drukarnia onlina- jak wybrać

Drukarnia online – jak wybrać dobrą drukarnię przez internet?

Coraz częściej spotykamy się  z możliwością składania zlecenia wydruku za pomocą internetu. Takie rozwiązanie jest popularne, ponieważ pozwala na znaczą oszczędność czasu i pieniędzy. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i wygodę lub pochodzą z mniejszych miejscowości. Wybór drukarni online jest wielki (przykład: dobredrukowanie.pl), jednak nie wszystkie drukarnie oferują usługi najwyższej jakości. Na co  więc zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej drukarni?

Zbyt tanio? Podejrzane

Przede wszystkim nie można dać się oszukać zbyt niskim kosztom. Zawsze wiąże się to w sposób oczywisty z obniżeniem jakości, na co sobie oczywiście pozwolić nie można. Klienci zawsze będą nas oceniać po jakości wszystkich produktów, jakie im oferujemy, nawet jeśli są to tylko notesy z logiem naszej firmy.

Czas to pieniądz

Warto sprawdzić czas wykonania zlecenia. Jeśli jest on zbyt krótki, możemy się spodziewać, że wykorzystywane są tańsze i gorszej jakości technologie, które nie będą się dobrze prezentowały. Jednak oczekiwanie na wykonanie zlecenia nie może być zbyt długie, ponieważ czas to pieniądz i każdy dzień zwłoki oznacza często realne straty dla firmy.

Dorobek

Równie ważne, choć dosyć oczywiste, jest sprawdzenie dotychczasowego dorobku drukarni. Każda, szanująca się drukarnia ma na swojej stronie odpowiednie portfolio, z którym warto się zapoznać. Jednocześnie niezbędne jest przeczytanie opinii w internecie na temat drukarni. Jest to darmowy, ale niezwykle skuteczny sposób na zweryfikowanie wartości niemal każdej firmy.

Dostawa

Nie można również zapominać o dostawie. Warto sprawdzić jej cenę od razu i doliczyć do spodziewanych kosztów inwestycji. W niektórych wypadkach, jeśli zamówienie jest odpowiedniej wielkości, możemy liczyć na darmowe dostarczenie produktów do naszego domu. Czasami opłaca się więc zamówić nieco większą partię produktu, by zaoszczędzić na kosztach transportu.

Perspektywa

Eksperci przewidują, że w najbliższym czasie powstanie coraz więcej drukarni, które oferują usługę tego typu. Bierze się również pod uwagę, że będą zakładane drukarnie, które przyjmować będą zamówienia tylko przez internet. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Przede wszystkim znika potrzeba wynajmowania biura w dobrej lokalizacji, do której klient może łatwo trafić. Oznacza to, że również sam koszt wydruku ulegnie znacznemu obniżeniu. Korzystanie z usług takiej drukarni będzie więc na pewno bardzo opłacalne, chociaż na pewno klienci, którym zależy na dużej personalizacji zlecenia będą woleli spotkać się z odpowiedzialnymi za wykonanie zlecenia, by uzgodnić z nimi wszystkie szczegóły. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, czy spotykamy się osobiście czy umawiamy się telefonicznie, zawsze trzeba zadbać o to, by wszystkie szczegóły naszego wydruku były ustalone jednoznacznie, ponieważ w przypadku podania przez nas niezbyt konkretnych informacji, reklamacje mogą nie być uwzględnione.

zostaw komentarz