laptop lenovo dla gracza i fana multimediów

Wybieramy laptopa Lenovo ? coś dla gracza i fana multimediów

Pierwszą i najważniejszą zasadą zakupu elektroniki jest dopasowanie urządzeń do sposobu ich wykorzystania, nie inaczej jest w przypadku laptopów. Zupełnie odmiennymi kryteriami będziemy się bowiem kierować kupując sprzęt do gier niż w przypadku sprzętu do oglądania filmów czy przeglądania Internetu.

Biorąc to pod uwagę, przygotowaliśmy dwie propozycje laptopów firmy Lenovo, które z pewnością trafią do wspomnianych grup docelowych. Na warsztat wzięte zostały modele Z51 oraz Y700. Na co w ich przypadku możemy liczyć?

Lenovo Y700, czyli platforma gamingowa

Na początek zajmiemy się komputerem zdecydowanie mocniejszym i wydajniejszym. Jego przeznaczenie jest bowiem jasne ? ma zagwarantować płynną i niczym nieskrępowaną rozgrywkę w ramach najnowszych tytułów. Odpowiedzą chińskiego producenta na to zapotrzebowanie ma być urządzenie wyposażone w wydajną kartę graficzną Nvidia GTX 960M. Najmocniejszą stroną jednostki jest fakt wykorzystywania 4 GB pamięci RAM GDDR5 oraz obsługa biblioteki DirectX 12.

Same osiągi karty każą przypuszczać, iż omawiany laptop spełni wymagania niejednego gracza. Jest ona bowiem w stanie obsłużyć najnowsze produkcje na naprawdę zadowalającym poziomie. Battlefield 1, Titanfall 2 czy Call of Duty Infinite Warfare ? wszystkie te produkcje zostaną uruchomione na średnich detalach graficznych w ponad 70 klatkach na sekundę.

Oczywiście sama karta to nie wszystko, dlatego gracze chcący zaopatrzyć się w Lenovo Y700 powinni zwrócić uwagę również na pozostałe komponenty. Te zaś różnią się w zależności od wybranej konfiguracji. Laptop potrafi obsłużyć nawet do 16 GB pamięci RAM DDR4, jednak w sklepie zazwyczaj znaleźć można modele z 8 GB pamięci.

Warto zwrócić uwagę także na procesor. Z naszej strony polecić możemy przede wszystkim Intel Core i7-6700HQ. Układ architektury Skylake mieści się na najwyższej półce jakościowej, czego potwierdzeniem jest wyposażenie go w cztery rdzenie mogące obsłużyć do ośmiu wątków jednocześnie. Wszystko to zapewni odpowiednio szybkie działanie w każdych warunkach.

Lenovo Y700 sprzedawany jest zazwyczaj w wersjach z dyskiem HDD o pojemności 1 TB, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się również w dysk SSD lub hybrydowy. Fani najnowszych gier powinni pamiętać również o wyposażeniu dodatkowym w postaci chociażby podświetlanej klawiatury. Jaka jest cena laptopa? Około 4000 złotych (występuje on zarówno w wersji 15-, jak i 17-calowej).

laptop lenovo dla gracza i fana multimediów

Tani i przyjemny ? Lenovo Z51

Przyszła pora na osoby, którym zależy przede wszystkim na stabilnym działaniu i stosunkowo niskim poborze energii. Przedstawiony laptop gwarantuje to przede wszystkim za sprawą wykorzystania procesora z serii Ultra Low Voltage, który charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Warto celować w układ Intel Core i5-5200U, choć na rynku dostępne są również konfiguracje z procesorami serii i7.

Nie są to urządzenia najwydajniejsze, jednak nie o to tu chodzi ? powinny gwarantować stabilne, płynne działanie w ramach obsługi najbardziej podstawowych programów i tak właśnie jest. Jego pracę wspomóc może do 16 GB RAM.

Lenovo Z51 (https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo-z51-70-recenzja-dane-techniczne-czy-warto/3433/), jak na średnią półkę jakościową, posiada również całkiem przyzwoitą kartę graficzną. Najmocniejsze konfiguracje wyposażone są w jednostkę AMD R9-M375, która zapewni obsługę niewymagających produkcji. Pamiętać należy jednak o tym, że najczęściej spotkać można modele z kartą zintegrowaną.

Mocną stroną laptopa jest bardzo przyjemny dla oka design obudowy, która w białej wersji przypomina nieco osławione MacBooki. Użytkownicy otrzymują więc ładnie prezentujący się laptop z przekątną ekranu 15,6 cali, kamerą HD, podświetlaną klawiaturą i przyzwoitą kartą dźwiękową. Zestaw przyda się więc przede wszystkim do oglądania filmów i przeglądania Internetu ? akurat do użytku domowego. A wszystko za nieco ponad 2000 złotych.

Przedstawione wyżej laptopy występują na rynku w różnych konfiguracjach, dlatego swój wybór możemy dostosować w oparciu o konkretne podzespoły.

komentarze 2

  1. gracz Odpowiedz

    Lenovo naprawdę są niepozorne i dają radę jeśli chodzi o gry, pozdro!

  2. Ala Odpowiedz

    Mam słabość do laptopów Lenovo od chwili, gdy dostałam pierwszy taki sprzęt, teraz każdy mój kolejny wybór kieruje się właśnie na tę firmę. Mają porządny sprzęt!

zostaw komentarz