komplementy-sylwetka

Jakie komplementy mówić kobiecie. Poznaj klucz do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że kobieta i mężczyzna to jak ogień i woda. Dwa całkowicie różne od siebie światy, jednak jedno bez drugiego nie potrafi się obejść. Jeżeli chcesz, aby w Twoim związku obyło się bez sytuacji wymagających użycia gaśnicy, dowiedz się jak właściwie komplementować swoją ukochaną.

1. Sylwetka

Panie uwielbiają, gdy partnerzy komplementują ich wygląd. Szczególnie lubią słyszeć, że wyglądają szczupło. Spowodowane jest to tym, że w dzisiejszych czasach panuje powszechna obsesja na punkcie smukłej sylwetki, zatem komplementy w stylu ?Chyba schudłaś?, ?Wyglądasz szczupło?, ?Cudownie wyglądasz? będą bardzo mile widziane.

2. Ogólny wygląd

komplementy-make-up

Kobiety nie potępią również komplementów dotyczących włosów czy makijażu. Tego typu pochlebstwa są sygnałem dla kobiety, że cały wysiłek i starania włożone w ogólną pielęgnację nie poszły na marne i zostały docenione. Dlatego miodem dla damskich uszu są takie komplementy jak ?Masz ładne włosy?, ?Pasuje ci ten makijaż?, ?Pięknie wyglądasz w takim kolorze włosów?.

3. Ubiór

komplementy-unior

Kobiety bardzo lubią, kiedy mężczyzna pochwali sposób ubierania się. Kobieta czuje wtedy, że w oczach mężczyzny ma dobry gust i wyczucie smaku. Najchętniej słuchane przez kobiety komplementy to ?Ładnie ci w tej sukience?, ?Pasuje ci ten kolor? lub ?Wyglądasz obłędnie?.

4. Komplementy – co warto wiedzieć

Okazuje się jednak, że tylko niewielki procent kobiet szczerze docenia i przyjmuje komplementy. Dzieje się tak ponieważ większość pań doszukuje się w tym drugiego dna. Niekiedy od sprawienia prostego komplementu typu ?ładnie dziś wyglądasz?, rusza cała lawina podejrzeń. Z drugiej strony nie można się temu aż tak dziwić, gdyż jeśli na co dzień kobieta nie usłyszy od swojego mężczyzny ani jednego komplementu, to każdy nawet najmniejszy może wzbudzić u niej niepokój, że być może mąż ma coś na sumieniu.

Jednak jeśli mowa o kobietach potrafiących przyjąć komplement, to najbardziej respektują właśnie te usłyszane od swojego mężczyzny, bo to w ich oczach chcą czuć się atrakcyjne i właśnie im chcą się podobać. Niestety, liczba takich kobiet jest bardzo mała dlatego panowie na ogół prawią bardzo mało komplementów, gdyż boją się, że mogą zostać źle zrozumiani i awantura gotowa.

Jeśli już bardzo chcą powiedzieć swojej kobiecie coś miłego, muszą się długo nad tym zastanawiać. Z reguły wolą nie mówić nic, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Generalnie mężczyźni nie lubią wypowiadać pewnych rzeczy mechanicznie. Uważają, ze jeśli mają powiedzieć o kobiecie coś miłego, to powinno być to szczere i prawdziwe. Jest to jak najbardziej słuszne podejście. Wszystko zawsze lepiej wygląda i smakuje, jeżeli włożymy w to serce. Nie trzeba być w żaden sposób oryginalnym, no chyba że partnerka tego oczekuje, ale zdanie typu ?kocham Cię taką jaką jesteś? lub ?dla mnie jesteś najpiękniejsza? nie potrzebuje żadnego komentarza.

5. Klucz do sukcesu

Aby wilk był syty i owca cała, należy pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach. Przede wszystkim nie przesadzajmy z ilością komplementów. Dla mężczyzny będzie to niczym rutynowe podlizywanie się, a kobiecie też z czasem zbrzydnie. Lepiej czuć niedosyt, niż przesyt. Druga ważna sprawa to ta, aby nie były to oklepane pochlebstwa. Na żadnej kobiecie nie robią one wrażenia, a mężczyzna tylko się ośmiesza.

zostaw komentarz