Figurka klauna Pennywise z balonem

Horrory o klaunach, po których już więcej nie pójdziesz do wesołego miasteczka

Dla wielu ludzi klauny stanowią mroczne wspomnienie z dzieciństwa, które chcieliby na dobre wymazać z pamięci. Nic więc dziwnego, że motyw przesadnie wymalowanych postaci żądnych krwi często przewija się w filmach grozy. Poznaj horrory z klaunami, po których obejrzeniu długo będziesz omijać wesołe miasteczka i festyny.

Dom tysiąca trupów — film o klaunie, który czerpie radość z zabijania

Jeśli szukasz horroru o klaunie, który zabija, to jednym z nich jest właśnie Dom tysiąca trupów, to wyjątkowo krwawy film z klaunem w roli głównej. Film został wyreżyserowany przez Roba Zombie i miał premierę w Stanach Zjednoczonych w 2003 roku. Jednak wciąż znajduje się w czołówce cyrkowych horrorów, w których krew leje się strumieniami. Zdecydowanie Dom tysiąca trupów to horror dla widzów o mocnych nerwach, ponieważ psychopatyczna banda Kapitana Spauldinga czerpie przyjemność z odbierania ludziom życia w bardzo brutalny sposób.

Jak zaczyna się ta mroczna historia? Czworo nastolatków dociera do miejsca, gdzie kiedyś według znanej im historii został stracony okrutny morderca Doktor Satan. Niestety psuje im się samochód, a ulewa skutecznie uniemożliwia powrót do domu. Z pomocą przychodzi im przypadkowo poznana dziewczyna, która oferuje im nocleg. Jednak ta bezinteresowana pomoc stanowi tylko przynętę, aby zwabić młodych ludzi w morderczą pułapkę.

To — jeden z najmroczniejszych horrorów o klaunach

Kolejnym filmem jest To z 2017 roku w reżyserii Andy’ego Muschietti. Produkcja stanowi remake kultowego horroru o klaunie o imieniu Pennywise z 1990 roku, który porywa i morduje dzieci. Film jest adaptacją kultowej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Przerażający klaun z tego horroru stanowi uosobienie dziecięcych lęków. Niestety dorośli nie dostrzegają czającego się w mieście zła, więc młodzi ludzie są skazani na samodzielne stawienie czoła mrocznej postaci.

Klaun — klasyka gatunku

Historia filmu zaczyna się całkiem niewinnie, ojciec, chcąc sprawić przyjemność swojemu synowi z okazji jego 6. urodzin, postanawia przebrać się za klauna. Nie ma w tym nic, co zasługuje na określenie mianem strasznego. Groza pojawia się dopiero wtedy, gdy mężczyzna zamierza zdjąć strój, a nie może tego zrobić, ponieważ przebranie stało się częścią jego ciała. To jeden z horrorów z klaunami, w którym kochający ojciec zmienia się w żądnego krwi mordercę.

Strzeż się klauna — horror o zemście

Film łączy w sobie elementy grozy i komedii, powstał pod okiem Conora McMahona i miał premierę w 2012 roku. Klaun Richard, który miał być atrakcją podczas urodzinowego przyjęcia małego chłopca, staje się ofiarą dziecięcego żartu. Solenizant razem ze znajomymi postanawiają związać mu sznurówki. Mężczyzna potyka się i przez przypadek nadziewa na kuchenny nóż. Po sześciu latach klaun wstaje z grobu i ponownie pojawia się na przyjęciu organizowanym przez chłopca z zamiarem zemsty na dzieciakach, które przyczyniły się do jego śmieci. Klimat produkcji jest dosyć mroczny, jednak ten film z całą pewnością zasługuje na miano czarnej komedii.

Horrory o klaunach mogą być rzeczywiście przerażające. Jeśli lubisz ten rodzaj kina, koniecznie sięgnij po jeden z mrocznych filmów z udziałem tych postaci, a już nigdy nie odwiedzisz wesołego miasteczka.

1 komentarz

  1. celinka Odpowiedz

    Nienawidzę klaunów. W ogóle nie dziwię się, że tak często postać klauna przewija się w horrorach. A do wesołego miasteczka i tak nie pojdę bo nie lubię 😀

zostaw komentarz