Jak wybielić zęby w domu?

Marzysz o pięknych, zdrowych i śnieżnobiałych zębach? Myślisz, że aby to osiągnąć potrzebujesz drogich specjalistycznych zabiegów? Jesteś w błędzie! Zęby możesz równie skutecznie wybielić w domu! Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych sposobów na uzyskanie pięknego uśmiechu w domowych warunkach!

Prawidłowa pielęgnacja kluczem do sukcesu?

Jeśli marzysz o śnieżnobiałych zębach to, aby to osiągnąć musisz zacząć od podstaw. Czyli czego? Prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej! Myj zęby rano i wieczorem oraz po każdym posiłku! Zanim zaczniesz wybielać zęby pozbądź się z nich powierzchni kamienia, który uniemożliwi ci wykonanie tego zadania. Najlepiej to zrobić w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

warto zerknąć:  Jak schudnąć zimą?

Jaką pastę wybrać do wybielenia zębów?

Dobór odpowiedniej pasty to klucz do sukcesu w misji pod kryptonimem śnieżnobiały uśmiech. Idealny preparat powinien mieć silne właściwości wybielające i niski współczynnik ścieralności. Powinien być również łagodny, tak abyś mogła go stosować nawet mając wrażliwe zęby.

Pamiętaj! Dobrze dobrana pasta wybielająca powinna nadawać się do codziennego użytku! Odpowiednie rezultaty osiągniesz tylko poprzez mycie zębów dobrą pastą. Musisz również regularnie stosować płyn do płukania jamy ustnej o wybielającym działaniu. Tylko takie dwufazowe działanie da ci wymarzone efekty!

pasta do zębów

Czy stosowanie pasków wybielających i preparatów dwufazowych to dobre rozwiązanie?

W preparatach przeznaczonych do domowego wybielania zębów substancją aktywną jest najczęściej nadtlenek wodoru. Pomaga on rozjaśnić zęby o od 2 do nawet 4 tonów. Na widoczne efekty trzeba poczekać mniej więcej 2-3 tygodnie. Do najczęściej wybieranych środków należą paski nasączone wybielającym żelem. Przykleja się je do górnych i dolnych zębów i pozostawia na czas podany na opakowaniu. Należy je stosować 2 razy dziennie.

warto zerknąć:  Modne ubrania dla puszystych kobiet ? co wybrać?

Kolejnym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu w domu jest stosowanie metody nakładkowej. Specjalne nakładki nagrzewa się w gorącej wodzie, a następnie zagryza i dopasowuje do kształtu zębów. 2 razy dziennie należy wypełnić je specjalnym żelem i umieścić na pół godziny na dolnej i górnej szczęce. Koszt takiej kuracji to około 50 złotych za jedno opakowanie żelu z nakładkami.

Soda oczyszczona ? skuteczny sojusznik w walce o śnieżnobiały uśmiech?

To jeden z najpopularniejszych sposobów na wybielenie zębów w domu. Chcesz z niego skorzystać? Po każdym umyciu wypłucz zęby w wodzie zmieszanej z sodą oczyszczoną. Możesz również zamoczyć w niej szczoteczkę, a potem umyć nią zęby.

warto zerknąć:  Jak pozbyć się cellulitu?

Ta metoda jest skuteczna, ale również bardzo niebezpieczna. Soda wpływa negatywnie na szkliwo. Jej wysokie stężenie uszkadza go, przez co zęby są słabsze i bardziej podatne na przebarwienia. Dlatego zastanów się dwa razy, zanim po nią sięgniesz.

soda oczyszczona

Czy sól pomaga wybielić zęby?

Kolejny mit, na który nabrało się już wiele osób. Myślisz, że płukanie jamy ustnej roztworem soli lub szczotkowanie zębów szczoteczką uprzednio w nim zamoczoną da ci śnieżnobiały uśmiech? No to niestety musimy Cię rozczarować. Czyszczenie zębów solą nie przyniesie efektu wybielającego! Jedynie czego możesz się nabawić, stosując tą metodę, to podrażnienia dziąseł. Ponadto sól wytworzy w jamie ustnej kwaśny odczyn, a to sprzyja uszkodzeniu szkliwa. Warto, aż tak ryzykować?