Youngtimer

Youngtimery jako auta dla inwestycji, dlaczego?

Coraz więcej osób traktuje youngtimery jako auta dla inwestycji. Czym się charakteryzują? Jak szukać atrakcyjnych modeli samochodów? I czy taka inwestycja faktycznie jest opłacalna? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym są youngtimery?

Aby pisać o youngtimerach jako o sposobie na inwestycję, należałoby na początku określić, w jaki sposób klasyfikuje się te samochody. Youngtimer jest to najmłodsza klasa oldtimerów, czyli pojazdów silnikowych posiadających co najmniej 25 lat oraz minimum 75% oryginalnych części. Oldtimerami są zatem pojazdy zabytkowe.

Youngtimery mogą być już zakwalifikowane jako zabytkowe lub istnieje przypuszczenie, że takimi staną się w najbliższej przyszłości. Najczęściej były produkowane w latach 1971-1980, choć jeśli mówi się o nich w kontekście inwestycji, za youngtimery można już uznać auta powstałe do 1990 roku.

Czym jeszcze charakteryzują się te samochody? Pochodzą z limitowanych edycji lub mogą pochwalić się specjalną wersją nadwoziową czy silnikową. Były wykonywane z wysokiej jakości materiałów, zwykle znajdowały się w segmencie premium. A gdzie je można kupić?

Youngtimer

Gdzie kupić youngtimera?

Zarówno wśród inwestorów, jak i fanów motoryzacji, youngtimery cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to spowodowane tym, że są stosunkowo łatwo dostępne, szczególnie w porównaniu do oldtimerów. Co więcej, po zarejestrowaniu, mogą zostać dopuszczone do ruchu drogowego.

Problematyczne może okazać się natomiast znalezienie egzemplarza będącego w bardzo dobrym stanie, w którym zachowana jest większość oryginalnych części. A jeśli nie wiesz, jak wybrać auto do inwestycji, możesz przejrzeć ofertę youngtimerów takiej firmy jak www.richtermotors.com. Na czym polega współpraca z nimi? Po ustaleniu oczekiwań klienta oraz budżetu, specjaliści szukają samochodów spełniających określone kryteria. Często też fachowcy biorą na siebie ich sprowadzenie z zagranicy (jeśli istnieje taka konieczność) oraz pomagają w rejestracji. Co więcej, w przypadku Richter Motors, dodatkowo oferowane są usługi renowacyjne.

Czy opłaca się zakup youngtimera?

Gdy odłożone zostaną na bok wszelkie sentymenty związane z tymi pojazdami, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taka inwestycja będzie opłacalna? Oczywiście, niesie za sobą pewne ryzyko, jednak w większości przypadków youngtimery szybko zyskują na wartości, przy czym ich początkowy koszt zakupu nie jest wysoki.

Na początku trzeba jednak zdecydować, czy kupić auto w idealnym stanie mechanicznym i wizualnym, które jest droższe, czy poszukać tańszej opcji, wymagającej remontu. To drugie rozwiązanie najczęściej wybierają pasjonaci, którzy przy okazji chcieliby zarobić i którzy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele czasu muszą na to poświęcić i ile dodatkowych wydatków ich czeka w przyszłości.

Ponadto inwestorzy często zarabiają na takich modelach jak Ford Mustang, Fiat 125p, Chevrolet Camaro czy Mercedes-Benz 190, choć z roku na rok lista aut, na których można zarobić, sukcesywnie się zwiększa.

zostaw komentarz