Kobieta karmi dziecko w biustonoszu do karmienia

Biustonosz do karmienia ? który model jest najlepszy?

Biustonosze do karmienia to część bielizny, w którą każda przyszła mama powinna się wyposażyć. Są nie tylko bardzo praktyczne i wygodne. Pozwalają również na łatwiejsze utrzymanie higieny, która w tym okresie jest wyjątkowo istotna, a dodatkowo pozwalają poczuć się nadal kobieco i pięknie, nawet gdy samopoczucie w tym nie pomaga.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia?

Biustonosz do karmienia powinien spełniać kilka istotnych wymagań, żeby mógł rzeczywiście dobrze służyć karmiącej matce. Powinien nie tylko ułatwiać samo karmienie, ale również zapewniać kobiecie wygodę, odpowiedni wygląd i zabezpieczać piersi przed utratą jędrności czy rozstępami na skutek rozciągania skóry. Ważne jednak by wybrać odpowiedni model biustonosza dla siebie. Generalnie, wszystkie powinny odznaczać się tymi samymi cechami, ale w kilku szczegółach się różnią. Szczegóły te mogą mieć istotne znaczenie i warto zwrócić na nie uwagę, przeglądając ofertę na stronach internetowych takich jak: http://www.babyland.pl/pl/list/dla-mamy/bielizna-dla-mamy/biustonosze-do-karmienia, by dokonać jak najlepszego wyboru.

Karmienie piersią niemowlaka

Zastosowanie szerszego pasa pod biustem i pod pachami powoduje, że biustonosz znacznie lepiej trzyma się ciała, ale też znacznie lepiej podpiera piersi i podtrzymuje je. W tym czasie, kiedy są one nabrzmiałe, a przez to powiększone i cięższe jest to bardzo ważna i istotna cecha tego elementu bielizny. Dzięki szerszym pasom kobieta odczuwa znacznie większy komfort i wygodę. Czuje się pewnie i bezpiecznie. To bardzo ważne, szczególnie że musi ona znacznie więcej swojej uwagi koncentrować nie na sobie, a na dziecku.

Warto również zwrócić uwagę na regulację. Biustonosz do karmienia powinien odznaczać się znacznie większym zakresem regulacji. Kobieta karmiąca, szczególnie na początku karmienia może mieć bardzo duże wahania wagi i kształtów swojego ciała. Możliwość elastycznego dopasowywania go do aktualnych potrzeb jest wówczas niezwykle ważna i cenna. Daje poczucie wygody i komfortu.

Bardzo istotny, jeżeli nie najistotniejszy jest też sposób, w jaki można się dostać do sutka. Biustonosz do karmienia ma za zadanie, przede wszystkim, umożliwić nakarmienie dziecka bez konieczności zdejmowania z siebie bielizny. Właśnie dlatego sposób odpinania miseczki ma tak duże znaczenie. Biustonosze są różne. Niektóre pozwalają na dopięcie całej miseczki, inne pozwalają na odpięcie jej wierzchniej warstwy, centralnej, a pierś nadal pozostaje otoczona materiałem. I tu właśnie leży najważniejszy obszar podejmowania decyzji.

Jakie są wady i zalety różnych modeli biustonoszy do karmienia?

Na pytanie o to, który model biustonosza będzie lepszy, powinna paść tylko jedna odpowiedź: ?to zależy?. Zależy bowiem od potrzeb, oczekiwań i wymagań, jakie stawiane są danemu biustonoszowi.

Biustonosz, w którym można odpiąć całą miseczkę pozwala na pełny i niczym nieograniczony dostęp do piersi. To doskonałe rozwiązanie do karmienia piersią w domu, kiedy można sobie pozwolić na odrobinę intymności i spokoju. Dziecko z przyjemnością przytula się do ciała swojej mamy, tym bardziej że czuje tylko ciepło jej skóry, bez niepotrzebnego materiału. Taki biustonosz ułatwia kontakt z dzieckiem, wpływa pozytywnie na bliskość mamy i malucha. W miejscu publicznym może być nieco krępujący, ponieważ odsłania praktycznie całą pierś, a wiadomo, że nasze społeczeństwo jeszcze nie do końca akceptuje matki publicznie karmiące piersią (nawet te dyskretne i skromne).

Biustonosz, w który odpinana jest tylko część miseczki to rozwiązanie, które natomiast doskonale się sprawdzi w miejscu publicznym, gdy zachodzi konieczność nakarmienia maluszka. Odsłaniana jest bowiem tylko część piersi. W momencie, gdy dzidziuś zacznie jeść, jego buzia zasłania resztę. Matka jest zakryta, a dzidziuś nie jest głodny. Jednak takie rozwiązanie nie pozwala na pełną i nieskrępowaną bliskość między mamą i dzieckiem. Pierś pozostaje otoczona materiałem, więc dziecko, poza małym fragmentem przytula się do tego właśnie materiału. O ile ważne jest zachowanie dyskrecji, czy zakrycie się przed okiem obcych ludzi, o tyle w domu, w komfortowych warunkach można z takich zabezpieczeń zrezygnować.

Wybór odpowiedniego biustonosza jest niezwykle ważny. Mama, która czuje się bezpiecznie, pewnie i komfortowo, w czasie karmienia przekazuje te emocje dziecku. Podobnie, gdy czuje się niepewnie i niekomfortowo. Właśnie dlatego mamy wygoda jest tak ważna i istotna. Warto o tym pamiętać.

1 komentarz

  1. Inga Mama Klary Odpowiedz

    Ja korzystałam z biustonosza z całą odpinana miseczką – wygodniejszy był zdecydowanie. A w miejscach publicznych i tak nie karmiłam, więc nie był mi potrzeby inny.

    Ale biustonosz do karmienia polecam mieć i kupic jeszcze przed porodem – bo potem może nie był łatwo pomyśleć o czymkolwiek innym niż dziecko 🙂

zostaw komentarz