lalka horror

Horrory, których nie widziano w Polsce – Horror Festiwal

Uwielbiasz się bać, ale dawno nie widziałeś horroru, który przestraszyłby Cię choć trochę? Na szczęście na świecie powstają jeszcze dobre filmy, które wywołują gęsią skórkę i po których nie można spać. Najlepsze z nich znajdziesz na imprezach takich jak Horror Festiwal, gdzie pokazywane są filmy, które wcześniej nie były znane w naszym kraju. Jak wygląda tam impreza i co można na niej zobaczyć? Sprawdź sam i przeczytaj poniższy tekst.

1. Horror Festiwal – parę słów o wydarzeniu

Horror Festiwal to cykliczna impreza, na której widzowie mają możliwość obejrzenia najciekawszych horrorów z całego świata, które do tej pory nie były dostępne w polskiej wersji językowej. Na szczęście nie musimy przejeżdżać setek kilometrów, by te produkcje obejrzeć. Wystarczy znaleźć najbliższe Multikino, kupić bilet i rozsiąść się wygodnie do oglądania. Najlepszy film otrzymuje nagrodę „Złotej czaszki”, która jest przyznawana przez specjalistów. Co można było do tej obejrzeć na Horror Festiwalu? Zobaczcie sami.

lalka horror

2. Zęby nocy

To francuski horror i jednocześnie komedia. Jeśli lubisz więc na zmianę śmiać się i drżeć ze strachu, to na pewno jest to wybór dla ciebie. O czym jest ten film? O grupce przyjaciół, która trafia do zamku na ekskluzywne przyjęcie. Niektórzy z nich próbują ubić jakiś inny interes, inni szukają partnera. Wszystko przebiega zupełnie normalnie aż do chwili, gdy nie wychodzi na jaw, co, a właściwie kto jest daniem głównym. Są nim główni bohaterowie, którzy zostali potraktowani jak świeży catering dla wampirów.

3. Pozwól mi wejść

Ten szwedzki horror to już światowa klasyka, która jednak jest słabo rozpoznawana w Polsce. Dwunastoletni chłopiec nie ma łatwego życia. Jest prześladowany przez kolegów ze szkoły i trudno mu nawiązać z kimkolwiek kontakt. Poznaje w końcu dziewczynkę, z którą doskonale się rozumie. Bohaterka jednak tylko z pozoru jest w podobnym wieku. W rzeczywistości przyczynia się do wyeliminowania problemów chłopca poprzez zagryzienie jego oprawców i wypicie ich krwi.

4. Piła 6

Na festiwalu pojawiła się też premierowo kultowa Piła. Każda część to opowieść o tym, jak szaleniec zamyka grupkę ludzi i rozpoczyna z nimi grę. By mogli się uwolnić muszą okaleczyć siebie lub swoich towarzyszy. Kolejna część na pewno spodoba się tym wszystkim, którzy chcą, by w kinie lała się krew.

5. Głowa do kochania

To film, w którym Polacy mają swój udział. Powstał na bazie opowiadania Kazimierza Kyrcza, który jest jednym z czołowych pisarzy grozy. Film opowiada o miłości ojca, który dla swojej córki i żony jest w stanie przekroczyć wszelkie granice. Więcej nie można zdradzić, by nie zepsuć wam przyjemności.

6. Ghost Son

Syn ducha to opowieść o młodym małżeństwie, które żyje w Południowej Afryce. Mąż traci jednak życie na skutek wypadku samochodowego. Kilka miesięcy po tym zajściu na świat przychodzi jego syn, który zdaje się być opętany duchem swojego ojca.

7. Das zimmer

Pokój to psychodeliczny horror, który opowiada o wizycie w hotelu. Główny bohater wynajmują azjatycką prostytutkę, a po wszystkim włącza telewizor. Przerażające jest to, że na ekranie widzi samego siebie.

8. Uciec przeznaczeniu

W gruncie rzeczy jest to hiszpańska wersja „Oszukać przeznaczenie”. Latynosi, jak wiadomo, robią filmy bardziej mroczne. W tym wypadku grupka znajomych odnajduje bardzo starą grę. Karty, które ciągną, mają wypisane na sobie dziwne historie. Z czasem okazuje się, że są to opisy ich śmierci.

komentarze 2

  1. tweety Odpowiedz

    Boże, brzmi to wszystko przerażająco. Mnie zawsze kusi pooglądać coś takiego, a potem żałuję, bo nie umiem spać przez dwa tygodnie. Za bardzo działa mi to na wyobraźnię… Po klasycznej „Draculi” miałam stracha, a co dopiero po takich filmach.

  2. Patrycja Odpowiedz

    Chyba obejrzę te polecane filmy. Zbliża się jesień, więc trzeba mieć co robić wieczorami 🙂

zostaw komentarz