Bieganie wiosną

Jak biegać wiosną? Praktyczny poradnik

Gdy słońce zaczyna świecić coraz jaśniej wiele kobiet i mężczyzn zaczyna myśleć o swojej figurze. Nie ma w tym przecież nic złego. Spośród wielu sportów najpopularniejszym staje się bieganie, które daje możliwość kontaktu z naturą po zimowej szarudze.

Ważnym i kluczowym elementem jest pożywienie, należy je odpowiednio dopasować do treningu. Stosownie dobrana dieta pomoże również w uzyskaniu lepszych efektów. Podczas uprawniania jakiegokolwiek sportu w organizmie zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne. Intensywny trening stymuluje jego wzrost niemal dwukrotnie, dlatego musisz przyłożyć do tego dużą wagę.

rozgrzewka

Trzy razy tak

Aby efekt był zadowalający, i nie chodzi tu tylko o odchudzanie ale też o Twoją wewnętrzną równowagę, zadbaj o to, aby na Twoim talerzu znalazły się węglowodany, czyli ryż, pieczywo i makaron. Dieta biegacza musi być również bogata w białko, znajdziesz je w takich produktach, jak: jajka, nabiał, białe chude mięso drobiowe i ryby dostarczające mnóstwa nienasyconych kwasów tłuszczowych. Na Twoim talerzu powinny znajdować się, bogate w witaminy i mikroelementy, warzywa i owoce. Ważne jest także nie tylko to, co jesz, ale również kiedy i jak to robisz. Unikaj jedzenia posiłków podczas treningu, gdyż znacznie obniży to Twoją wydajność.

warto zerknąć:  Jak zrobić omlet na słodko

Analogicznie ? nie biegaj również na czczo, ponieważ istniejące w powietrzu zanieczyszczenia łatwo przenikną do organizmu. Nie zapominaj o wodzie, która równoważy gospodarkę elektrolityczną w organizmie. Zaleca się picie 1,5?2 l. wody dziennie. Regularne jej spożywanie powoduje że organizm jest dotleniony przez co skutki biegania na świeżym powietrzu są odczuwalne w każdej komórce naszego ciała.

Uwzględniaj istniejące warunki

Jeśli mieszkasz w dużym mieście unikaj treningów w sąsiedztwie zatłoczonych ulic. Wybieraj raczej parki, skwery lub pobliskie lasy. Bieganie w środku miasta naprawdę nie służy naszemu zdrowiu ? wysokie stężenie metali ciężkich i substancji toksycznych może spowodować nieodwracalne zmiany w Twoim układzie oddechowym i płucach.

warto zerknąć:  Jak zrobić gofry bez gofrownicy?

Kolejnym istotnym czynnikiem jest pogoda. Nie bagatelizuj jej i dostosuj się do panujących na dworze warunków. Jeśli jesteś początkującym biegaczem to nie zaczynaj swojej przygody z tym sportem w zimę lub lato. Najbardziej optymalna będzie jesień i wiosna ? w tym czasie organizm szybciej będzie się dostosowywał do istniejącej temperatury. Przy okazji zmiennej temperatury można zaopatrzyć się w bieliznę termiczną, optymalizuje wydzielana wilgoć z organizmu. Dobrze dobrana jest idealna do biegania każdych warunkach pogodowych.

Twój bieg to relaks, komunikacja z Twoim ciałem i duchem. Pamiętaj, że jest to czas dla Ciebie. Zadbaj więc o to, aby uzyskać harmonię. Biegając słuchaj muzyki, ptaków lub szumu lasu. Stosując się do tych wskazówek poczujesz, że odchodzi od Ciebie stres i troski życia codziennego.

warto zerknąć:  Nie wiesz co zrobić na obiad dla przyszłej dziewczyny? Zaskocz ją prostotą
temat:

1 komentarz

  1. Runner Odpowiedz

    Jak ktoś naprawdę chce biegać to nie będzie czekać do wiosny 😉 najważniejsze to mieć do tego motywację.

zostaw komentarz