brwi tworzą idealną oprawę oczu. Zbyt cienkie, przerzedzone lub krótkie burzą cały efekt. Obecnie modne są gęste brwi, ewentualnie grube kreski. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Ważną kwestią jest również odpowiednia długość. Aby efekt powiększonych oczy był zadowalający, brwi powinny mieć równomierną grubość, a ich długość powinna kończyć mniej więcej na wysokości oka. Oczywiście pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do malowania brwi odpowiednio je wyregulować, gdyż w przeciwnym razie będzie to bardzo nieestetycznie wyglądać. Aby nie przesadzić z wyregulowaniem, możesz delikatnie zaznaczyć kredką do oczu granicę, za którą nie wyrywać więcej włosków.

jak powiekszyc oczy-brwi


3. Kształt oka

Za pomocą kredki do oczu powinniśmy zaznaczyć kształt oka, dzięki czemu oczy będą bardziej wyraziste i wizualnie większe. Lepiej żeby kredka, którą chcesz użyć była koloru brązowego, aniżeli czarnego ponieważ doda makijażowi większej subtelności. W tym celu należy pomalować kredką zarówno górną jak i dolną powiekę, pomijając kąciki oczu. Dla uzyskania bardziej intensywnego efektu, kontury oka możesz obrysować eyelinerem.

4. Cienie do powiek

Dla uzyskania optycznego powiększenia oczu wcale nie musi posłużyć tylko jeden cień. Można zastosować ich kilka, można je łączyć ze sobą i bawić się kolorami. Ważną w tej kwestii rzeczą jest zapamiętanie, jak poprawnie nakładać cienie.  Od zewnętrznej strony powieki, nakładaj kolor ciemniejszy, a idąc w stronę kącików oka kolory jaśniejsze. Jeśli chcesz rozprowadzić cienie bardziej pod brwiami, pamiętaj aby były to jasne odcienie, najlepiej o perłowym blasku. Takim samym cieniem możesz pomalować kąciki oczu, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał czarująco.

jak powiekszyc oczy-cienie


5. Tusz do rzęs

Pomimo, że stanowi końcową fazę makijażu jest nieodzownym elementem dla uzyskania efektu powiększonych oczu. W tym zakresie najlepiej sprawdzają się wydłużające tusze do rzęs. Dobrze zrobisz jeśli zakupisz tusz z dodatkową szczoteczką do rozczesywania rzęs. Posklejane tuszem nie robią dobrego wrażenia i psuja cały efekt. Jeśli oprócz  podkręconych i wydłużonych rzęs, chciałabyś nadać im trochę objętości, odczekaj kilka sekund aż tusz wyschnie i nałóż jeszcze jedną warstwę.

6. Sztuczne rzęsy

Jako zamiennik zalotki możesz użyć sztucznych rzęs, które również bardzo powiększają oczy. W drogeriach jest duży wybór sztucznych rzęs, od pogrubiających po podkręcone i wydłużone. Ekspedientki pomogą Ci dopasować rzęsy adekwatnie do rodzaju Twojej urody. Najlepszym przykładem na to, jak bardzo sztuczne rzęsy mogą powiększać oczy, jest makijaż stosowany przez Japonki, które naturalnie mają bardzo małe oczy a po założeniu sztucznych rzęs wyglądają jak u lalki.

zostaw komentarz